Ornella Muti 

Francesca Romana Rivelli

7,7
799 ocen gry aktorskiej
Ornella Muti
Włoska aktorka filmowa Ornella Muti, naprawdę nazywa się Francesca Romana Rivelli. Urodziła się 9 marca 1955 w Rzymie. Ojciec był Neapolitańczykiem, a matka Estonką. Jej dziadkowie ze strony matki wyemigrowali z Leningradu (obecnie Sankt Petersburg), Rosja, do Estonii.
Jako nastolatka próbowała sił jako modelka. W filmie zadebiutowała w 1970 roku gdy miała piętnaście lat. Reżyser Damiano Damiani zobaczył ją w trakcie zdjęć próbnych, na które zgłosiła się jej starsza siostra Claudia, i zaproponował występ w swoim filmie "Romans ludowy". Debiutancki film zwrócił uwagę innych reżyserów. W następnych filmach grała dużo, zyskując sympatię włoskiej publiczności. Sławę międzynarodową zdobyła dzięki roli dojrzałej Valerie w skandalizującym dramacie Marco Ferreri "Ostatnia kobieta", który miał swoją premierę w 1976 roku jaki i za sportretowanie Silvii Piergentili w komedii Carlo Verdone "Ja i moja siostra" stała się odtąd czołową aktorką kina europejskiego.
Jej pierwszym filmem zagranicznym była amerykańska produkcja, gdzie otrzymała rolę księżniczki Aury w "Flash Gordon". Również zagrała w takich obrazach jak - "Oskar" u boku Sylvestra Stallone i "Była sobie zbrodnia".
Ornella została wybrana najpiękniejszą kobietą świata w 1994 roku, w plebiscycie przeprowadzony przez magazyn "Class". W 2008 roku, aktorka wprowadziła własną linię biżuterii. Otworzyła nowe sklepy min.w Paryżu, Mediolanie, Rzymie i Moskwie.
Była dwukrotnie zamężna z Alessiem Orano (w latach 1975–1981) i Federikiem Facchinettim (1988-1996). Jej najstarsza córka Naike Rivelli jest także aktorką, której ojcem jest José Luis Bermúdez de Castro Acaso. Pozostałe dzieci to syn Andrea i córka Carolina z drugiego małżeństwa.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 marca 1955

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 168 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Alessio Orano (1975 - 1981, rozwód); 2. Federico Facchinetti (25.06.1988 - 1996), 2 dzieci: Carolina i Andrea
Ma córkę Naike Rivelli (ur. 10.10.1974) z hiszpańskim producentem José Luis Bermúdez de Castro Acaso.
Ma starszą siostrę Claudię.
W 1994 roku została wybrana "Najpiękniejszą Kobietą Świata" przez czytelników magazynu Class.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych