PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586883}

Poliss

Polisse
7,0 2,7 tys. ocen
7,0 10 1 2729
6,5 6 krytyków
Poliss
powrót do forum filmu Poliss

Iris

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie: Nie złapałem momentu w którym szef wydziału mówi Iris gdzie została
przydzielona...została awansowana czy przeniesiona?

ocenił(a) film na 8
ximenez

moim zdaniem została awansowana. Nie pamiętam jednak szefem jakiego działu została.... Oni tam mówili sporo o rozbudowaniu działu internetowego, ale nie jestem pewna czy to o to chodziło. Mam problem trochę z interpretacją jej samobójstwa....

ocenił(a) film na 7
pieguska92

Na jakieś 90 % została przydzielona na jakiś wydział związany z gospodarką. (?)

lather

to był awans, bo miała pokierować komórką.

ocenił(a) film na 9
ximenez

A ja to widzę tak . Miała problemy ze sobą . Kiedy ktoś choruje na bulimię bądź anoreksję to zwykle karze za coś swoje ciało . Ma problemy z akceptacją swojej cielesności . W tej końcowej scenie widziałam pewną symbolikę . Z jednej strony chłopiec , który wykonuje salto na macie , podnosi rękę do góry , wygrywa z lękiem . A ona .... wszyscy widzieli w niej silną Iris , ze zblokowanymi emocjami ( czy pamiętacie , że jej emocje w porównaniu z resztą zespołu były mniejsze , zarzucała też swojej koleżance , że nie panuje nad sobą ). Tak naprawdę ona nie potrzebowała tego awansu , tylko tego aby oś pozwolił jej poczuć się słabą .... Myślę , że sama w przeszłości była molestowana albo zgwałcona ... stad jej problem z brakiem akceptacji siebie i z zajściem w ciążę . Pamiętacie jak powiedziała do męża kiedy zarzucił jej kłamstwo , żeby jej pomógł ... czy wyleczył ją ... Pomagała wszystkim a sama tak naprawdę potrzebowała pomocy . Ten awans ją przytłoczył ... bo musiałaby nadal trwać w tej roli . Film poruszający i piękny . Właśnie wróciłam z Wrocławskiego festiwalu . Szczerze ... jeszcze w emocjach polecam !!

ocenił(a) film na 8
Aga06

Odniosłem takie samo wrażenie. Awans ją przerósł, była najsłabsza z zespołu, ale dobrze się z tym kryła. Zakończenie filmu pełne symboliki.

ocenił(a) film na 10
ximenez

została awansowana w tym samym dziale. Czyli nadal miała zajmować się tragediami dzieci, ale jeszcze intensywniej i w większym wymiarze. W takiej pracy awans jest wątpliwą nagrodą...