PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34937}

Okruchy życia

Les choses de la vie
7,7 1 410
ocen
7,7 10 1 1410
8,0 4
oceny krytyków
Okruchy życia
powrót do forum filmu Okruchy życia

Podobno była szansa na to. Czytałem w biografii Catherine Deneuve że w swoim czasie otrzymała propozycję roli w filmie którą zagrała Romy Schneider. Niestety, inne zobowiązania kazały jej(czy raczej jej agentowi) propozycję odrzucić.

Zastanawiam się co by to było gdyby to Deneuve zagrała w tym filmie. No i może nie tylko w tym... Może stałaby się muzą Sauteta jak Schneider.

W każdym razie lepiej jak Schneider w "Okruchach życia" by nie zagrała. To chyba niemożliwe. Ale może zagrałaby równie dobrze.

W ogóle uważam że Catherine Deneuve świetnie by pasowała do filmów Sauteta. W tych eleganckich, znakomicie opowiedzianych i zagranych filmach byłaby znakomita. To oczywiście moja subiektywna ocena. Aż dziw że tych dwoje nigdy się nie zetknęło na planie(mam na myśli filmy w reżyserii Sauteta bo jest jakiś film gdzie Deneuve gra a Sautet jest scenarzystą).

ocenił(a) film na 10
Allonsanfan

Nie-e. Deneuve zawsze był strasznie statyczna. Dobra aktorka, ale dosyć jednowymiarowa, zimna, acz wyględna. Co nie znaczy, że źle się prezentuje na ekranie.

Allonsanfan

Nie widzę Deneuve w roli prostytutki, którą zagrała Schneider w Maxie i ferajnie. Ok, zagrała prostytutkę w Piękności dnia, ale to zupełnie różne role. Schneider ma w sobie coś melancholijnego, co zawsze mnie urzeka w postaciach przez nią granych (najbardziej chyba w Najważniejsze to kochać Żuławskiego, majstersztyk). Zaś co do Okruchów życia to jeszcze nie widziałam filmu w całości, jedynie fragmenty... ale nie, wciąż nie widzę w nim Deneuve.

Allonsanfan

Zgadzam się z przedmówcami - Denevue nie można odmówić talentu i urody, ale Schneider bardziej pasowała do filmów Sauteta. Była bardziej enigmatyczna, melancholijna i promienna zarazem, nie można od niej oderwać oczu. A w "Okruchach życia" jest po prostu przepiękna i gra znakomicie.

ocenił(a) film na 9
Ribanna

Nie słyszałam o tym choc czytałam po kilka biografii obu aktorek.....Byłoby...inaczej, Catherine jest piękna, zdolna....i zimna, Romy była ciepła, wrażliwa...wspaniała! Idealny wybór.

ocenił(a) film na 10
justykob

Nic dodać, nic ująć!

ocenił(a) film na 10
Ribanna

Co prawda to prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones