PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8943}

Przełomy Missouri

The Missouri Breaks
7,3 4 765
ocen
7,3 10 1 4765
7,0 6
ocen krytyków
Przełomy Missouri
powrót do forum filmu Przełomy Missouri

Aczkolwiek czegoś jednak zabrakło. Przede wszystkim mrożącego krew w żyłach finału, emocjonującego dramatu, no i szkoda, że Arthur Penn nie postawił wszystkiego na kartę twardego, hardego filmu. Szkoda, bo wiedząc, że w filmie gra i Brando, i Nicholson, a do tego w dalszym planie jak zwykle czarny charakter Harry Dean Stanton, spodziewałem się westernu budzącego grozę, coś jak "Człowiek zwany Ciszą", a tymczasem miast tego częściej słyszeć można było w tym wszystkim sielankową, błogą melodyjkę i jakieś bzdety farmerskie. Mimo wszystko daję 8/10. Za co i dlaczego? Bo to mimo wszystko oryginalny film, bo Arthur Penn to dobry reżyser, a także za znakomitą scenę, kiedy Nicholson zarzyna Brando. No i właśnie za Nicholsona i Brando, dziwię się, że żaden z nich nie dostał nominacji do Oskara, szczególnie Nicholson, choć Brando też znakomicie spisał się w grze sugestywnej. A specjalną nominację dałbym temu, kto wymyślał te wszystkie grypsy dla Marlona Brando w tym filmie :D

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Trafiłeś w sedno. Film bdb, ale miejscami razi tą sielanką znaną z klasycznych westernów. Aktorsko stoi na najwyższym poziomie i z takim Peckinpahem za kamerą, mielibyśmy obraz kompletny. Już nie mówiąc o Człowieku zwanym ciszą, ale tej krwi brakowało. Liczyłem na męskie kino, a dostałem chu wie co. ; p

ocenił(a) film na 8
Troublesome

No, Peckinpach też by mógł podostrzyc ten film :)

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Może i sielanka, ale na pewno nie ta, znana z klasycznych westernów. I to jest w tym filmie zajebiste:)

huo_sanchez

Zgadzam sie. Dziwie sie ze Brando nie zgarnal zadnych nagrod. Dosam jeszcze, napisales ze salbys Oskara temu kto wymyslil Brando te wszystkie grypsy...slusznie. Gdzies przeczytalem ze rezyser zostawil Brando wolne pole do popisu i wiekszosc jego roli to wymysl i improwizacja samego Marlona. Co tym bardziej pokazuje jakim swietnym aktorem byl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones