PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119514}

Pan od muzyki

Les choristes
8,0 108 212
ocen
8,0 10 1 108212
7,3 15
ocen krytyków
Pan od muzyki
powrót do forum filmu Pan od muzyki

Zupełnie pozbawiony głębszej refleksji. No bo co mamy? Siedzi dwóch staruszków, bierze książkę i nagle zaczyna się opowieść o nauczycielu muzyki... żadnego w tym powiązania, niczego z czym można by wiązać ów staruszków. Jest wiele dużo lepszych filmów o charakterze wspominki z dawnych lat. Tu to nie wyszło.

Wreszcie sam film - jest zdecydowanie zbyt krótki a do tego okraszony kilkoma zbędnymi wątkami - np. nieporadny wątek miłosny głównego bohatera, Zranienie Maxenca na początku filmu i jego nieobecność przez większość czasu tez niczego nie wnosi do fabuły, Zupełnie zbędny jest tez watek Mondaina (tego podpalacza szkoły) a na dobra sprawę nic nie wnosi też watek Pepinota.

Większość filmu to właśnie zlepek takich mało istotnych lub wręcz zbędnych wątków, główny bohaterzy filmu gdzieś się gubią.

Ogólnie film jest zbyt krótki i tylko pobieżnie ślizga się po skądinąd ciekawym temacie który warty by był dłuższego głębszego filmu.

ocenił(a) film na 9
skoczek_narciarski

Nie zgodzę się. Uważam, że film jest bardzo dobry. Twoje zdanie "Film może i dobry ale strasznie płytki. 6/10" już świadczy o tym, że zagłębiasz się w paradoks. Oceniasz film na 6 a twierdzisz, że jest dobry. Skoro jest dobry należy się ocena 7. Czy film pozbawiony jest refleksji ?? Głębszej może tak, ale nie każdy ogląda film przez pryzmat detalu o którym wspomniałeś - zresztą to również kwestia gustu. Również nie sądzę by film był zbyt krótki.

alfabecik123

Wiedziałem że tak będzie :) Przecież nie napisałem nigdzie że to jest film zły. A ocena 6 niska przecież nie jest. To nadal oznacza conajmniej przyzwoity film. Zacząłem od oceny 8 która spadła gdy uświadomiłem sobie słabości tego filmu. Jak na film wyraźnie przeładowany zbędnymi wątkami to film ten jest krótki. Cała fabuła filmu mocno pędzi bez refleksji tylko po to by wypełnić scenariusz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones