PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34937}

Okruchy życia

Les choses de la vie
7,7 1 414
ocen
7,7 10 1 1414
8,0 4
oceny krytyków
Okruchy życia
powrót do forum filmu Okruchy życia

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Jeden z moich ulubionych filmów wszechczasów, tak jak Claude Sautet jest jednym z moich ulubionych reżyserów.

Fabuła niby prosta, wręcz trywialna. Pierre, mężczyzna w średnim wieku, rozdarty między żoną i synem z jednej strony a kochanką z drugiej nie może się zdecydowaź. W końcu wybiera. Pędzi samochodem na spotkanie z kochanką. Następuje wypadek i śmierć. Niby nic, ale jak to jest zrobine i zagrane!

Romy Schneider i Michel Piccoli wielcy. Razem z Yvesem Montandem to ulubieni aktorzy Sauteta. A majaczenia umierającego Pierre'a to bodaj najbardziej przejmujaca scena jaką kiedykolwiek widziałem na filmie. Świetne zdjęcia. Muzyka też.

Wielkie kino, jakiego już nie ma.

P. S. Pytanie dla melomanów. Czy ten motyw muzyczny towarzyszący majaczeniom umierającego głównego bohatera, to jakiś znany utwór muzyki poważnej czy kompozycja napisana na potrzeby filmu?

Allonsanfan

Nie jestem wprawdzie melomanem ale te fragmenty mnie też oczarowały. Wynorałem, że to Koncert na flet i orkiestrę op. 10 nr 2 g-moll (La Notte) Antonia Vivaldiego. La Notte czyli, jakże adekwatnie w kontekście filmu, "Noc". Żeby być już do końca ścisłym, to jest to jest to część piąta: allegro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones