Film rewelacyjny,ale poziom dyskusji nad nim żenada

Wg,mnie film jest świetny,ale jest raczej skierowany do osób bez uprzedzeń
homofobicznych.Przerażający jest natomiast poziom dyskusji jaka toczy się na forum nad tym
filmem.Mówią,że o gustach się nie dyskutuje a tym bardziej nie obrzuca się stekiem wyzwisk
osób,którym ten film się podoba.A ostatnio zauważyłam nie komentarze na temat filmu,ale
impertynencje na temat jego fanów.Ponad to chyba bym się nie odważyła nazwać"gów........"filmu
jakiegokolwiek uznanego,niejednokrotnie nagrodzonego reżysera.Wynika to chyba z szacunku dla
artysty i dla jego twórczości.Coś może mi się podobać lub nie,coś do mnie dotrze lub nie,ale nie
użyłam bym w stosunku do jakiegokolwiek dzieła wulgarnych słów krytyki i nie wynika to z braku
odwagi ale przede wszystkim z pokory w stosunku do sztuki.

7
 • Skąd postawa "pokory wobec sztuki"? To nie jest tak, że sztuka jest dziełem o naturze nadprzyrodzonej. Tworzą ją ludzie. Trochę arogancji nie zaszkodzi. Dalej: co z tego, że twórca dzieła był niejednokrotnie nagradzany? Czy to zwalnia nas od krytyki? Ja odnoszę wrażenie, że film powstał na zasadzie "zróbmy coś głupiego, a ludzie to łykną". Samo promowanie filmu nazwiskami Cruz i Banderas, kiedy w filmie występują przez 2-3 minuty i nie wnoszą w zasadzie nic, bardzo źle świadczy o stosunku do widza - "lekceważący" to chyba najłagodniejsze określenie.

  • Nie dokładnie się zrozumieliśmy,nie chodziło mi o to,że nie można krytykować sztuki ale krytyka powinna być na konstruktywna bez oznak totalnego chamstwa jakie się tutaj pojawiły.Potrafię zrozumieć,że komuś film nie przypadł do gustu ale to nie daje nikomu prawa do obrażania zwolenników filmu a tak się stało niestety w tym przypadku.Wiele postów już usunięto gdyż poziom chamstwa i wulgarności przekraczał granice jakiejkolwiek przyzwoitości.To już nie tylko chodzi o krytykę Almodovara ale o niewybredne wyzwiska i epitety i cały stek słów powszechnie uznanych za obelżywe po adresem osób,które ośmieliły się pozytywnie skomentować film.A co do Penelope Cruz i Banderasa to niestety dla polskiego widza hiszpańskie kino to tylko te dwa nazwiska a w filmie grała cała plejada uhonorowanych gwiazd.Wg.mnie z tym filmem to jest trochę tak jak z naszymi komediami typu "Miś"czy "Rozmowy kontrolowane",że są zrozumiałe dla lokalnego środowiska czyli dla Hiszpanów i tam film bije rekordy oglądalności a u nas został przyjęty bez entuzjazmu,gdyż nie końca został zrozumiany a i poczucie humoru mamy całkowicie.

  • Ale narzekanie na promocję filmu to chyba ma związek z marketingiem a nie z samym filmem? Wątpię, żeby Almodovar(przynajmniej ten kręcący film) miał w tej kwestii coś do gadania.

 • To nie są uprzedzenia, Almodovar oznacza, że będzie P Cruz, że będą pedały, że będzie "hiszpański" humor, więc ZERO zaskoczenia, no może poza wstawką I'm so excited ;) jedyny moment, który rozbawił mnie wczoraj w kinie. Reszta paskudna i obrzydliwa z tym pedalstwem zwłaszcza. Chciałem dać szansę wielkiemu Pedro A. i dałem, dobrze, że bilety miałem za friko ;)

  PS

  ale ten hiszpański sepleniący akcent Cruz i Banderasa, nawet przez 2 minuty warto posłuchać ;)

  • Almodovar to nie tylko Penelope Cruz,a kino hiszpańskie to nie tylko Banderas.W filmie znalazła się plejada innych hiszpańskich gwiazd.I akurat w tym filmie nie chodziło o zaszkoczenie.Ponad to uważam,że jeśli ktoś używa określenia "pedały"to nie koniecznie powinien oglądać filmy Wielkiego Pedro ze względu na swoje homofobicznie uprzedzenia.Nie wiem i nie bardzo rozumiem co było tam obrzydliwego.Jedynymi scenami seksu jakie były to był seks heteroseksualny a w tym nie ma nic obrzydliwego wg.mnie.W filmie poruszono w sposób bardzo komiczny wiele ważnych problemów i nie ma ani jednej sceny jaka by wprost pokazywała stosunek homoseksualny.Jest i o religii i o miłości i królowi się nawet oberwało,ale to nie jest obrzydliwe.Wszystko jest utrzymane w konwencji żartobliwej z lekkim przymrużeniem oka ale skoro w tym wszystkim widzisz tylko jak to określiłeś"pedalstwo"to może czas zastanowić się dlaczego?Z zasady homofobia bierze się z ukrytych skłonności.
   Ps.A szansę na pozbycie się uprzedzeń to akurat Wielki Pedro dał tobie,ale jak widzę nie poszło.

   • To jest tak samo jak z filmami von Triera, albo się nad nimi ktoś rozpływa albo je wyłącza po 2 minutach, pewnie gdyby nie frikobilety, to bym się nie zdecydował ale przy takim upale, lepiej spędzić półtorej godziny w klimatyzowanej sali. A czy określenie pedalstwo, cioty, części rowerowe, co to za różnica. W american history x, też były sceny antyhetero ale ten film mnie zachwycił, był o czymś, a tutaj, skuma go pewnie Hiszpan, jest ich sporo na naszej polibudzie, więc tam się nim jarają pewnie, w Polszy jest kino Wojtka S. też nie umie trafiać do wszystkich, też nie jest dla każdego odbiorcy. Przecież skoro są reklamy Porsche, nie oznacza, że każdy jeździ taką bryką, czasem stać mnie na poświęcenie dwóch godzin na YntelYgentny bełkot made in spain, ale następnym razem, będę ważył swój wolny czas, bo można go po prostu zmarnować, a że mam poglądy prorodzinne, polskie, chrześcijańskie itp.

    Głodny sytego nie zrozumie, bez odbioru!

    • Twój stosunek do gejów nie wynika z poglądów jak to nazywasz polskich czy chrześcijańskich bo ani naszą cechą narodową nie jest homofobia a tym bardziej nie ma ani słowa w Biblii,że miłość homoseksualna jest czymś złym.Zaważam,że moheryzm i zacofanie zaczynają dominować w naszym społeczeństwie ale nie podejrzewałam o to ludzi młodych......a jednak..Ale to już rozmowa na całkiem inne forum.Pozdrawiam.
     ps.Wojtka S.cenię,a bełkot nie może być inteligentny.

    • Twój stosunek do gejów nie wynika z poglądów jak to nazywasz polskich czy chrześcijańskich bo ani naszą cechą narodową nie jest homofobia a tym bardziej nie ma ani słowa w Biblii,że miłość homoseksualna jest czymś złym.Zaważam,że moheryzm i zacofanie zaczynają dominować w naszym społeczeństwie ale nie podejrzewałam o to ludzi młodych......a jednak..Ale to już rozmowa na całkiem inne forum.Pozdrawiam.
     ps.Wojtka S.cenię,a bełkot nie może być inteligentny.

    • Hiszpania tez ma poglady chrzescijanskie. Ale tutaj nikt nie rzuca w maricones kamieniami czy butelkami, jest to drugi kraj w Europie ktory zalegalizowal malzenstwa jednoplciowe z adopcjami i za sluszne uwaza to 76 czy 78% spoleczenstwa, a pijanych ksiezy powodujacych wypadki czy molesujacych dzieci odsuwa sie od poslugi i pakuje do pierdla. Chyba ten chrzescijanizm w polskim wykonaniu jest inny, albo to w ogole inna wiara? Poglady prorodzinne? Jednoplciowy zwiazek to tez rodzina. Ktora w zaden sposob nie zagraza heteroseksualnym rodzinom, wiec naprawde nie wiem o co chodzi.

     • Litości, dwóch tatusiów/dwie mamusie wychowujących dziecko, to jest normalne? Chyba ( cytując legendarnego Jana Tomaszewskiego ) pomyliłeś odwagę z odważnikiem ;)

      Dyskutujemy tutaj o filmach, więc wyraziłem swoją opinię o tym specyficznym ( dla mnie ) klimacie. Nawet jeśli antyhetero klimat jest przerysowany, to dla mnie jest za ciężki i nie do przyjęcia.

      Po prostu zakaz pedałowania i tyle!!!!!

      Dla mnie bohaterem jest Rotmistrz Pilecki lub Jan Karski, dla Ciebie/Was dżordż majkel, elton dźon i inne !@#$%^ każdy ma swoje priorytety i ja tego nie neguję. Tylko nie próbujcie wyjść z tymi poglądami na ulicę, bo możecie się lekko zdziwić ;)

      • Powiało ciemnotą i uprzedzeniami.Priorytety priorytetami a tolerancja tolerancją.Widzę,że dla ciebie godny jest poszanowania tylko heteryk(zresztą pewności nie masz!!!!!!)a jak jesteś taki "prawidłowy"to leć i kurde zdrap freski w Kaplicy Sykstyńskiej bo jakby nie było gej je malował.Mieć priorytet a szanować czyjąś orientację to zupełnie co innego.Bronisz związków hetero negując związki homo,ale nie pomyślałeś,że kazirodzctwo,pedofilia,przemoc fizyczna jak i psychiczna występują głównie w takich zalegalizowanych,zgodnych z prawem boskim i państwowym instytucjach.Jest wiele nieformalnych związków homoseksualnych,głównie lesbijskich i jakoś nie słyszy się tam ani o przemocy ani o wykorzystywaniu seksualnym.I nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie o próbach wyjścia na ulicę,bo parady równości były,są i będą bez względu na motłoch zwany młodzieżą wszechpolską albo inne zjawiska o poglądach faszystowskch.Pomyśl skąd się wzięła u ciebie taka totalna homofobia,może z ukrytych skłonności?A i jeszcze jedno nie jestem gejem i jestem katolikiem.

      • Litości. Proszę.
       Nie wiem czy za Tobą przemawia obłuda, zawiść czy po prostu brak elementarnej wiedzy, mądrości. Normy się zmieniają. Zwłaszcza moralne i etyczne. I jeśli coś bezpośrednio nie ingeruje w Ciebie, to nie rozumiem skąd tyle wrogości wobec osób homoseksualnych? To chyba przemawia brak zrozumienia dla takich osób bądź zwykły strach przed czymś obcym, nieznanym.

       Dopiero w 1894 roku przyjęto w Polsce pierwsze kobiety na Uniwersytet! Dokładnie na UJ. Stanisławę Dowgiałło, Jadwigę Sikorską i Janinę Kosmowską. Na studia farmaceutyczne. Zostały one przyjęte jako hospitantki, bez prawa zdawania egzaminów i rygorów uniwersyteckich.
       Powszechnie uważano, że ich cechy biologiczne i psychiczne (tzw. determinizm biologiczny) miały powodować ich mniejsze zdolności do zajmowania się działalnością naukową. Przeważał pogląd, że podstawową przyczyną były uwarunkowania społeczne, kulturowe i religijne (determinizm kulturowy), które w różny sposób ograniczają kobietom możliwość zajmowania się działalnością naukową i osiągania sukcesów w tej dziedzinie.
       Powszechne w prasie było "wmawianie drugorzędności kobiet, oraz wmawianie im ich niższości umysłowej i intelektualnej.

       W Cambridge - 1871, w Oxfordzie - 1879.
       Na Sorbonie w 1903 roku Skłodowska-Curie jako pierwsza kobieta obroniła doktorat.

       A prawa kobiet?
       Z tych samych powodów kobiety ich nie miały.
       W Polsce dopiero w 1918 roku kobiety zyskały prawa wyborcze. W USA w 1920. We Francji w 1944. W Szwajcarii w 1971!!!.

       Nie przypomina to czegoś?
       100 lat temu to była norma. Wszystko się zmienia.
       Trudno mi zrozumieć dlaczego ktoś chce się wpier**** w czyjeś życie i wmawiać mu co jest dobre a co złe. Może i homoseksualizm nie jest normą (bo w większość jest heteroseksualna) ale co w Tym dla Ciebie złego?
       Zgodnie z medycyną i WHO to tzw "wariant normy", tak samo jak leworęczność.
       Leworęcznych palono w średniowieczu na stosach bo podejrzewano ich o pakt z diabłem. Oni wtedy też byli nienormalni.
       Radzę więcej czytać a nie filmy oglądać. :)

       • Przecież nie negują "części rowerowych" jako takich, po prostu niech swoje fajki obrabiają w domowym zaciszu, miast oficjalnie, każdy robi co chce, pewnie, że tak. Tylko jak tak dalej pójdzie to, "będzie nas coraz mniej Polaków" cytując starą i dobrą komedię, o to chodziło wyłącznie!

        Poprawność polityczna i tolerancja "made in 21 wiek", złego moim zdaniem jest to, że za 100 lat - ludzie hetero mogą być w mniejszości i co wtedy?

        Seksmisja w innych "barwach" - modliszki :)

        • "Bedzie nas coraz mniej, Polakow".
         Jeśli ma być mniej takich jak ty, to jestem jak najbardziej za.
         Co za durne myślenie, hahaha homoseksualizm jest, był i będzie. I zawsze w tych samych procentach. Trzeba być bardzo ograniczonym umysłowo, aby głosić takie teorie jak twoje. Tego nie da się promować jak wyprzedaży w supermarketach. Współczuję ci twojej wizji świata.

 • Mam jedno pytanie czy w tym filmie są pedały i inne takie? Bo jeżeli tak to ja raczej sobie odpuszcze ten film

 • użytkownik usunięty

  zgadzam się :)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: