PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 913
ocen
7,8 10 1 189913
7,1 26
ocen krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

Gustomierz wskazuje mi 72%, ale jestem fanem Eastwooda i wiele dobrego słyszałem na temat tego filmu.

Miszcz_Pawarotti

Ja również się nasłuchalem pozytywnych opinii i powiem Ci, że jest to średniak i dłuży się niesamowicie w moim odczuciu. Z braku laku można obejrzeć, ale nie nastawiaj się na porywający serce dramat. Historia dobra, ale opakowanie, w które została ubrana już nie jest tak atrakcyjne. Zauważyłem, że wysokie noty jak 8/9 dają głównie kobiety z wiadomych względów ;)

supnopl

Trzeba jej jednak oddać, że karierę budowała pod innym nazwiskiem. I pod względem popularności przebiła ojczulka. Są tacy, którzy nawet nie wiedzą, że Jolie i Voight mają ze sobą coś wspólnego.

supnopl

Sory nie ten temat :)

Miszcz_Pawarotti

Prawdą jest, że sama zapracowała na reputacje, ale mnie trochę iryruje w filmach. Jak dla mnie tylko w jednym filmie pokazała na co ją tak naprawe stać - "Przerwana lekcja muzyki" no i jeszcze "Gia". W większości to efektowne kino rozrywkowe.

użytkownik usunięty
supnopl

Tak? A z jakich względów dają, bo też jestem kobietą i dałam 3?
Nie zauważyłam też, żeby oceny ,,męskie i żenskie'' się jakoś bardzo różniły...

:)
Tylko czekałem, kiedy jakaś niewiasta się zbuntuje i przyczepi się do mojego posta ;)
W roli wyjaśnienia - nie miałem nic złego na myśli, ani nie wrzucam wszystkich kobiet do jednego worka. Sugerowałem się opinnią moich znajomych płci pięknej i większa część podchodziła do filmu bardzo emocjonalnie (tamat dzieci jednak chwyta za serce) i z tąd takie wysokie noty dawały. Sama historia dobra, ale wszystkie czynniki, według których ja oceniam film
( muzyka, montaż, zdjęcia czy gra aktorska) są tu na słabiutkim poziomie i sam zachodzę w głowę skąd te 6/10 w mojej ocenie tego obrazu, chyba dałem się ponieść chwili :)

użytkownik usunięty
supnopl

,,tamat dzieci jednak chwyta za serce)''
Tu nie jestem wcale wyjątkiem. M.in. dlatego poruszył mnie ''21gramów'', czy brytyjski ''Red road''.
Jednak, żeby mnie cos chwytało za serce, musi być zrobione w przekonujący sposób.

Tu się zgadzam :) a "21 gramów" rewelacyjny, świetne kreacje wszystkich bohaterów bez wyjątku - Aktorstwo przez duże "A".

supnopl

A że kij ma dwa końce i dzieci także potrafią zgotować dorosłym cierpień - "Polowanie" z M.Mikkelsenem widziałaś?

użytkownik usunięty
supnopl

Nie znam takiego filmu.
Pomijając wszystko, zwróć uwagę na samą charakteryzację Jolie. Kobieta, która przezywa najgorszy koszmar matki- wymalowana krwiście czerwoną szminką, ze starannie ułożonymi lokami! Jaka, normalna matka miałaby głowę do starannego makijażu w takiej sytuacji?!
Ja rozumiem... Hollywood. Film ma swoje prawa- piękna główną bohaterkę lepiej się ogląda, ale ten wyzywający makijaz raził, przy tej tematyce! Dla porównania w ''21gramów'' Naomi Watts była blada, zmęczona. Dalej była piekna, bo to bardzo piękna kobieta, jednak jej stylizacja nie gryzła się z graną postacią. Tak samo Jackie- bohaterka ''Red road'', która wyglądała jak wrak człowieka.

Więc mogę z czystym sumieniem polecić ten dramat, ciekawa fabuła z dobrą grą aktorską (chyba nie kojarze podobnego w tym temacie).
Jeśli chodzi o wpomnianą charakteryzację to tego typu stylistyka i czas, w którym się dzieje akcja bardzo mi odpowiada. Są detale jak np. wypicowana jak na okładkę magazynu Joli, które sprawiają, że film traci na realizmie i ogólnie na końcowej ocenie całości obrazu.
"Oszukany" to czuję się ja, mianowicie Clint przyzwyczaił mnie do dobrych/b.dobrych produkcji (Rzeka tajemnic, Bez przebaczenia, Doskonały świat, Listy z Iwo Jimy, Gran Torino itd.) a tu taki przeciętniak delikatnie to ujmując, aż w zadzie szczypie jak widzę nazwisko reżysera w opisie.

użytkownik usunięty
supnopl

Poczytałam o tym filmie i jestem wdzięczna za info. Lubie skandynawskie klimaty, głównego aktora i ogólnie wydaje się być akurat w moim guście.:)

No to mamy podobne rozczarowanie, bo też jestem fanką Clinta..
Co zaś się tyczy stylizacji, mnie ten makijaż drażnił. Widziałam tylko usta Jolie, zasłaniające film.:/ Generalnie, wbrew panującym zachwytom, uważam, że nie pasowała ona do tej roli. Mimo iż zagrała dobrze. Dużo lepiej by się sprawdziła, chociażby Demi.
Bardzo dobra jest recenzja do filmu- pt. ''Artystyczne rozdarcie''. Świetnie oddaje film.

Mordka mi się cieszy, że mogłem polecić i trafiłem w Twój gust :) Czekam na opinię po seansie.
A tym razem teleportuję Cię z zimnej i ponurej Danii do słonecznej Hiszpanii, gdzie psychopatyczny cieć nocą prześladuje piękną lokatorkę, która kompletnie nie ma pojęcia o czyhającym niebezpieczeństwie - "Słodkich snów" b.dobre kino na wieczór przy winie.

użytkownik usunięty
supnopl

Tylko kiedy ja obejrzę?? Aż wstyd się przyznać do moich filmowych zaległości...;)
Wystarczy spojrzeć w filmy, które chciałabym obejrzeć i daty przy nich...:P

Nie przejmuj się, to powszechny problem. Gdyby doba miała 48h to może człek by się jakoś ogarną z tym wszystkim ;) Ja mam ostatnio problem z kompem i oczywiście brak czasu na naprawę, jade na TV więc wyobraz sobie jak mi żyły wyskakują na czole.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones