PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143}
7,6 49 142
oceny
7,6 10 1 49142
6,7 7
ocen krytyków
Patch Adams
powrót do forum filmu Patch Adams

Zarzucam mu przede wszystkim okropną naiwność i infantylność. Już same reklamowanie się tym, że "based on a true story" jest dosyć głupkowate. Każda opowieść jest prawdziwa skoro istnieje, tyle że niektóre oddają fakty, które miały miejsce w rzeczywistości, a inne ich nie oddają.

Czepiam się szczegółu, ale nie tylko o to chodzi. Film jest strasznie przerysowany, bardziej hollywoodzki niż samo Hollywood. Wszystkie postacie poza Patchem były tylko kwiatkami do kożucha i były pozbawione własnej osobowości. Na grę Daniela London nawet nie dało się patrzeć. Straszliwe były te dialogi na siłę, te jeżdżenie po uczuciach, ten brak wyrazu w pozostałych poza Patchem postaciach.

Dałbym mu jeszcze niższą ocenę gdyby nie Robin Williams, który ratował ten film przed kompletną klapą. Tak czy inaczej nie bardzo rozumiem dlaczego nominowano go do Złotego Globu, bo aż tak dobrze nie było.

ocenił(a) film na 8
gupidupek

ty pozbawiony wyobrazni, zaru slonca i blasku ksiezyca pierdolony cepie z BGZ-etu, ty nawet do kotleta sie nie nadajesz, co najwyzej do czyszczenia sladow po budce z lodami i to tez tylo na czas nieobecnosci Pana Mietka, szczegolem jest to ze jestes pseudointelektualnym odbiciem wiary w swoj 'arystyczny swiatopoglad' jestem tolerancyjna osobka i respektuje zdanie drugiej jednostki, ale takiego blazanady odpuscic nie moge, wiec zalecam lobotomie psychiki , botox czaszki i co najmniej 5 wystepow w programie jerrego springera

użytkownik usunięty
gupidupek

Masz rację. Absolutną. Chcę znać real story. Bo to coś było ciężkostrawne.
Przypomina mi się film Eron Brokovic, ale tamten był zdecydowanie bardziej w porządku. Takie ukazanie co i jak jest trudno akceptowalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones