PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1317}

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon
7,7 46 187
ocen
7,7 10 1 46187
8,2 34
oceny krytyków
Pieskie popołudnie
powrót do forum filmu Pieskie popołudnie

Sam się sobie zdziwiłem po seansie że dopiero wczoraj obejrzałem ten film,pewnie dlateog że nie miałem okazji ale ciesze się że znalazłem 2 godz wieoczorem i włączyłem tvn7:)Cieszę się ponieważ obejrzałem Ala Pacino w najwyższej formie,naprawdę ta rola jak wiele innych co prawda udowadnia jego wszechstronność,zwróćcie uwage na to że rok wcześniej miała miejsce premeira Ojca Chrzestnego 2,wszyscy pamiętamy świetną kreację Ala i jakże odmienną od tej w Pieskim Popołudniu.Tutaj absolutnie wspaniale pokazuje całe zakłopotanie postaci,jej reakcje na moement kiedy problem zaczyna go przerastać,jego odnoszenie się do żony i kochanka,i w końcu upadek,kiedy ślepo wierzy że zdoła odlecieć samolotem...
Sama fabuła jest równie zajmująca,motyw napadu na bank jest sam w sobie ciekawy a dochodzą do tego jeszcze relacje bohatera z zakładnikami,bliskimi i wspólnikiem.Ujęty dość istotnie jest motyw homoseksualizmu któy co prawda nei jest mi bliski ale rozumiem że w latach 70-tych był mocno kontrowersyjny i film zyskiwał na tym.
Reasumjąc wystawiam 9/10 i moje uwielbienie dla Pacino się po prostu pogłębia:) Szcerze Polecam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones