PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 913
ocen
7,8 10 1 189913
7,1 26
ocen krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

ten temat nie był poruszany wcześniej. Mniej więcej to samo mieliśmy w "Planie lotu" i kilku innych filmach.
Poza tym film jest troszkę za długi. No ale ogólnie jest ok. Spodziewałem sie jednak (patrząc na opinie userów i ogólną ocenę) czegoś lepszego, bardziej zagmatwanego i oryginalnego.
Zastanawia mnie przebiegłość chłopca który podał sie za Waltera. Czemu był z włóczęgą? Gdzie w tym czasie byli jego rodzice i czemu dopuścili do czegoś takiego?

Penguin27

Plan lotu to zupełnie inny film tak dla ścisłości. Nie porównuj Ferrari do Poloneza.

Penguin27

Plan lotu to porażka. Prawie wyszedłem z kina w połowie. Dziwię się, że Jodie Foster dała się na taki szajs namówić.

Penguin27

a skąd wiesz, że to była jego prawdziwa matka i podano prasie jego prawdziwe nazwisko

ocenił(a) film na 7
Penguin27

Chłopiec został wmanewrowany przez policję.Po prostu wyrwał się z domu by zobaczyć jakiegoś słynnego konia.
Wyłapała go policja i zmusiła chłopca, aby podawał imię i nazwisko poszukiwanego.
Kiedy wreszcie spotkał się z prawdziwą matką przy pociągu wtedy powiedział prawdę, ale obecny na miejscu komisarz próbował zdyskredytować słowa chłopca.
Ogólnie po obejrzeniu serialu "Prawo ulicy" film "Oszukana" okazuje się zbyt płytki i niedopracowany.

Penguin27

Mnie film bardzo poruszył. Uważam, że jest to film trudny, wymagający od widza skupienia i pewnej dozy refleksji. Jest dobrze poprowadzony fabularnie, oczywiście zostały niewyjaśnione w pełni sprawy, ale sens historii został zachowany. Momentami Eastwood prowadzi rozwój fabuły tak dramatycznie, że odczucia są takie jakbyśmy sami byli świadkami opowiadanej historii. Angelina Jolie świetnie się spisała i naprawdę nie mogę jej nic zarzucić, przekonująco zagrała zdesperowaną matkę walczącą o prawdę, a przede wszystkim o rodzonego syna. Film mógłby być jeszcze tragiczniejszy gdyby dosadniej ukazano zbrodnie popełnione przez Northcotta, ale wydaje mi się, że reżyser bardziej chciał się skupić na ludzkiej tragedii niźli okrutnych morderstwach. I zrobił dobrze, w konsekwencji czego mamy wszystko w odpowiednich ilościach. Trochę nierozbudowana rola w filmie Johna Malkovicha, myślę, że był troszkę za mało wyrazisty, aczkolwiek niczego nie zepsuł w całokształcie produkcji. "Oszukaną" warto obejrzeć, przedstawiona historia mrozi krew w żyłach i mocno wbija w fotel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones