PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 122 117
ocen
7,8 10 1 122117
7,8 33
oceny krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Film bardzo dobry, ale ta rozmowa pseudopsychologa z dziewczynką - skandaliczna. Jaki psycholog zadaje dziecku pytania zamknięte? Porażka. Aż mnie korciło, żeby obniżyć ogólną ocenę filmu. Reszta na plus, więc zostawiam 8.

NorbertN

no heloł, scena miała drażnić, podobnie jak nastawienie całego miasteczka do Lucasa.
Transformersy, XMen, czy inne bardziewie nie drażnią ;)

ocenił(a) film na 8
W___K

Ja rozumiem, że film miał wzbudzić skrajne uczucia, ale bez przesady. Wspomniana przeze mnie scena była naciągana. Żaden psycholog by się tak nie zachował, chociaż w sumie to Szwecja, więc tam takie rzeczy może i mają miejsce... Niemniej jednak oceny nie obniżyłem. Co tyczy się wspomnianych przez Ciebie "Transformersów" to niestety nie mogę się w tej kwestii wypowiedzieć, ponieważ... nigdy powyższych nie oglądałem. Z kolei X-Men jest niczego sobie, głównie ze względu na Hugh Jackman'a. W sumie to nie widzę sensu porównywania filmów akcji (i to jeszcze Sci-Fi) do dramatów psychologicznych. Jasne, że te drugie prędzej wzbudzą skrajne emocje i takie u mnie się pojawiły (to normalne, u Ciebie pewnie też). Nadal jednak uważam, że rola psychologa była naciągana i mnie osobiście drażni. Nie chodzi tu o wywołanie u mnie uczucia złości co do pseudo-psychologa, ale do twórców filmu, że tak abstrakcyjną scenę stworzyli. Tym bardziej, że film jest bardzo dobry. W końcu nie bez powodu dałem mu "8".

NorbertN

No może trochę mnie poniosło, Twoja opinia mi się wymieszała z marudzeniami na forum,
że na koniec nie dostał odszkodowania, willi z basenem i uścisku dłoni przez prezydenta.

Nie wiadomo czy był to psycholog, czy po prostu jakiś znajomy Grethy (kierowniczki przedszkola), nieposiadający doświadczenia w takich sprawach.
Ale jeszcze bardziej niepoważne i wnerwiające było zachowanie Grethy, np. ostrzeżenie rodziców i nakręcenie całej afery zaraz po przesłuchaniu dziewczynki, bez konsultowania z kimkolwiek; unikanie rozmowy z Lucasem; albo wręcz komiczna i przerysowana scena kiedy zwymiotowała pod koniec przesłuchania.
Także na tle zachowania całego miasteczka, brak profesjonalizmu przesłuchania niezbyt się wyróżniał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones