PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 495
ocen
8,0 10 1 122495
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Dlaczego w swoim filmie Nolan wielokrotnie używa słowa Naziści zamiast Niemcy?

ocenił(a) film na 9
12sugestii

Z tego samego jak ja używam pisowcy (do pewnej grupy), a nie Polacy

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Masz rację. Dodałbym do tego jeszcze POwców i będziemy mieli komplet nie Polaków.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Tak, nie wszyscy Polacy głosowali na PO. Ja oczywiście tak.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Źle - wszyscy Polacy nie głosowali na PO. Prawdziwy Polak nie może głosować na partię, której liderem jest człowiek słynący ze słów "Polskość to nienormalność".

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Więc według twoich kryteriów nie jestem prawdziwą Polką. I wiesz co? Mam to gdzieś.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Wedle Twoich kryteriów PiSowcy to nie Polacy. Masz do tego prawo. Ja z kolei uważam, że POwcy również...i też mam prawo. Tak więc sama sobie odpowiedziałaś :) Chociaż z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę też tych nieświadomych, którzy może i są Polakami, ale pewne partie i politycy namieszali im w głowach.  

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Nie pisałam, że pisowcy "to nie Polacy", pisałam, że nie wszyscy Polacy wybierają PIS, tak jak nie wszyscy Niemcy byli nazistami i głosowali na Hitlera w wyborach w 1933

ocenił(a) film na 6
Bokciu

No i sam widzisz czym się kończy kiedy patologie reprezentowane przez pewną grupę ludzi uogólnia się na cały naród. Dlatego na hitlera i jego swołocz mówimy naziści, a na Kaczyńskiego i jego swołocz PiSowcy, zamiast mówić Niemcy czy Polacy i potem dodawać do tego cały naładowany negatywną emocją tekst niesprawiedliwie szkalujący cały naród zamiast tylko pewną spatologizowaną grupę.

ocenił(a) film na 7
12sugestii

Naziści to nie tylko Niemcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones