film

Przerażacze

The Frighteners
1996
1h 50m
6,7 17 077
ocen
6,7 10 1 17077
6,4 11
ocen krytyków
Parapsycholog Frank Bannister usiłuje rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów mieszkańców Fairwater. Zobacz pełny opis
Przerażacze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Na skróty
Przerażacze
W nowym odcinku "Na skróty" Łukasz Muszyński zachęca do przypomnienia sobie hollywoodzkiego debiutu Petera Jacksona - komediowego horroru "Przerażacze". Michael J. Fox wciela się w nim  w szemranego parapsychologa, który usiłuje rozwikłać zagadkę serii tajemniczych zgonów w miasteczku Fairwater. 2020-06-29T06:08:27 PT3M31S https://fwcdn.pl/webv/41/90/54190/54190.6.jpg

Miasteczko Fairwater zostaje zaatakowane przez tajemniczą siłę. Ponad 30 osób umiera na niespodziewane zawały serca. Okazuje się, że przyczyną tego są upiory, siejące grozę i śmierć. Do walki z nimi staje detektyw-parapsycholog Frank Bannister, który zarabia na życie jako pogromca duchów. Jego klientami zostaje młode małżeństwo, w którychMiasteczko Fairwater zostaje zaatakowane przez tajemniczą siłę. Ponad 30 osób umiera na niespodziewane zawały serca. Okazuje się, że przyczyną tego są upiory, siejące grozę i śmierć. Do walki z nimi staje detektyw-parapsycholog Frank Bannister, który zarabia na życie jako pogromca duchów. Jego klientami zostaje młode małżeństwo, w których mieszkaniu straszy. Mężczyzna wkrótce umiera, a jego żona prosi Franka, aby pomógł jej się z nim skontaktować. Działalnością Bannistera zaczyna interesować się FBI.

boxoffice
$29 359 216 na świecie
$16 759 216 w USA
$12 600 000 poza USA
budżet
$30 000 000
studio
Universal Pictures (przedstawia) / WingNut Films
tytuł oryg.
The Frighteners
inne tytuły
Robert Zemeckis Presents: The Frighteners (pełny tytuł) USA
więcej
Tom Cruise i Matthew Broderick byli kandydatami do roli Franka Bannistera.
Kiedy Ray i Lucy odprowadzają Franka, słyszymy odgłos pistoletu-zabawki Franka, choć nie jest on używany. Można usłyszeć także tupanie, mimo że Ray i Lucy mają na sobie jedynie skarpetki i chodzą po dywanie.
W scenie, w której Frank cofa Raya z ogrodu, można zobaczyć jak przejeżdża głowę krasnala ogrodowego i rozbija ją na kawałki. Jednak w następnym ujęciu Ray trzyma już nietkniętą głowę krasnala.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetny!

ocenił(a) film na 8

Odświeżyłem sobie ten film po kilku dobrych latach i to w wersji reżyserskiej i sądzę, że nadal można się przy nim świetnie bawić! Świetny scenariusz, reżyseria i efekty! No i oczywiście końcowa piosenka!

Don't fear the reaper baby!

Potem grywał same prawie epizody i do tego bardzo rzadko ta wstrętna Choroba zmarnowała mu życie wracając do samego filmu uważam że to najlepszy horror komedia bardzo dobry pomysł główną zaletą filmu jest oczywiście świetny klimat tego całego miasteczka i lat 90 do tego film trzymał w napięciu bardzo dobre efekty jak...

więcej

Peter Jackson

ocenił(a) film na 9

Większość kojarzy pana Jackson'a ze wspaniałego 'Władcy Pierścieni',a tymczasem jego 'Przerażacze' są poprostu świetne! Nazywam ten film odpowiedzią na Burtonowski 'Sok z żuka'.

Najlepszy tekst...

ocenił(a) film na 5

..."Śmierć nie jest najlepszym sposobem na życie." :-)

niezły klimacik :)

ocenił(a) film na 8

bardzo fajny film z początku ciekawa komedyjka a pod koniec fajny mroczny klimat horroru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones