PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31212}

Pamiętnik księżniczki

The Princess Diaries
6,4 92 344
oceny
6,4 10 1 92344
5,1 9
ocen krytyków
Pamiętnik księżniczki
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki

Na urodziny dostałam "Pamiętnik księżniczki 9: księżniczka Mia." i tam jej ojciec normalnie żyje (inaczej jak w filmie) i ona nie cierpi swojej babci. Kto mi powie dlaczego?

P_Halliwell

Film nie jest dokładną ekranizacją książki (btw tak jak wiele ekranizacji), Disney zaczęrpnął tylko pomysł na główną fabułę... w rezultacie pomiędzy filmem a książką jest o wiele wiele więcej różnic niż tylko te które wymieniłaś, a druga część filmu, to już zupełnie historia wyssana z palca jakiegoś disneyowskiego scenarzysty i o której nie ma najmniejszej wzmianki w książkach
Żeby się w tym wszystkim połapać radzę przeczytać też wszystkie pozostałe części PK, bo z samej jednej i to 9 cześci można mało zrozumieć ;]

swoją drogą książki są 1000000 razy lepsze od filmu :) z wyjątkiem jeśli ktoś z całego serca nienawidzi czytać ;D

A to lista wszystkich części, może się komuś przyda ;)
1. Pamiętnik Księżniczki 1
2. PK 2: Księżniczka w świetle reflektorów
3. PK 3: Zakochana Księżniczka
4. PK 4: Ksieżniczka na dworze
5. PK 4 1/2: Akcja Księżniczka
6. PK 5: Księżniczka na różowo
7. PK 6: Księżniczka uczy się rządzić
8. PK 6 1/2: Gwiazdkowy prezent
9. PK 7: Księżniczka imprezuje
10. PK 7 1/2: Urodziny Księżniczki
11. PK 7 3/4: Walentynki
12. PK 8: Księżniczka w rozpaczy
13. PK 9: Księżniczka Mia
14. ......nadal czekamy na 10 i ostatnią część! ;)


pzdr! :*

P_Halliwell

Gdybyś przeczytała wcześniejsze części PK, to byś wiedziała, że Disney zrobił ten film tak, że wcale nie podobny jest do książki. Prawie. Oczywiście niektóre rzeczy się zgadzają, ale większość nie;/

ocenił(a) film na 4
P_Halliwell

Wiem, że nie powinnam się pytać, ale jak się skończy 9 część? Pogodzi się z Michelem? Bardzo mnie to interesuje, bo skończyłam czytanie na 8 cz.

Madziula15

9 część kończy się na pocałunku z J.P...

ocenił(a) film na 4
P_Halliwell

o nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

użytkownik usunięty
P_Halliwell

Przeczytałam 8 cz. Księżniczki i stwierdzam że książka jest o wiele lepsza , a i czekam niecierpliwie na 9 by móc ją w końcu przeczytać

ocenił(a) film na 4
P_Halliwell

Bo film jest po prostu denny, nie chodzi o obsade itd. ale o to że wogóle nie jest na podstawie książki. W książce jej ojciec żyje ale nie może mnieć więcej dzieci bo miał raka jąder czy coś takiego i nie może mieć już więcej dzieci. A babka Mi jest beznadzejna. Ona po prostu robi wszystko na złość księżniczce. No i przez nią cały świat się dowiedził, że ona jest księżniczka.
Ps. Zapraszam na mój blog/profil :)

ola_carrot

nie mogę się doczekac kiedy wyjdzie 10 częśc PK... wie ktoś może kiedy??

iMeshQa

Mia nie pogodzi się z Michaelem?? to straszne! przeczytałam 8 części i mam na kompie jeszcze 9-tą, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby ją przeczytać, właśnie przez to, że zerwała z Michaelem ;( ;(

phaolin

P.S. Mam na kompie części od 6 do 9;jeśli ktoś chciałby przeczytać to mogę wysłać e-mailem :)

ocenił(a) film na 6
phaolin

Hej... Byłabym wdzięczna gdybyś mi wysłała części od 7 do 9... :) duczmanster@gmail.com... Pozdrawiam...:)

ocenił(a) film na 4
phaolin

Ja tez byłabym wdzięczna madzia.pasik@buzaiczek.pl ;)

Madziula15

ale które chcesz części???


<krótki...................................?\>

phaolin

Hej byłabym wdzięczna gdybyś wysłała mi 9 część na mój e-mail: beatkam@vp.pl

ocenił(a) film na 4
phaolin

wszystkie. Które masz, dziięki z góry








phaolin

hej :) jesli bys mogla przeslac mi czesci ktore posiadasz byla bym bardzo wdzieczna :] nurena_16@interia.pl
z góry wielkie dzieki =) pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
P_Halliwell

och, a ja bardzo, bardzo proszę o części 8 i 9! tamaee@wp.pl Z góry dzięki <33

midori_

ja też, od 6 do 9 ;) ładnie proszę.

dama-kameliowa@tlen.pl

caramella

Po obejrzeniu filmu byłam wkurzona. Ksiązka jest o wiele, wiele lepsza... 3/4 filmu nie zgadza się z książką!!! Według mnie, żeby dobrze ująć i pokazać dokładniej wszystkie części trzebaby zrobić serial wtedy to może miało by ręce i nogi ale pod warunkiem, że wszystko by się zgadzało z książką... Z chęcią nawet bym poglądała taki serial :) A co do 10 (niestety już ostaniej książki z serii) podobno ma się ukazać w styczniu 2009 tak gdzieś czytałam... Mam nadzieję, że skończy się tak, że Michael będzie znowu z Mią, nie może byc inaczej!!

paatrycja

zgadzam się, ja też byłam bardzo zawiedziona kiedy obejrzałam film ;( przeczytałam 8 części mam 9 ale nie moge się do niej zabrać właśnie dlatego, że Mia nie jest z Michaelem ;/

ocenił(a) film na 9
paatrycja

Zgodzę się z tobą trzeba by było nakręcić serial na podstawie ksiazki. Szkoda że w styczniu ukarze się ostatnia część. Bardzo lubię te ksiązke i przeczytałam prawie wszystkie części. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
P_Halliwell

Też dostałam na urodziny Pamiętnik księżniczki 9. A mam pytanie do ciebie: czy czytałaś inne części Pamiętnika ksieżniczki? Bo film jest tylko oparty na ksiażce i muszę ci powiedzieć że film jest fajny ale ksiązka lepsza!! Pozdrawiam

EmilciA_2

Ja przeczytałam książke (wszystkie części) po kilka razy. Uwielbiam ją. Ale film mi się nie podobał właśnie ze względu na zbyt małe podobieństwo do książki

EmilciA_2

emilciu czytałam część 2, 8 i 9

P_Halliwell

Mam prośbę mógłby mi tu ktoś bardzo w skrócie opisać sytuację z paru części? Bo jak na razie przeczytałam tylko: 2,3,4,4 i 1/2,5,6, 7 i 1/2, 7 i 3/4, 8 oraz 10.
Czyli jakby mógł mi ktoś streścić 7 i 9 byłabym bardzo wdzięczna ;) (1 niekoniecznie)

PS. Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał, ale 10 cz. została już wydana, a nosi tytuł:
Pamiętnik Księżniczki 10 i ostatni. Pożegnanie Księżniczki

ocenił(a) film na 8
P_Halliwell

Ma ktoś 10 na ebooku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones