film

Paragraf 187

One Eight Seven
1997
2h
7,3 8 929
ocen
7,3 10 1 8929
Napadnięty nauczyciel postanawia wrócić do pracy w innej szkole, aby walczyć z agresją i przemocą. Zobacz pełny opis
Paragraf 187 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W systemie edukacji znajdującym się na krawędzi upadku, jeden człowiek został doprowadzony do ostateczności. Trevor Garfield, oddany swojej pracy nauczyciel fizyki w jednej ze szkół na Brooklynie, walczy o pracę w systemie, w którym pogoń za wiedzą musi czasem ustąpić miejsca walce o przetrwanie. Obserwuje jak szkoła zamienia się w strefęW systemie edukacji znajdującym się na krawędzi upadku, jeden człowiek został doprowadzony do ostateczności. Trevor Garfield, oddany swojej pracy nauczyciel fizyki w jednej ze szkół na Brooklynie, walczy o pracę w systemie, w którym pogoń za wiedzą musi czasem ustąpić miejsca walce o przetrwanie. Obserwuje jak szkoła zamienia się w strefę wojny. Kiedy Trevor odmawia przepuszczenia na egzaminie jednego ze swoich uczniów, ten w rewanżu rani nauczyciela nożem i zostawia go na krawędzi śmierci. Rok później zraniony i zachwiany wewnętrznie Trevor powraca do nauczania w Los Angeles, gdzie znajduje taki sam świat pełen przemocy.

boxoffice
$5 727 130 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Icon Entertainment International / R U Dun Productions
tytuł oryg.
One Eight Seven
inne tytuły
187 (alternatywna pisownia) USA
więcej
Do roli Trevora Garfielda pod uwagę brani byli Nicolas Cage i Gary Sinise. Ostatecznie w postać wcielił się Samuel L. Jackson.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Los Angeles i Pasadenie (Kalifornia, USA).
Liczba 187 w policyjnym kodzie oznacza morderstwo.
"Paragraf 187" to dowód na to, że specjalizujący się w nadętych i pompatycznych widowiskach ("Robin Hood: Książę złodziei", "Wodny świat") Kevin Reynolds ma w sobie pokłady reżyserskiego talentu i umiejętności, potrafi w nietuzinkowy sposób zabrać się za wyeksploatowany temat i zrobić z niego interesujące kino. "Paragraf 187" to jednak świadectwo... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeżeli numery widoczne w adresie strony są przyznawane filmom chronologicznie według daty ich dodania, to oto mamy pozycję f1.

Film od którego wszystko się zaczęło...

[SPOILER INCLUDED]

Serce podpowiadało mi, abym dał mu dziesiątkę, ale mimo wszystko dałem "tylko" 9/10.
Nie jest chyba arcydziełem, nie jest przełomowy, chociaż być może jest punktem
odniesienia w swoim, ściśle zdefiniowanym gatunku (to moje 3 kryteria do przyznania
najwyższej noty).

Poza tym mamy chyba...

Znakomita, jedna z najlepszych ról Jacksona. Świetnie nakręcony (zdjęcia!) przez Kevina Reynoldsa moralitet z druzgocącym finałem.

Fabuła podobna do setek innych amerykańskich filmów na temat młodzieży dorastających w trudnych warunkach, trudnej społeczności...jednak to co mnie urzekło i przekonało do obejrzenia tego filmu była muzyka, jednak te forum nie służy ku temu aby rozwlekać się nad muzyką!,

Dobre kino z lat 90-tych jakiego już się nie robi obecnie. Aktorsko wysoki poziom, jest też przesłanie ( niektórzy będą pewnie narzekać na te umoralnianie ) i na prawdę niezłe zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones