PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 230
ocen
6,4 10 1 103230
5,1 14
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

Taka jest prawda !! pewnie osoby ktore oglądały ten film są zwolennikami "dirty Dancing" lub :"przemineło z wiatrem" Prawda jest taka jest to jeden z najleopszych horrorów jaie powstały Bo nie jest to głupkowate latanie z nozem i ściganie wymalowanych Nastolatek !!

MOze ludzie którym sie ten film nie podobał Poprostu niewiedzieli ze wybieraja sie do kona na Horror ?? NIe wiem ale jak film polecam i NIECH NIKT NIE SŁUCHA GOSÓW KRYRTYKI DLA TEGO FILMU BO FILM JAKO HORROR JEST NAPRAWDE BARDZO DOBRY I STRASZY i NAPIECIA TEZ JEST DUZO !!! moYE NIE MAM RACJI BO MAM ZALEDWIE 15 LAT ALE FILM POLECAM :):):):):):)

ocenił(a) film na 1
blaszka232

"Bo nie jest to głupkowate latanie z nozem i ściganie wymalowanych Nastolatek !! "
Nie to nie jest nawet tak głupkowate jak latanie z nożem.

Ała.
moYE i nie masz racji.
Jeju, nie mogę.

ocenił(a) film na 10
blaszka232

ten film tez duzo mówi... duzo uczy i daje do myslenia... ja po pierwszej czesci byłam nieźle zamotana, miałam w głowie kasze z mlekiem, a pod rugiej cześci to juz poprostu kompletny odjazd... :D

Film moge oglądac tysiące razy, za udaną, profesjonalnie zrobioną rolę Jigsawa (lub jak kto woli Johna)... Poprostu cudo, jego postac najbardziej mi się podoba.. :)
Chociaż Amanda tez idealnie odegrała swoja rolę, strach który przedstawiała, był taki relany...

To nie jest kolejny durny film, to film nad tórym trzeba się zastanowic... :)

moja ocena to 10/10 :)

ocenił(a) film na 1
bluevelvet90

O taaaak, dużo uczy. Czego was konkretnie, moi mili nauczył? Czego nauczyła was PIŁA 2, czego PIŁA 1? Proszę jeszcze o krótkie noty zastosowania zdobytej na filmie wiedzy w życiu, takim, naszym.

ocenił(a) film na 6
John_Deer

należy być dobrym człowiekiem i szanować swe życie oraz życie innych bo dopadnie cie (jak to niektorzy określają) stetryczały dziadek na wózku inwalidzkim i każe ci wybierać między zyciem a dolnymi kończynami (na ten przykład)

No sorry ale ten film przemawia do mnie lepiej niż wszystkie kazania w kościele

ocenił(a) film na 1
_Nameless_

na litość boską, czy żeby być dobrym człowiekiem i szanować swe życie, czy tam innych, trzeba się napatrzyć na takie amputacje? Jak to jest, że dramaty o hospicjach, szpitalach, domach dzieckach, pokrzywdzonych przez los śmieszą, a jak zobaczysz urwaną nogę, to postanawiasz być lepszy?

bluevelvet90

inna_niz_wszyscy

śmiem twierdzić, że 'kaszke z mlekiem' miałaś w głowie już wcześniej.

użytkownik usunięty
blaszka232

Gościu, masz 15 lat, więc jesteś usprawiedliwiony. Twoją wypowiedź należy uzasadniac wiekiem.

hahaha Cobalt zmiażdzył Cie dzieciaku i zgadzam sie w 100%
:]:]:]
Pozdro Cobalt

"należy być dobrym człowiekiem i szanować swe życie oraz życie innych bo dopadnie cie (jak to niektorzy określają) stetryczały dziadek na wózku inwalidzkim i każe ci wybierać między zyciem a dolnymi kończynami (na ten przykład)"

Oczywiście. Wszyscy po seansie "Piły II" zaczną chodzić do kościoła i przeprowadzać staruszki przez ulicę.
Ten film nie ma na celu do przesłania kompletnie nic prócz akcji, doszukujecie się nie wiadomo jakiej filozofii w czymś co ma filozofii tyle co w "Dirty Dancing 2"...

użytkownik usunięty
Albertino

Popieram.

A osoby, które doszukują się w tym filmie filozoficznych treści, odsyłam do książki kucharskiej - może i tam coś ciekawego znajdą :)

Albertino

ja tez sie zgadzam! w tym filmie nie ma ŻADNEGO przesłania!!! film sie konczy zaskakująco (przynajmniej dlamnie) tylko dlatego żeby zasakoczyc ludzi krórzy pojda na koleja czesc pily :) przez caly film nic mnie nie przestraszyło!!!! to chyba nie jest horror. jedyna mocna strona filmu jest akcja i napiecie... jedynka duzo lepsza

ocenił(a) film na 8
Albertino

CO ty gadasz typie aż słuchac nie moge jakto ten film nie uczy???? uczy i to wiele ze nalezy doceniac swoje życie czaisz?? a takze pokazuje do czego jest człowiek zdoly w sytuacjach kiedy na włosku wisi życie jego czy jego rodziny. Ale najwazniejsze jest to zeby nauczyc sie doceniać życie i je szanowac z tym sie akurat nie zgodze ze film ten nie ma przeslania ze jest to jedynie film akcji... sory

ocenił(a) film na 10

No niestety, ale coraz więcej ludzi jest zapatrzona tylko w siebie, zabiegana, no i niezdolna do refleksji. Nie chodzi tu o bycie dobrym człowiekiem, bo to chyba każdy głupiec wie (nawet ten besztający ludzi, którym Piła 1/2 się pdobała), ale o to by doceniać to CO SIĘ MA. Cieszyć się każdą chwilą i postępować tak by później niczego (albo przynajmniej mało) żałować. Sama krwawość i brutalność filmu ma wstrząsnąć -"ludzie obudzcie się!! Nie chcecie tak skończyć!!" Choć trzeba przyznać, że krew ma tutaj też podstawowy cel, taki jak w każdym innym filmie.
Najwyraźniej ci, mówiący, że Piła 1/2 jest beznadziejną produkcją, wiedzą to doskonale i sami starają się żyć wykorzystując każdą nadarzającą się możliwość.
Jak dla mnie Piła -pierwsza część- była trochę naciągana, ale za to zakończenie pozwoliło zepchnąć przeszłość na bok. Natomiast druga część przebiła "jedynkę" o 100 procent. Końcówka i środek filmu były warte tego samego zachodu, co w "jedynce" samo zakończenie.

ocenił(a) film na 1
add111

film jak film, zwykly komercyjny horror, gdzie najwazniejsze to pozabijac jak najwiecej ludzia w jak najbardziej makabryczny sposob, z wplecionym niesamowicie waznym przeslaniem (rownie dobrze mogli wkleic watek uczacy ze nie nalezy strzelac sobie w łeb bo mozna umrzec :]) czysta komercha a nie film dydaktyczny jak co nie ktorzy proboja nam tu wmowic... bo po kiego robic 3 czesci? :/ czemu wszyscy chca robic pieprzone trylogie? ta sienkiewicza i Tokiena by mi wystarczyly :/

ocenił(a) film na 1
Witch_King_3

módl się chłopie, o trylogię. Czwartej części nie zniosę.

ocenił(a) film na 10
John_Deer

Do John Deer: o jej jak ci się niepodoba film, to po co oglądasz drugą częśc?? Film jest super pod kazdym względem, nadano mu miano horroru, ponieważ jest zbyt krwawy jak na thriller - proste. Ci co uważaja, że film jest głupi nie znają się na dobrym filmie, który doskonale trzyma w napięciu do samego końca.

Sub_Zero

Zgadzam się w 100 % jak ktoś nie lubi jakiegoś filmu lub mu się nie podoba to niech chodziaż nie pisze że to GOWNO i inne bluzgi bo to może troche urazić tych co lubią ten film..bez przesady omg :

ocenił(a) film na 1
Sub_Zero

Do John Deer: No patrz a tu już V część. Fuj!

"o jej jak ci się niepodoba film, to po co oglądasz drugą część"
Bo "o jej" nie widziałam 1 i wypożyczyłam tę część. Chciałam zobaczyć co w tym takiego "cudownego". Gówno.

"Ci co uważaja, że film jest głupi nie znają się na dobrym filmie"
Jeśli to, że uważam ten film za nieporozumienie oznacza, że nie znam się na filmie, to z radościa przyznam ci rację!

ocenił(a) film na 2
add111

Ludzie!!!Dajcie spokój, ze niby ma drugie dno i tak dalej...???Jakie dno?? Zeby doceniac zycie, bo moze sie skonczyc nieoczekiwanie itp?? Jakis swir zabija uczy ludzi jak zyc, a niby jakie ma do tego prawo?? Moje zycie to moje zycie i jak mam ochote spedzic je na zbijaniu kasy lub cpaniu to moja sprawa!! Pod niebiosa wynosicie psychopate, ktory ma sie za Boga. A kto dal mu prawo do dawania lekcji doceniania zycia?? No kto??

ocenił(a) film na 8
Fluffy

ej ale ty nie rozumiesz lbo nie wiem nie chcodzi tutaj o popieranie tego co robi ten psychopata tylko o docenienie zycia przez nas samych tu jest nieistotne to zew taki sposób to robil bo to tylko film jest tu jest istotne to ze zycie jest naprawde wazne i przez takie filmy mozemy to glebiej zrozumiec bo to logiczne ze raczej takeigo swira nie ebdzie który tak sie zacznie zabawiac... ehhh jak wy dziwnie rozumujecie

ocenił(a) film na 10

NO więc cobalt według ciebie który horror uwazasz za dobry ?? Wykaz sie masz sznase :)

ocenił(a) film na 7

zgadzam sie z Tobą w 100 % ...wypowiedz tego chłopaczka można usprawiedliwić jedynie jego wiekiem..jeszcze wiele filmów przed nim i kiedyś może sie wstydzić swojej wypowiedzi....

blaszka232

Film jest bardzo dobry i trzyma w napięciu ale nie tak jak Piła I. Tutaj mamy bardziej wprowadzenie do 3 części, tak mi sie wydaje.
Pod horror tego raczej bym nie podpinał raczej pod mocny thriler.

A co do krytyków cóż. Wy macie takie zdanie o tym filmie ale czy jest gowniany wątpie. Gównianym filmem jest dla mnie CUBE to sie w ogóle kupy nie trzyma. Lata sobie grupka osób po zafajdanej kostce. Gdzie tutaj logika ??
Dla wielu to film-religia ale do mnie nie przemawia.

użytkownik usunięty
ReVelio

Powiedzieć Ci, gdzie w tym logika? Poszła se na grzyby.

Blaszka czyli my wszyscy sie nie znamy a ty jeden sie znasz:] Fajnie.

A tak btw to co masz do "przeminelo z wiatrem"? To juz jest klasyka kina i jesli za taka ja uznawac, to przekazuje 100 razy wiecej niz taka pila.

Dobry byl tez ten tekst ze jest to film moralizatorski i uczy jak byc dobrym czlowiekiem;p Kabaret normalnie

ocenił(a) film na 5
Kephir

Oł sweet... hm , bo ja w zasadzie nie rozumiem takich osób jak niektórzy z was. Jak można mówić o czymś co jest ewidentnie beznadziejne inaczej ? W sumie nie wiem , może doszukujecie się w tym jakiś ukrytych sensów....?? Staracie się być' inna niż wszyscy' ...nie wiem naprawdę....=/

ocenił(a) film na 5
Vanillia

I co do wieku , autora psotu, nie wiem.... teraz to chyba ogólnie im młodsze roczniki tym gorzej , populacja schodzi na psy... i ja muszę się między nimi męczyć....

ocenił(a) film na 10
Kephir

Wiec Kephir Czy zauwazyłes chociaz jedno słowo Krytyki dla przemineło z wiatrem W mojej wypowiedzi ? po prostu pewnie jestes zwolennikiem romansow i takie filmy ci sie nie podobaja... Polecam ci "Dziewczyny Z Druzyny" NApewno ci przypadnie do gustu :)

ocenił(a) film na 9
blaszka232

Zgadzam sie z toba Pila i Pila II sa naprawde super filmami a tym ktorym nie podobaly sie te filmy to albo ich nie ogladali albo lubia inny rodzaj filmow jak na przyklad filmy milosne.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
blaszka232

LUDZIE JAK WY TO NAZYWACIE HORROREM TO JE WAS PIER....... WIDZIELSICIE KIEDYS DOBRY HORROR???????

blaszka232

:] Piła 2 to świetny film jak dla mnie :p inni uważają że to GOWNIANY SKANDAL :] hm reżyser nieźle się wyśilił naprawde warto to docenić..docenić też prace nad "Piła 3" i może to NIE horror ale ciekawy Thriler :p czasem ludzie nie doceniają ciężkej roboty scenarzysty czy reżysera tylko najlepiej napisać że to GOWNO i tyle Hmm lepiej już napisać "to słaby film nie polecam..." lol ;) pozdro

hugis

tak w ogole, to pila jest thrillerem i raczej nie zaliczalbym jej do horroru. a jesli chodzi o pile 2, to byla o wiele gorsza od 'jedynki'. pierwszej czesci dalbym 4+/6, a dwojka tylko 2+/6. zauwazylem tam jeden niewyjasniony watek, ktory zostal nakreslony, a potem nagle ciecie i nic wiecej nie bylo o nim mowy. chodzi mi tu o tego goscia, ktory spalil sie w piecu - jigsaw mowil cos, ze koles pomagal w zlapaniu ofiar, ale nie dowiedzielismy sie dokladnego zwiazku pomiedzy nimi (tak samo bylo w jedynce - zona dr gordona mowila przez telefon do meza 'nie wierz w klamstwa adama', ale przeciez ona adama nie znala...). poza tym dwojka miala skopany rozwoj akcji - nie bylo czasu na przedstawienie postaci, wiedzielismy tylko, ze wszyscy byli kiedys w pierdlu. rozczarowala mnie tez rozmowa jigsawa z detektywem matthewsem, bo spodziewalem sie czegos w stylu pogadanek starling z lecterem (qui pro quo, clarice :P). jak dla mnie, to film powinien byc albo dluzszy, zeby byl czas na przedstawienie graczy, albo powinna byc ograniczona ich liczba do gora 4. no i zakonczenie to byl po prostu smiech na sali. kompletnie nie wyobrazam sobie amandy w roli jigsawa w trzeciej pile. mam nadzieje, ze w ogole jej tam nie zobaczymy (i uslyszymy). w 'trojce' maske czlowieka ukladanki moglby zalozyc np dr gordon :P
tak wiec nie polecam wam pily 2, lepiej ogladnijcie sobie np 'house of 9' - podobne, ale zrealizowane o niebo lepiej.
pozdro!!!

ocenił(a) film na 8
han_lecter

Czytalem taka niby recenzje piły 3 na jakiejs stronce nieoficjalnei Piły oraz Piły 2 i ponoc w pile 3 ma być dalej i Jigsaw i Amanda. Więc mysle ze to dobre rozwiazanie bo nie wyobrażam sobie tego filmu bez Jigsawa... On tu robi całą ta otoczke.

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Do John Deer: o jej jak ci się niepodoba film, to po co oglądasz drugą częśc?? Film jest super pod kazdym względem, nadano mu miano horroru, ponieważ jest zbyt krwawy jak na thriller - proste. Ci co uważaja, że film jest głupi nie znają się na dobrym filmie, który doskonale trzyma w napięciu do samego końca.

Sub_Zero

scenariusz ?? jaki scenariusz ??!! Piła 2 bazuje na pomysle oklepanym w części pierwszej , cały film polega na poprowadzeniu fabuły tak by nas scenka z sejfem zaskoczyła !!
rezyser sie wysilił ?? a wiesz wogóle na czym polega praca rezysera ?? wyszedł mu zbiór scenek i połamanych postaci , jedynie operator sie wysilił bo musiał z 500 razy obiec ta początkowa postac by pózniej przyspieszyc ruch czego wynikiem jest beznadziejne ,wkurzające ujecie !! zreszta sama pierwsza scena ..NIC NOWEGO !! podobna pułapke miała Amanda w Pile 1 , wnioskuje ,ze scenka z czołówki powstała tylko dla tych co sie rozczarowali ,ze Amandzie szczeki nie rozerwało (a szkoda , przynajmniej nie byłoby tego kiepskiego pomysłu z następcą)
nie pisz mi tu ,ze ludzie nie potrafia docenic scenriusza i innych elementów filmu ...w dziesieszych czasach co drugi widz zwraca na to uwage !!

ocenił(a) film na 1
Sub_Zero

"o jej jak ci się niepodoba film, to po co oglądasz drugą częśc".
Że co proszę? Nawet jakby mi się nie podobał, to jest zawsze szansa, że reżyser się zreflektuje. I film będzie lepszy. A tu nic. A poza tym nie ma obowiązku, film może mi się nie podobać. Poza tym lubię horrory. I pomstuje nie na Piłę, a na to, że nic lepszego oberzeć nie mogę. I cierpię, że to w dużej mierze przez ludzi, których Piła urzekła.

"nadano mu miano horroru, ponieważ jest zbyt krwawy jak na thriller". I to jest właśnie gówno-prawda. Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew) – rodzaj horroru filmowego, charakteryzujący się dużą ilością krwi oraz wnętrzności, ludzkich lub zwierzęcych. I tak się to powinno nazywać.

blaszka232

"Piła I/II" TO JEST GÓWNIANY film i pewnie z czasem spojrzycie na niego trochę inaczej (a przynajmniej mam taką nadzieję) -mowię głównie do autora tego posta.

I prosze mi tu nie bluźnić ze ludzie którym sie film nie podobał pewnie lubią innego rodzaju filmy, bo cos takiego woła o pomstę do nieba. Mozna by wywnioskować ze w mniemaniu osób które tak napisały one jedyne znają sie na horrorach a inni pourywali sie z choinek.
Prawda jest cąłkiem inna - "piła" mogą się ekscytowac ludzie którzy wczesniej nie mieli kontaktu z wieloma horrorami a nie ich prawdziwi fani. jestem fanką horrorów więc niech mi nikt nie wmawia zę powinnam zmienic preferencje tylko dlatego że te marne i wtórne wypociny mi się nie podobały. Jak widzę ludzi pełnych podziwu, piszących duzymi literami ze piła to dobry horror to szkoda mi się robi naszej biednej populacji.

użytkownik usunięty
kinga_007

W jedynce chociaż końcówka była zaskakująca.A tu nie ma nic.Prosta rzeźnia niczym nie zaskakująca ,bez grama napięcia

ocenił(a) film na 7

Jak końcówka cię nie zaskoczyła to jesteś prze gościu, od początku wiedziałeś że kolo siedzi w sejfie i nic mu nie grozi??

ocenił(a) film na 3
kinga_007

Po co ludzie którzy lubią ambitne kino wybierają się na taki film jak piła ,a poźniej próbują udawać wytrawnych krytyków kina .To jest dopiero horror i paranoja. :)

ocenił(a) film na 1
PAWELCHMIELEWSKI

"Po co ludzie którzy lubią ambitne kino wybierają się na taki film jak piła ,a poźniej próbują udawać wytrawnych krytyków kina"

Ponieważ nie mają specjalnego wyboru, gdyż w kinach jest Piła a nie co innego. I tu jest poważny problem. I ludzie ci boleją i pomstują, a besztają ich ci drudzy, których takie filmy urzekają. I przez tych drugich właśnie, Pił będzie więcej. To jest dopiero horror i paranoja.

ocenił(a) film na 1
kinga_007

" Prawda jest cąłkiem inna - "piła" mogą się ekscytowac ludzie którzy wczesniej nie mieli kontaktu z wieloma horrorami a nie ich prawdziwi fani"

I to jest nasz największy problem. Ale nie ma co się dziwić, Piła II jest robiona pod małolatów, których rajcuje tego typu dramatyzm, sztuczność, makijaż, hermetyczność, sterylność, której od kołyski ich uczy MTV (cyt Cobalt), bezsens i pokazywanie dobra i zła przez pryzmat dziadka za konsoletą.

ocenił(a) film na 10
kinga_007

Do TinuViel No to Powiedz nam jakie horrory są dobre :)

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Dobry film! Tylko troche za szybko giną uczestnicy nowej gry. Film jest zaskakujący i to jest jego największa zaleta. A ci którzy wolą "Czułe słówka" czy inne filmy w rodzaju pokochał ją i uciekł niech lepiej nie oglądają piły II bo to typowy thriller ( a nie horror ) i napewno im się nie spodoba! 8/10

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Ja bardzo lubie horrory, mam ich bardzo dużo w swojej kolekcji(patrz mój blog) i film "Piła 2" mi się bardzo podobał, a najbardziej zakończenie i napięcie. Po obejrzeniu "Piła", w drugiej częsci oczekujesz dobrego zakończenia, które cię zaszokuje i to się spełniło. Według mnie nikt się nie miał prawa się domyśleć tak geenialnego zakończenie.

Sub_Zero

"Twoją wypowiedź uzasadniam wiekiem".
No nie. Jako niespełna pietnastoletnia gówniara czuje się urażona.
A odpowiedź pana poniżej ("Ale Cie zmiażdżył dzieciaku"- czy jakoś tak) była strasznie dojrzała. Aż się zawstydziłam.

użytkownik usunięty
HoneyBunny

Czyżby to ta słynna dziennikarka Rosie O'Donnell? Jeśli tak, to witam na łamach filmweb :)

HoneyBunny

O Cholera, a jacy są wszyscy kulturalni. Kulturalni do tego stopni,a że pouczają i innych. Padam na twarz.
No, najłatwiej zawsze doszukiwać się morału tam gdzie go nie ma. A chciałaby dusza do raju.
Orginalność największym plagiatem. Pozdrawiam.

HoneyBunny

O'Donell? Pierwsze słysze. Moze jestem tak smarkata, że nie słyszałam nawet tak slynnnego nazwiska. Widocznie za mało jeszcze widziałam i słyszałam.
To nie jest ironia. Naprawde mało widziałam i słyszałam.

ocenił(a) film na 10
HoneyBunny

No Rosie nie zapominaj ze my tu mamy do czynienia z bardzo Inteligentnymi dojzałymi Ludźmi (hahaha) Ich wypowiedzi Wskazują na pełną Dojżałosc naprawde :) powinnismy sie od nich uczyc. CZy nie wydaje ci sie ze to nam łsnie chcą powiedziec :P POzdrawiam Cie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones