plakat filmu Proces w Berlinie

Proces w Berlinie

Judgment in Berlin
6,3 259
ocen
6,3 10 1 259
336
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":6633,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Proces+w+Berlinie-1988-6633/tv","text":"W TV"}]}
Proces w Berlinie
  • iTunes - https://www.apple.com/pl/itunes

    wypożycz / kup
    od 9,99 zł


Jest rok 1987. Mieszkaniec Hamburga Hans Schuster jest związany z Sigrid Radke, Niemką mieszkającą w NRD. Oboje młodzi nie mogą znieść dłużej rozłąki. Planują ucieczkę Sigrid do Niemiec Zachodnich. Plan jest prosty. Z NRD najłatwiej jest wyjechać do Polski. Tam na polskim wybrzeżu na Sigrid wraz z przyjacielm Helmutem ma czekać Hans,Jest rok 1987. Mieszkaniec Hamburga Hans Schuster jest związany z Sigrid Radke, Niemką mieszkającą w NRD. Oboje młodzi nie mogą znieść dłużej rozłąki. Planują ucieczkę Sigrid do Niemiec Zachodnich. Plan jest prosty. Z NRD najłatwiej jest wyjechać do Polski. Tam na polskim wybrzeżu na Sigrid wraz z przyjacielm Helmutem ma czekać Hans, który przywiezie im lewe paszporty. Później wystarczy wsiąść do samolotu do RFN i wszyscy są razem. Niestety, realizacja planu załamuje się na samym początku. Hans zostaje zatrzymany na polskiej granicy. Helmut i Sigrid na próżno czekają na dworcu w Gdańsku. Postanawiają wrócić do Berlina samolotem LOT-u. Na krótko przed lądowaniem Helmut terroryzuje stewardesę. Załoga samolotu na żądanie porywacza kieruje samolot na lotnisko w Berlinie Zachodnim. Helmut i Sigrid zostają uwięzieni przez amerykańskie władze okupacyjne. Podlegają jurysdykcji amerykańskiej. Będą mieli sprawę sądową. Do prowadzenia sprawy zostaje wyznaczony sędzia żydowskiego pochodzenia. Dobre kino polityczne.

Proces w Berlinie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

USA / RFN

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.