PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106834}
6,3 59
ocen
6,3 10 1 59
Płomień zemsty
powrót do forum filmu Płomień zemsty

Tony jest kierowcą TIRa, przewozi warzywa i owoce z Hiszpanii do Francji. Francuska mafia napada na takie transporty i w jednym z takich napadów żona Tonego płonie wraz z jego TIRem. Wraz ze szwagrem Tony wypowiada wojnę mordercom żony z Julotem (Van Cleef) na czele.

Stara śpiewka: "zabili mi żonę, to zgotuję im piekło" + "przypadkiem się składa, że jestem byłem płatnym mordercą". Całość ejst raczej nawina i brak jej polotu "Życzenia śmieci", a Aames nie jest drugim Bronsonem. Jak to kinie akcji klasy b lat 80tych z południa europy - mamy obsadę z całego świata dubbingowaną na angielski. Po za Van Cleefem nikt się nie wyróżnia. Fabuła z poączatku ciekawi, szybko jednak rozmywa się i staje się tylko pretekstem dla pokazania pościgów, strzelani i, przede wszystkim, wybuchów. Akcja, przemoc i klimat nie robią większego wrażenia. Dla fanów takim klimatu do łyknięcia, pozostałym nie polecam.

kangur_msc_CM

Kangurze, skąd Ci się wzięło imię Tony? Nasz bohater to Txema (Knapik czyta "Czema") i nie gra go Willie Aames, tylko Jorge Rivero (na okładce filmu jako George Rivera) - rzeczywiscie podobnym wizualnie do Bronsona :) Poza tym wg mnie podstarzały Van Cleef wypada tutaj raczej słabo w roli "bad guya", to raczej postać drugoplanowa. Film dobry, brutalny, kina zemsty nigdy dosyć. Polecam zwłaszcza miłośnikom euro-trashu! 8/10

ocenił(a) film na 5
klotz

Cholera, za nic mogę sobie przypomnieć, czemu tak napisałem. Co ciekawe tak samo jest w opisie. Tony był innym bohaterem... Pewnie mi się coś pokręciło, shame on me ;) Znając życie komentarz pisałem jakiś czas po obejrzeniu filmu i posiłkowałem się opisem, a akurat obu aktorów zbyt dobrze nie kojarzę.

kangur_msc_CM

No właśnie opis jest mylący, nie wiem kto go dodawał, ale ja tego nie poprawię, bo jak tylko chcę dodać do bazy jakieś okładki czy opisy, to po prostu nie ma odpowiedzi/akceptacji, jakiegokolwiek znaku życia ze strony administracji FW.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones