PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8424}

Ostatni jednorożec

The Last Unicorn
7,5 4 863
oceny
7,5 10 1 4863
Ostatni jednorożec
powrót do forum filmu Ostatni jednorożec

Film jest piękny

ocenił(a) film na 10

Nie dla najmłodszych, chociaż sama miałam ze 2 lata, kiedy po raz pierwszy go zobaczyłam. Animacja super, pasuje idealnie. Polecam jednak przeczytać książkę dodatkowo, bo w filmie zostało pominiętych wiele rzeczy.

użytkownik usunięty
Nefer88

Koniecznie muszę zdobyć książkę!

ocenił(a) film na 10

Polecam z całego serca :) Dużo symboliki, postać Schmendricka rozbudowana w bardzo fajny sposób oraz pojawia się miasteczko w okolicy zamku króla, które ma legendę dotyczącą jednej z postaci... Jedyną wadą jest to, że nadali jednorożcowi strasznie infantylne imię (Jednorogini), zapewne dlatego, bo "jednorożec" jest rodzaju męskiego, a to jednak była samica.

Nefer88

To prawda animacja przepiękna - Klimat i muzyka cudo .

Znając niestety obecną tendencje boje się o to że, prędzej czy później powstanie wersja aktorska tej animacji ):

ocenił(a) film na 10
buterfly

Miala powstac jakos w 2006, ale ostatecznie nie wyszlo :)

Nefer88

Wiem :)

Jednak autor książki nadal w niektórych wywiadach ,przebąkiwał o powstaniu aktorskiej wersji :)

Mam jednak nadzieje że z plany zostały porzucone .....

ocenił(a) film na 10
buterfly

To na pewno byloby ciekawe :) Balabym sie tylko, ze z jednorozca zrobiliby konika ze zlotym rogiem :/

Nefer88

Ja obawiam się że aktorskiemu filmowi , brakowałoby tej magii i klimatu z wersji animowanej ..

ocenił(a) film na 10
buterfly

A to tez bardzo mozliwe. No nic, jesli to zrobia, to sie przekonamy ;)

Nefer88

Chyba zmieniłem zdanie chętnie tą opowieść zobaczyłbym w wersji aktorskiej :)

ocenił(a) film na 10
Nefer88

Nie wiem, co za debil tłumaczył lub pozmieniał oryginalne wypowiedzi postaci, ale jak można było przetłumaczyć "We live forever! We are as old as the sky, old as the moon!" ("Żyjemy wiecznie! Jesteśmy stare jak niebo, stare jak księżyc!") na "(...) żyjemy w niebie, na Ziemi i na księżycu"?! Po tej głupocie dalej nie oglądałam zdubbingowanej wersji. Szukajcie tylko starej z lektorem! Pewnie dalej są lepsze kwiatki >:(

ocenił(a) film na 4
Nefer88

Owszem, jest prześlicznie zanimowany, niestety fabuła pozostawia wiele do życzenia :/

ocenił(a) film na 10
Gadziu1115

W sensie historia? Jesli tak, to dlaczego? Pierwszy raz sie z taka opinia spotykam :)

ocenił(a) film na 4
Nefer88

Jest dziurawa, nic z niczego nie wynika, ot skakają od przygody do przygody. Chaos w scenariuszu.

Gadziu1115

Cóż nie wiem jaką wersje oglądałeś, jeżeli wersje płytową to się nie dziwie takiej opinii.

ocenił(a) film na 8
Nefer88

I pamiętasz, co obejrzałaś w wieku 2 lat? Zazdroszczę. Baśń piękna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones