Eduardo Noriega II

Eduardo Noriega Gómez

6,9
1 560 ocen gry aktorskiej
Eduardo Noriega II
Eduardo Noriega Gómez urodził się 1 sierpnia 1973 roku w Santander w Kantabrii (Hiszpania). Jest pół Hiszpanem, pół Meksykaninem. Swoją karierę zaczynał jeszcze jako student aktorstwa i prawa od filmów krótkometrażowych m.in. Alejandra Amenábara, z którym nakręcił swój pierwszy ważny film "Teza". Za rolę w "Otwórz oczy" został nominowany do nagrody Goya, hiszpańskiego Oscara. Gra w 16-minutowej noweli "Allanamiento de morada" Matea Gila przyniosła mu nagrodę w Aguilar de Campoó. Najbardziej obsypanym nagrodami filmem z jego udziałem jest argentyński dramat sensacyjny "Spalona forsa" Marcela Pineyra, nagrodzonym Goyą, Glitter Award (amerykańską nagrodą dla filmów podejmujących tematykę LGBT) i Srebrnym Kondorem, argentyńskim Oscarem. Za jego największy sukces uważa się rolę Jacinta w hiszpańskojęzycznym horrorze "Kręgosłup diabła" Guillerma del Toro. Partnerował takim tytanom latynoskiego kina jak Carmen Maura ("Carretera y manta"), czy Fernando Fernánowi Gómezowi ("Wizjonerzy").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 sierpnia 1973

miejsce urodzenia: Santander, Hiszpania

wzrost: 180 cm

żona Trinidad Oteros (od 08.02.2011)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dawno już wyrosłam z podkochiwania się w aktorach, ale ten facet to dla mnie wyjątek. Mogłabym z nim grzeszyć o każdej porze dnia i nocy. Sory Edward za takie przedmiotowe potraktowanie, ale co ja zrobię... taka prawda ;)

....nie trzyma się...niczego. Pełno błedów, widac wyraźnie, że autor nie oglądał filmów, nie zna aktora i ma problem z tłumaczeniem oraz znajomością faktów. Nie rozumiem po co ktoś akceptuje takie opisy....Czy to jest poważna baza danych czy zabawa dzieciaków ?

Identyczni :D

coś więcej o tym panu? Np. jakiej jest orientacji seksualnej? Pewnie nie wolno takich pytań na forum zadawać, ale jestem nim mocno zainteresowana :-)):-)) :-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones