PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8586}
7,4 226 685
ocen
7,4 10 1 226685
4,8 19
ocen krytyków
Pearl Harbor
powrót do forum filmu Pearl Harbor

Wątek miłosny niepotrzebny

użytkownik usunięty

Czy film by wiele stracił gdyby wyrzucić wątek miłosny? Moim zdaniem historia i dobra praca filmowców obroniłaby się sama. Według mnie miał tu miejsce zabieg, który wykorzystywany bywa niekiedy w filmach wojennych - przeznaczonych szczególnie dla męskiej części widowni. Aby przyciągnąć kobiety do kina, wciska się wątek miłosny i wychodzi nam MELODRAMAT WOJENNY. Pdobnie było w filmie "Wróg u bram". Natomiast w "Szeregowcu Ryan'ie" nie było praktycznie wątku miłosnego i nie przeszkodziło to, aby film ten okazał się hitem.

ocenił(a) film na 10

Może jest to kwestia podejścia, ale moim skromnym zdaniem film by wiele stracił, gdyby wyrzucić wątek miłości, przyjaźni i oddania. :)

PrivateHeroine

moim zdaniem film by bardzo wiele stracił. nie chodzi tu tylko o wątek miłosny, związane są z nimi wątki przyjaźni, lojalności, ludzkich wyborów.
zgadzam się, że w "szeregowcu ryan'ie' taki wątek nie był potrzebny jednak w 'pearl harbor' stanowi jeden z trzonów filmu.
MOIM ZDANIEM :)

ocenił(a) film na 10
inezz01

w sumie co by zostało po wyrzuceniu wątków związanych z miłością, przyjaźnią i lojalnością? :)

użytkownik usunięty
PrivateHeroine

Wyrzuciłabym tylko wątek miłosny. Zgadzam się, że film straciłby wiele z fabuły, ale pozostałyby jeszcze wspomniane przyjaźń i lojalność, ale także waleczność i brutalność wojny, które są według mnie najważniejsze w takich filmach. Może po prostu scenarzystom brakowało już pomysłów. Film opowiada o miłości na tle wydarzeń historycznych, a moim zdaniem powinno być inaczej. Już lepiej pod tym względem wyszedł film "Wróg u bram".

ocenił(a) film na 10

A wg mnie wątek miłosny idealnie dopełnił fabułę. :) Jeden z nielicznych filmów w których nic bym nie zmieniała. :)

użytkownik usunięty
PrivateHeroine

Raczej nie dopełnił, tylko ją zdominował;)

ocenił(a) film na 10

Czy ja wiem.. No cóż - widocznie mamy troszkę inne wymagania i odczucia co do tego filmu. :)
Co nie zmienia faktu, że produkcja jest świetna. :)

ocenił(a) film na 3

Gdyby wyrzucić wątek miłosny, film by nie stracił NIC. Wręcz przeciwnie - brak takiej żałosnej sztampy podniósłby wręcz jego jakość. Ale samemu filmowi na poziom dobrego raczej by się wznieść nie pomógł - pozostaje patos, głupota rozlicznych scen, ahistoryczność i właśnie ten wątek przyjaźni - niewiele bardziej lotny od miłosnego.

ocenił(a) film na 9
Der_SpeeDer

To wtedy by chyba z tego filmu został sam atak na Pearl Harbor, nic więcej :)

ocenił(a) film na 3
__Lara

To tylko dowodzi, że film ów jest pozbawiony jakiejkolwiek treści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones