PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8207}

Osławiona

Notorious
7,5 5 032
oceny
7,5 10 1 5032
7,4 13
ocen krytyków
Osławiona
powrót do forum filmu Osławiona

Film rozpoczyna sie powoli, ale gdy tylko wchodzi na właściwy tor, nie można od niego oderwać oczu. Atmosfera coraz bardziej się zagęszcza. Bohaterowie znajdują się w niezwykle trudnym położeniu. Z jednej strony chęć wykonania misji, a z drugiej strony miłość która sprawia, że rzeczy stają się znacznie bardziej skomplikowane.
Wszystko w tym filmie zostało precyzyjnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Końcowa scena wyprowadzania Alicji z domu Sebastiana trzyma w dużym napięciu. Uda im się, czy nie uda? Jak Hitchcock zakończy tę opowieść?
Znakomity scenariusz. Wspaniała gra Ingrid Bergman i Cary Granta. Mistrzowska reżyseria Mistrza. Tym bardziej dziwi brak Oskarów.
"Osławiona" jest pozycją obowiązkową. Nie tylko dla fanów Bergman, Granta i Hitchcocka.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Nic dodać, nic ująć:) Jak dla mnie najlepszy kryminał Hitchcocka.

Mlasko

świetny film, genialna jak zawsze Ingrid

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Kolejny klasyk od Hitchcocka i jeden z najlepszych jego kryminałów. Lecz najlepiej wypada w momencie, gdzie suspens ustępuje miejsce melodramatowi zawiązanemu wokół pary Grant-Bergman. Tłumiona miłość bohaterów, którą zakrywają kłamstwa wydobywające się ich ust i tak wygra mimo przeróżnych perturbacji. Co to tego nie mamy wątpliwości już na początku. Ale najważniejsze ile przy tym napięcia !!

Moja ocena - 8/10
GRIFTER POLECA !!

ocenił(a) film na 6
La_Pier

A w mojej ocenie 6/10, czyli niezły.
Na plus na pewno trzeba zaliczyć kolejna wielką rolę Ingrid Bergman Początkowa scena rajdu pijanej Alicji jest niesamowita. Szczególnie zapadła mi w pamięć ta chwila, w której patrzy na Granta i mówi "Pojadę osiemdziesiąt i wytrę ci ten uśmiech z twarzy.
O Ingrid Bergman śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z najwspanialszych gwiazd kina.

Ale już wątek wielkiego zauroczenia Devlin i Alicii mnie nie przekonał.
I to co najbardziej mi przeszkadzało, to nielogiczne zachowania Alexandra Sebastiana (Claude Rains), choćby scena gdy przyłapuje ich na romansie.

Podsumowując: zobaczyć warto!

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Sposób w jaki Ingrid przerasta epokę jest niewyobrażalny.
Nie przepadam specjalnie za Grantem, uważam, że jest przerysowanym i wyjątkowo sztucznym, wydumanym jankeskim typem.
Kontrast w aktorstwie ich wspólnych scen jest czymś, co obdarza film szczególnym magnetyzmem.
Często w filmach wynajduję sobie ulubionych aktorów drugoplanowych.
Tutaj świetnie zagrała ostatnią bodaj rolę w życiu Leopoldine Constantin jako matka Sebastiana. Ten krótki epizod wydał mi się wyjątkowy.
Ogólnie 8/10. Warto.

ocenił(a) film na 10
erea

Film wyprzedził swoją epokę (jak większość filmów Hitchcocka).
Grant to prototyp Bonda...Nie było, nie ma i nie będzie lepszego i bardziej wpływowego reżysera od Hitchcocka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones