PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695}

Przerażacze

The Frighteners
6,7 17 055
ocen
6,7 10 1 17055
6,4 11
ocen krytyków
Przerażacze
powrót do forum filmu Przerażacze

Może była to taka cisza przed burzą czyli "Władcą Pierścieni":D. Jako fan "Złego Smaku" i "Martwicy mózgu" trochę się zawiodłem, bo ten film był już za bardzo Hollywoodzki, sporo inny od wcześniejszych pomysłów Petera. Ale jednak podobał mi się. Fajne efekty, ciekawa fabuła i parę śmiesznych tekstów. Nawiązanie do filmu "Full Metal Jacket" też mi się podobało:) 7/10.

ocenił(a) film na 8

oceniłam nieco wyżej... ja z kolei - ze względu na połączenie komedii z horrorem oraz Foxa, którego uwielbiam za rolę w "Powrocie do przyszłości"...
niewykluczone, że ocenę tę zmienię :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No właśnie, widać i czuć, że Robert Zemeckis miał tu bardzo dużo do powiedzenia, choć wydaje mi się, że gdyby nie ten film, to nikt by nie pozwolił Jacksonowi nakręcić potem trylogii Władcy. I mimo, że bardzo lubię Martwicę i nie wyobrażam sobie, żeby można ją było wykonać inaczej, to osobiście jednak wolę ten ciepły i sentymentalny styl Spielberga i Zemeckisa, a film stawiam niemal na równi z klasykami kina przygodowego lat 80/90 spod znaku Burtona, Camerona i dwóch wcześniej wspomnianych panów.

Swoją drogą, ciekawe jak się dalej potoczy ciąg mentorów i "uczniów"; Zemeckis był niejako protegowanym Spielberga, Jacksonowi Zemeckis pozwolił/pomógł się wybić, z kolei Jackson dał szansę zaistnieć Neilowi Bloempkampowi (ort?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones