Film

The Frighteners

1996 1 godz. 50 min.
6,7 14 854
oceny
6,7 10 1 14854
4 528
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":4}
{"id":"695","linkUrl":"/film/Przera%C5%BCacze-1996-695","alt":"Przerażacze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/95/695/7882078.2.jpg"}
Parapsycholog Frank Bannister usiłuje rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów mieszkańców Fairwater.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Na skróty 13 komentarzy
Przerażacze

Miasteczko Fairwater zostaje zaatakowane przez tajemniczą siłę. Ponad 30 osób umiera na niespodziewane zawały serca. Okazuje się, że przyczyną tego są upiory, siejące grozę i śmierć. Do walki z nimi staje detektyw-parapsycholog Frank Bannister, który zarabia na życie jako pogromaca duchów. Jego klientami zostaje młode małżeństw, w którychMiasteczko Fairwater zostaje zaatakowane przez tajemniczą siłę. Ponad 30 osób umiera na niespodziewane zawały serca. Okazuje się, że przyczyną tego są upiory, siejące grozę i śmierć. Do walki z nimi staje detektyw-parapsycholog Frank Bannister, który zarabia na życie jako pogromaca duchów. Jego klientami zostaje młode małżeństw, w których mieszkaniu straszy. Mężczyzna wkrótce umiera, a jego żona prosi Franka, aby pomógł jej się z nim skontaktować. Działalnością Bannistera zaczyna interesować się FBI.

boxoffice
$29 359 216 na świecie
$16 759 216 w USA
$12 600 000 poza USA
budżet
$30 000 000
studio
Universal Pictures (przedstawia) / WingNut Films
tytuł oryg.
The Frighteners
inne tytuły
Przerażacze Polska
Robert Zemeckis Presents: The Frighteners (pełny tytuł) USA
The Frighteners Nowa Zelandia
Więcej...
Tom Cruise i Matthew Broderick byli kandydatami do roli Franka Bannistera.
Kiedy Ray i Lucy odprowadzają Franka, słyszymy odgłos pistoletu-zabawki Franka, choć nie jest on używany. Można usłyszeć także tupanie, mimo że Ray i Lucy mają na sobie jedynie skarpetki i chodzą po dywanie.
W scenie, w której Frank cofa Raya z ogrodu, można zobaczyć jak przejeżdża głowę krasnala ogrodowego i rozbija ją na kawałki. Jednak w następnym ujęciu Ray trzyma już nietkniętą głowę krasnala.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7,5/10 Ostatnia główna rola Foxa i do tego bardzo dobra.

  numer6 ocenił(a) film na 8

  Potem grywał same prawie epizody i do tego bardzo rzadko ta wstrętna Choroba zmarnowała mu życie wracając do samego filmu uważam że to najlepszy horror komedia bardzo dobry pomysł główną zaletą filmu jest oczywiście świetny klimat tego całego miasteczka i lat 90 ... więcej

 • Peter Jackson

  iza198444 ocenił(a) film na 9

  Większość kojarzy pana Jackson'a ze wspaniałego 'Władcy Pierścieni',a tymczasem jego 'Przerażacze' są poprostu świetne! Nazywam ten film odpowiedzią na Burtonowski 'Sok z żuka'.

 • niezły klimacik :)

  OzzyPL ocenił(a) film na 7

  bardzo fajny film z początku ciekawa komedyjka a pod koniec fajny mroczny klimat horroru

 • 8/10

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na 7

  Film lepszy niż dobry, kapitalne połączenie horroru z komedią, z większą domieszką tej drugiej. bardzo przyjemnie się to ogląda.

 • Świetny!

  danio344 ocenił(a) film na 8

  Odświeżyłem sobie ten film po kilku dobrych latach i to w wersji reżyserskiej i sądzę, że nadal można się przy nim świetnie bawić! Świetny scenariusz, reżyseria i efekty! No i oczywiście końcowa piosenka! Don't fear the reaper baby!