PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33181}
8,2 12 337
ocen
8,2 10 1 12337
7,6 11
ocen krytyków
Piętro wyżej
powrót do forum filmu Piętro wyżej

to mnie szlak trafia. A tu proszę; prawdziwe komedie robiono już przed wojną.

tomasz_user

Najmądrzejsza wypowiedź jaką widziałem na FW. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

Szczerze mówiąc nie przypuszczałam, że Polacy takie świetne komedie w latach 30-tych robili. 'Piętro wyżej' bardzo mi przypimina 'Garsonerię' z Jackiem Lemmonem: klimatem, humorem i troszkę postacią głównego bohatera :)

ocenił(a) film na 10
wiola99

Mnie 'Pół żartem pół serio' przypomina niektóre polskie przedwojenne komedie, m.n. 'Zapomnianą melodię'. Może stoi za tym polsko-żydowskie pochodzenie Billy'ego Wildera?

ocenił(a) film na 10
tomasz_user

Prawdziwe komedie to robiono tylko przed wojną, a nie już przed wojną. Dziś to tylko komedie uznane przez większość za dobre można obejrzeć góra 4 razy i robi się nudna, a komedie przedwojenne można oglądać setki, tysiące, miliony razy i dalej nas bawi, i mamy chęć jeszcze raz ją obejrzeć.

dziadek835

e tam po wojnie były jeszcze dobre komedie, chociażby moja ulubiona polska: Giuseppe w Warszawie, no ale tych z ost lat nie da się oglądac

ocenił(a) film na 9
dziadek835

Nie tylko przed wojną, lec po wojnie również. Wiele lat upłynęło miedzy dwudziestoleciem a obecnymi czasami. Nie zapominaj o "Samych swoich", "Jak rozpętałem..." i innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones