PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527134}

Pakt z diabłem

Black Mass
6,7 52 735
ocen
6,7 10 1 52735
5,1 11
ocen krytyków
Pakt z diabłem
powrót do forum filmu Pakt z diabłem

Dla zainteresowanych:

Słynny szef mafii Whitey Bulger zlinczowany w więzieniu. Chcieli wydłubać mu oczy. Whitey Bulger został zabity przez trzech współwięźniów. Bili go w kącie celi, gdzie nie sięgała kamera.

Morderstwo mogło być zemstą za pracę Bulgera jako informatora FBI. W zamian za informacje o wewnętrznych sprawach Patriarki, czyli rodziny przestępczej włoskiego pochodzenia, FBI miało ignorować działalność bostońskiej mafii irlandzkiej Winter Hill Gang. Bulger był jej przywódcą.
Gangster został zabity wkrótce po przybyciu do więzienia Hazelton. Przeniesiono go tam w poniedziałek wieczorem, a we wtorek rano znaleziono jego ciało.
W 2013 r. został skazany na dożywocie. Oskarżono go m.in. o udział w 11 morderstwach, pranie brudnych pieniędzy, wyłudzenia i posiadanie broni. Przez 16 lat był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców - na liście FBI wyprzedzał go tylko Osama bin Laden. Za jego głowę oferowano 2 mln dolarów.
Bulgera aresztowano w 2011 roku w Santa Monica w Kalifornii. Mieszkał tam ze swoją wieloletnią partnerką, Catherine Greig.
Szef gangu Winter Hill był legendą w USA. Na historii jego życia oparto wiele książek i filmów. W Bulgera wcielił się m.in. Johnny Depp w 2015 r. w filmie "Black Mass".

Zródło: o2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones