PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1317}

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon
7,7 46 187
ocen
7,7 10 1 46187
8,2 34
oceny krytyków
Pieskie popołudnie
powrót do forum filmu Pieskie popołudnie

Gdyby ktoś tu przypadkiem zbłądził - warto. Ten film nie jest może znany, ale naprawdę godny zobaczenia. Chociaż zaczyna się, jakby miało być komedią, szybko widzimy, że te absurdalne wydarzenia są w istocie tragiczne. Niesamowita, duszna atmosfera i świetna (jak zwykle) gra Ala Pacino. u mnie 7/10. Byłoby 8, ale czegoś tam brakuje, tylko nie wiem, czego. Prawdziwy scenariusz ze zwrotami akcji jak w najlepszych thrillerach. Mocny argument dla tych, co uwazaja, ze wszystkie filmy na faktach są płytkie. Powalające aktorstwo, realizm, mądrość opartą na faktach, wyjątkowa hermetyczna atmosfera - wszystko zawarte w konwencji na pół dramatu na pół thrillera. Ale nadal wszystko jest to błyskotliwe wykonanie, czyli reżyseria Sidneya Lumeta. To juz kolejny jego film, który miałam przyjemność oglądac i muszę przyznać, że Lumet jest niezrównany w inscenizacji, prowadzeniu aktorów, budowaniu nerwowej atmosfery a przede wszystkim w ciekawej, wartkiej i pełnej zwrotów narracji. Polecam także inne arcydzieło jak " 12 gniewnych ".

ocenił(a) film na 8
3Grosze

Gratuluję.. pierwszy raz spotykam w miarę mądrą opinię w twoim wykonaniu..

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
yossarian84

Nie da się ukryć że dziewczyna zasługuję na pochwałę.....
Bo np. jak przeczytałem jej opinię na forum filmu 'Wesele' to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać...

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Zaraz obczaję :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones