Film

The First Deadly Sin

1980 1 godz. 52 min.
6,4 174
oceny
6,4 10 1 174
471
chce zobaczyć
{"id":"10355","linkUrl":"/film/Pierwszy+%C5%9Bmiertelny+grzech-1980-10355","alt":"Pierwszy śmiertelny grzech","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/03/55/10355/6984270.2.jpg"}
Seryjny morderca panuje w Nowym Jorku. Inspektor Edward Delaney jest detektywem NYPD bliskim odejścia z pracy. Stara się... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Seryjny morderca panuje w Nowym Jorku. Inspektor Edward Delaney jest detektywem NYPD bliskim odejścia z pracy. Stara się zebrać w całość końcówkę sprawy. Czy ofiary są jakoś z tym powiązane? Co oznaczają brutalne metody zadawania śmierci.

studio
Artanis Productions Inc. / Cinema VII
tytuł oryg.
The First Deadly Sin
inne tytuły
Pierwszy śmiertelny grzech Polska
Więcej...
Roman Polański był zatrudniony jako reżyser, lecz Columbia zwolniła go. Powodem tej decyzji był wybuch skandalu, w którym oskarżono go o stosunki seksualne z nieletnimi.
Marlon Brando otrzymał ofertę zagrania inspektora Edwarda Delaneya, jednak odrzucił propozycję.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Fetysz śmierci.

  south-of-heaven ocenił(a) film na 6

  Frank Sinatra tropi seryjnego mordercę, który sieje terror, zadając ofiarom śmiertelne ciosy w głowę, bliżej niezidentyfikowanym narzędziem. "The First Deadly Sin" to w dużej mierze wyciszony film, który nie obfituje w wartką akcję i jej gwałtowne zwroty. Atutem tego obrazu jest jednak intensywny klimat ... więcej

 • Uparciuchy.

  24o455 ocenił(a) film na 7

  Bruca Willisa nie widać w filmie, nie jest wymieniony w obsadzie, ale uparciuchy z FW muszą po swojemu eksponować w czołówce.

  • Bruce Willis

   cyborg.vandamme

   Gdzie w tym filmie ma swój epizod Bruce Willis, prosiłbym o odpowiedź. Mam przypuszczenia na 70% że to facet wchodzący do baru (01:33:42).

  • Bruce Willis

   cyborg.vandamme

   Gdzie w tym filmie ma swój epizod Bruce Willis, prosiłbym o odpowiedź. Mam przypuszczenia na 70% że to facet wchodzący do baru (01:33:43).

  • Kopia ??

   Neuromer ocenił(a) film na 7

   No dobrze...a gdzie można znależć ten film ??