Los Amantes pasajeros

1 godz. 30 min.
5,4 17 332
oceny
5,4 10 17332
8 605
chce zobaczyć
4,6 7
ocen krytyków
{"rate":4.571429,"count":7}
{"type":"film","id":648169,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Los+Amantes+pasajeros-2013-648169/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przelotni kochankowie
 • Nie rozumiem takiego poruszenia nad tym filmem. Ani takiego pochylenia.
  Czego spodziewaliście się po Pedro? Ja się uśmiałam, nie zniesmaczyłam, nie dostrzegam też tutaj homofobii - wszystko przedstawione jest prześmiewczo ale nie w złym tonie czy świetle dla środowiska gejowskiego. Fajnie, że reżyser ma taki dystans do siebie, Mnie nie zawiódł, nie rozczarował, nie czekałam na przełom i wiedziałam czego się spodziewać. Obejrzałam chętnie do końca. Nawet wolę takie jego kino, niż te bardziej ciężkie pozycje. Noo chyba że Penelope gra, w tym duecie biorę wszystko w ciemno :D
  Tak więc kto ma ochotę, bez większych ambicji za to z uśmiechem i dystansem - to polecam :D

 • FerPlej ocenił(a) ten film na: 2

  adziaaa81 Już bardziej bawił mnie dramat biograficzny o Stephenie Hawkingu niż ten twór. Marna, obrzydliwa produkcja.

 • adziaaa81 Mi się ten film bardzo podobał, dziwny, Hiszpański humor, ale miło spędziłem ten czas:)

 • MyNameIsDeath ocenił(a) ten film na: 5

  adziaaa81 Nie dostrzegasz homofobii, bo - zapewne - nie jest ona w Ciebie wycelowana. Jest inaczej niż piszesz - film przedstawia homo- czy biseksualistów w świetle osób zmanierowanych, rozwiązłych, określających się przez pryzmat samej orientacji, co jest oczywiście przekłamanym stereotypem.

 • MyNameIsDeath Podobnie jak stereotypowo w filmach są przedstawiani Naziści (źli i straszni), Arabowie (brudasy z akcentem), Francuzi (tchórze, rozwiąźli), katolicy (zabobonni, zacofani), Żydzi (lichwiarze i kapelusznicy) czy Afroamerykanie (złodzieje i gangsterzy) itp. Stereotypowo, bo to komedia, a stereotypy wszelkiego typu, obok seksu, są dla widowni najśmieszniejsze. Więcej luzu ;)

 • aququ ocenił(a) ten film na: 2

  MyNameIsDeath Zapewne masz rację, ale swoimi paradami środowiska lgbt bynajmniej temu stereotypowi nie zaprzeczają. Nie zaprzeczają też że kwestia tożsamości seksualnej jest dla nich kluczowa. Mam więc wątpliwości czy to tylko przekłamany stereotyp.

 • MyNameIsDeath ocenił(a) ten film na: 5

  aququ A co mają tu do rzeczy parady? Nie biorą w nich udziału osoby rozwiązłe (przecież seks publiczny nie jest uprawiany na tych platformach), nie biorą udziału tylko osoby zmanierowane (a raczej szerokie spektrum osób - od twinków po bears; na London Pride co roku paradują policjanci, wojskowi, strażacy). Swoje uprzedzenia schowaj do kieszeni.

 • aququ ocenił(a) ten film na: 2

  MyNameIsDeath O paradach wiem tyle ile z mediów - wiadomo, media wybierają obrazki te co bardziej kontrowersyjne. Z tych obrazków wynika że wiele osób lgbt przedstawia się (cytuję z postu na który odpowiedziałem): "w świetle osób zmanierowanych, rozwiązłych, określających się przez pryzmat samej orientacji".
  Sam fakt odczuwania konieczności manifestowania swojej orientacji świadczy o określaniu się poprzez jej pryzmat.

 • MyNameIsDeath ocenił(a) ten film na: 5

  aququ Sam sobie odpowiedziałeś: widzisz tyle, ile pokazują Ci media, a jeśli są to media prawicowe, to w ogóle już nie ma o czym rozmawiać. Inna sprawa, że przecież nie wszyscy lgbt uczestniczą w paradach - tylko ci, którzy, jak to ująłeś, czują taką potrzebę.

 • Vanillia ocenił(a) ten film na: 4

  aququ Ja bym raczej patrzyła na środowisko lgtb biorące udział w paradzie jak na jeden z filarów środowiska lgtb - szkoda, że wystawiają wizytówkę całej reszcie. Gej nie musi być zniewieściały, tak jak osoba słuchająca punka nie musi nosić irokeza. Dlatego hordy punkowych dusz pozostają niezauważone, jak i kaskady homoseksualnych osób ...w życiu byśmy o to nie posądzili.