Film

Paragraf 187

One Eight Seven
1997
2 godz.
7,3 8 825
ocen
7,3 10 1 8825
4 757
chce zobaczyć
Napadnięty nauczyciel postanawia wrócić do pracy w innej szkole, aby walczyć z agresją i przemocą. Więcej Mniej
Paragraf 187 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W systemie edukacji znajdującym się na krawędzi upadku, jeden człowiek został doprowadzony do ostateczności. Trevor Garfield, oddany swojej pracy nauczyciel fizyki w jednej ze szkół na Brooklynie, walczy o pracę w systemie, w którym pogoń za wiedzą musi czasem ustąpić miejsca walce o przetrwanie. Obserwuje jak szkoła zamienia się w strefęW systemie edukacji znajdującym się na krawędzi upadku, jeden człowiek został doprowadzony do ostateczności. Trevor Garfield, oddany swojej pracy nauczyciel fizyki w jednej ze szkół na Brooklynie, walczy o pracę w systemie, w którym pogoń za wiedzą musi czasem ustąpić miejsca walce o przetrwanie. Obserwuje jak szkoła zamienia się w strefę wojny. Kiedy Trevor odmawia przepuszczenia na egzaminie jednego ze swoich uczniów, ten w rewanżu rani nauczyciela nożem i zostawia go na krawędzi śmierci. Rok później zraniony i zachwiany wewnętrznie Trevor powraca do nauczania w Los Angeles, gdzie znajduje taki sam świat pełen przemocy.

boxoffice
$5 727 130 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Icon Entertainment International / R U Dun Productions
tytuł oryg.
One Eight Seven
inne tytuły
187 (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
Do roli Trevora Garfielda pod uwagę brani byli Nicolas Cage i Gary Sinise. Ostatecznie w postać wcielił się Samuel L. Jackson.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Los Angeles i Pasadenie (Kalifornia, USA).
Liczba 187 w policyjnym kodzie oznacza morderstwo.
"Paragraf 187" to dowód na to, że specjalizujący się w nadętych i pompatycznych widowiskach ("Robin Hood: Książę złodziei", "Wodny świat") Kevin Reynolds ma w sobie pokłady reżyserskiego talentu i umiejętności, potrafi w nietuzinkowy sposób zabrać się za wyeksploatowany temat i zrobić z niego interesujące kino. "Paragraf 187" to jednak świadectwo... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych