PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 565
ocen
7,6 10 1 130565
8,3 50
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

Brakowało mi w filmie tego co Beksa robił najlepiej a więc to jak prowadził audycje radiowe i jak się do nich przygotowywał.
W sumie film był o rodzinie Beksińskich - ale i tak mi żal, że wyszło z tego to co wyszło.....

ocenił(a) film na 8
Aloysius

Beksa miał wiele wad, ale nie był paralitykiem. Dla mnie to karykatura.
Mi dlatego zawsze będzie go brakować:
https://www.youtube.com/watch?v=IpHmq4wddNc

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Ja zapamiętałem Go z rewelacyjnych audycji radiowych - nie było takiego, nie ma i nie będzie - radiowca, który potrafiłby w taki sposób opowiadać o tym co lubi.....czyli o muzyce i filmie......

ocenił(a) film na 8
Aloysius

Dla mnie to przede wszystkim wspaniały tłumacz na polski legendarnych kwestii filmowych:-)

"SZKLANA PUŁAPKA":
"yippie-ki-yay motherfuc...er" -> yippie-ki-yay wy dym ańcu (czytał Jarosław Łukomski)

"WYWIAD Z WAMPIREM":
"Louis, Louis" powtarzane pieszczotliwie przez Lestata (wspaniały, barokowy Tom Cruise) -> "Ludwiczku, Ludwiczku".

"WILK" Mike'a Nicholsa:
"- Jaki jest cel pana wizyty?
- Moim celem jest przyjemność. Przecież to d... nie z tej ziemi"
https://www.youtube.com/watch?v=IPEIFjwWSXY

"SENS ŻYCIA wg MONTY PYTONA"
- Może jeszcze listek mięty na języczek?
- Spierd al aj, jestem pełny"
(pierwsze "spierd al aj" w zakneblowanej do tej pory telewizji publicznej. Tomasz Beksiński walczył o ten wulgaryzm nie dla wulgaryzmu samego w sobie. Po prostu nie rozumiał niekonsekwencji TVP, która zabrania tłumaczyć wulgaryzmów jako wulgaryzmy, a z drugiej strony pozwala przeklinać psom Pasikowskiego już w godzinach prime-time'u.)

Przetłumaczył
wszystkie filmy o Jamesie Bondzie z XX w.,
wszystkie filmy o Brudnym Harrym Callahanie
Monty Pythona
i takie filmy jak:
Milczenie owiec, Dzikość serca, Rój, Robin Hood – Książę Złodziei, Czas Apokalipsy, Ptasiek, Nie oglądaj się teraz, Drakula, Frankenstein, Zabójcza Broń, 1941, Smętarz dla zwierzaków, Wściekłe psy...

Jeszcze pani Elżbieta Gałązka-Salamon (m.in. "Pulp Fiction", "Kiss Kiss Bang Bang") prezentuje równie wysoki poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones