PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 312
ocen
6,3 10 1 118312
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Zazdroszcze tamtejszej szlachcie Polskiej tego spokoju życia co mieli i tego piękna które ich otaczało gdzie nawet dziś to piękno zdaje sie jak by wyblakło i ciężko niestety o nie

ocenił(a) film na 10
ninja_4

o taak ja również! kocham tamte czasy !!

martyna1301

O jakich "tamtych czasach" piszecie? Nie odbierajcie dzieła literackiego werystycznie. Rzeczywistość w "Panu Tadeuszu" jest zmityzowana, nie traktujcie jej jak lekcji historii. Pozdrawiam!

lapkaKot

I po co ten twój głupi post ??? i skąd możesz wiedzieć że nie było lecz nie odpowiadaj nie wdaje sie z tobą w dyskusje

ninja_4

Przepraszam. Zgłoś mój post do usunięcia. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 4
ninja_4

Ja tam nie widzę nic pięknego: w kółko nic nie robili tylko romansowali i wyprawiali uczty- chyba by mnie szlak trafił od takiego monotonnego życia:)

ninja_4

lapkaKot akuratnie ma rację, i nie należy jej ganiać za wypowiedź (przecież była kulturalna, z sensem, więc czemu zaraz "głupia"?). Mickiewicz, pisząc "Pana Tadeusza", celowo nieco idealizował. Nie przeczę, że czasy faktycznie mogły być piękne, i można trochę zazdrościć życia szlachty (ach, jakbym chciała jeździć po światowych uniwersytetach, tak się kształcić i w ogóle, te wszystkie dobre maniery, głęboki szacunek dla starszych i przede wszystkim rodziców, patriotyzm...), ale bądźmy nieco ktytyczni.

Pozdrowienia i niech kisiel limonkowy będzie z Wami ^^

ocenił(a) film na 5
Kazik_chan

O LOL człowieku
'Tamte czasy' sielankowe chyba właśnie tylko dla szlachty i to tylko tej bogatszej, reszta społeczeństwa miała nieźle przesrane.
A i szlachcic choćby nie wiem jak zamożny gdy zachorował to miał nie za ciekawie, a nie daj boże już urodzić się z jakąś wadą genetyczną czy chorobą.
Najpierw myśl potem pisz, wyjdziesz w oczach innych na mądrzejszego :)

ninja_4

Boże jak ty płytko myślisz!!!Świat w Panu Tadeuszu idealizacja państwa i szlachty polskiej oraz wyobrażenie Mickiewicza.Jakbyś się bardziej tym zainteresował to byś o tym wiedział i tak nawiasem film sam w sobie dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones