PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8299}
7,4 3 419
ocen
7,4 10 1 3419
5,2 5
ocen krytyków
Ogniomistrz Kaleń
powrót do forum filmu Ogniomistrz Kaleń

zbyt łatwo został przez czołgistów w 66 roku przyjęty. Tu mamy "Czterech pancernych 1". A teraz poważniej: oglądałem to g... tylko z miłości do Bieszczad, wytrwałem tylko chyba 40 minut, bo zbierało mi się na wymioty. W tym filmie macie świat na opak, taki, jaki chciały pokazać go pachołki reżimu w Polsce. I by upadlanie narodu wydało owoce, dobrze to jest reżyserowane i sfilmowane. Leni Riefenstahl by pozazadrościła.

Wydmin

Film został napisany na podstawie powieści Łuny w Bieszczadach Jana Gerharda – dowódcy 34 Pułku Piechoty. Gerhard należał do prawicowej organizacji. Więc nie bredź o propagandzie PRL-u. NSZ i UPA mordowali Polaków i to jest fakt.

ocenił(a) film na 1
marry222

Nieprawda. NSZ mimo usiłowań komunistów w Sejmie RP zostali uznani za partyzantkę równą AK. A jakich "Polaków" zabijali? Zdrajców, pachołków Rosji sowieckiej. Zupełnie inaczej UPA - znana z azjatyckiej wręcz wymyślności tortur i zabijania Polaków - całkiem poza prawem i na nie swoim terenie. A to, że film jest według powieści podobno prawicowego Gerharda nie ma znaczenia, bo film to co innego niż powieść. I na koniec oczywiście sprostowanie - ta prawicowa podobno organizacja była syjonistyczna...hm...a to różni ją od podobnych polskich, prawda? Po drugie - J.Gerhard - członek (ludowego) Wojska Polskiego od 45 r., uczestniczył w "Akcji Wisła". I jesteśmy w domu. I smutne, dodam, że tyle lat po dziesiątkach publikacji IPN i innych wydawnictw jeszcze dziś bronisz zdrajców, zaprzańców, jeszcze bronisz zwiędłych już dawno kłamstw komunistów, którzy naród polski wzięli, dzięki wsparciu bagnetów sowieckich, w jasyr.

Wydmin

Twoja tyrada pasuje jak ulał na spotkanie Młodzieży WeszPolskiej albo innych pryszczatych narodowców.

ocenił(a) film na 1
marry222

Wygodnie zawęziłeś sobie grono swoich "wrogów"; otóż nie, takiego zdania jak ja są liczni politycy PO, partii Korwin, stronnicy Kukiza, PiS-u, który przecież trzyma dystans do Młodz. Wszechpolskiej, PSL-u, itd. Bo bycie przyzwoitym Polakiem, znającym historię, to podstawy przyzwoitości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones