PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020106}

Przybłędy

The Strays
4,9 4 220
ocen
4,9 10 1 4220
Przybłędy
powrót do forum filmu Przybłędy

Średnia 4,4 dla tak mocnego i logicznego filmu to śmiech na sali. Ale i nie dziwne, bo jak na kino familijne tutaj happy end jest dosyć nietuzinkowy, subtelnie zaskakujący. Jeśli komuś podobał się klimat 'Parasite' to warto oglądać, jeśli ktoś woli przekaz że dobro zwycięża (nawet nieopłaconą karmę i najsroższy egoizm) to nie warto, bo widz będzie rozczarowany niczym kurier Uber Eats który nie otrzymał tego na co liczył.

Chomone

Jeśli chodzi o warsztat, to jest to coś okropnego. Widać, że robiony przez amatora, również nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem film z tak beznadziejnie dobraną ścieżką dźwiękową. Na dodatek film jest rasistowski, a morału żadnego nie ma. Chyba, że nie każda kobieta powinna być matką, ale to też banał, bo gdyby nie jej czarnoskóre dzieci, to nie byłoby filmu.

ocenił(a) film na 4
Taio

slaby film

ocenił(a) film na 5
Taio

Według mnie ten film ma być alegorią asymilacji czarnych do białego społeczeństwa - korzenie zawsze będą silniejsze, niż wcielanie się jednej kultury do drugiej. Film robił czarny, czy jest rasistowski nie mam pojęcia. Średnio mi się go oglądało. Jako film-metafora nawet się broni, w końcu zachowania protagonistów nie muszą być logiczne (np. niewymierna reakcja na garden-party), czy sama struktura filmu, który zaczyna się jak thriller, żeby rozwinąć się jako dramat. Trochę bałagan. Chyba niespecjalnie mi leżą te problemy i ciężko mi się z nimi utożsamić z oczywistych względów.

Taio

Przekazu nie ma w tym filmie? Ciekawe. Jest i to bardzo mocny. Jesteś po prostu ślepy. Babsko które raz zostawiło dzieci dla kariery zrobi to bez wahania po raz kolejny. Dla swojej wygody nie cofnie się przed niczym

ocenił(a) film na 3
Lukasz_Michalik_3

Dla kariery? Raczej mocno zostało zasugerowane, że kobieta sama miała depresję i nieprzepracowane traumy.
Co nie zmienia faktu, że nie mieści mi się w głowie jak w ciągu kilkunastu lat mogła się w ogóle nie zainteresować tym, co stało się z jej dziećmi, zwłaszcza biorąc pod uwagę że zostawiła je w bardzo niestabilnych warunkach, ale mimo wszystko - to co napisałeś nijak się ma do tego, co faktycznie zostało w filmie pokazane.

Sol89

Czy powiedział(a)byś dokładnie to samo o ojcu, który zostawił swoje dzieci i przez kilkanaście lat się nie zainteresował tym, jak potoczyło się ich życie?
Takie sytuacje się zdarzają na naszym podwórku bardzo często i nie doszukujemy się przy tym dziury w całym - po prostu ojciec zostawił dzieci, nawet w niestabilnych warunkach i pewnie założył inną rodzinę, sytuacja jak wiele innych tego typu, ot co. Jednak gdy w grę wchodzi kobieta, która postanowiła zostawić swoje dzieci na pastwę losu i się nimi nie zainteresowała to już sprawa niemieszcząca się w głowie :P
Oczywiście jest to uogólnienie, być może był(a)byś zainteresowany/a oboma tymi przypadkami i tak samo byłoby to dla ciebie absurdalne, jednak jest większe społeczne przyzwolenie na dopuszczenie się takich czynów przez mężczyznę, niż przez kobietę i to też dosadnie przedstawia ten film.

ocenił(a) film na 4
Taio

Dlaczego film jest "rasistowski"?

ocenił(a) film na 8
Chomone

Całkowicie się z tobą zgadzam. Jeszcze jak poniżej czytam o asymilacji? Tylko ubolewać.

ocenił(a) film na 5
Chomone

kino familijne, co Ty brałeś? I o jakim rozczarowaniu kuriera ty pieprzysz?

ocenił(a) film na 6
Chomone

Kto nie pracował w dużym korpo ten nie wie do czego zdolne są baby żadne sukcesu. W tym przypadku kobieta nie była żadna sukcesu a idealnego życia. Nie było tu mowy o miłości do dzieci czy męża, miało być wyłącznie idealnie. Na koniec, gdy zrobił się "bałagan", i nie było możliwości "posprzątania", po prostu wstała i wyszła, aby stworzyć kolejne idealne życie. Podręcznikowa socjopatka. Sugerowanie że mogła usunąć ciążę jest bezcelowe. Problemem nie jest posiadanie dzieci, w idealnym, przykładnym życiu na przedmieściach, dzieci są nawet porządne. A jej starsze dzieci no cóż. Ojciec agresywny, matka socjopatka, do tego zostawieni sami sobie w dzieciństwie. Wiadomo że musiało wyrosnąć z tego dwoje psychopatów. Ponadto dziewczyna jest chyba lekko opóźniona. Ogólnie temat ciekawy, czuć braki finansowe i zbyt duży nacisk na kwestie rasowe. Można było by to pociągnąć, bardziej w stronę obecnej potrzeby życia na pokaz.

Chomone

Włamanie, morderstwo, zniszczone kilka żyć. Rany boskie, jaką Ty musisz mieć za sobą przeszłość, jeżeli takie zakończenie nazywasz "nietuzinkowym happy endem" ?! :O

Chomone

Biedna, prosta kobieta wyszła z domu i od razu złapała bogatego faceta i została wicedyrektorką elitarnej szkoły prywatnej nie okazując referencji przy zatrudnieniu. Spoko. Dla mnie film totalnie nierealistyczny. I do tego stereotypowy. Porzucone dzieci oczywiście musiały okazać się świrami - wszak pochodzą z biednej, patologicznej rodziny i zostały porzucone przez matkę, więc od razu odchyłka na maxa - nie mogło być inaczej. Dalej, bo mi się szczegóły przypominają. Porzucony syn zatrudniony jako sprzątacz w szkole prywatnej elitarnej (!) podczas, kiedy młodzież ma zajęcia ten w łachmanach myje podłogi. No sorry, ale to było już tak absurdalne. Nikt by takiego nie wystawiał na widok publiczny tych wyższych sfer, bo sprzątałby normalnie po zajęciach. I jaki sens było mycie tych podłóg, kiedy młodzież w szkole. To że porzucona córka też została zatrudniona od razu u męża głównej bohaterki to też tylko taki tam zbieg okoliczności. Oj, oj, oj, to nie był dobry film.

ocenił(a) film na 3
klaudia0

Mi się jeszcze podobało jak przyszli i natychmiast stali się wielkimi przyjaciółmi i autorytetami dla młodszego rodzeństwa, ot, w jeden dzień.

ocenił(a) film na 8
klaudia0

"Biedna, prosta kobieta wyszła z domu i od razu złapała bogatego faceta i została wicedyrektorką elitarnej szkoły prywatnej nie okazując referencji przy zatrudnieniu." 


 Albo wrzucasz tu swoje żenujące mniemanie że sfrustrowany / biedny = "prosty", albo widziałaś jakiś inny film, bo ten absolutnie nic nie mówił o tym że kobieta był "prosta" lub niewykształcona lub intelektualnie niezdolna do wyrafinowanej manipulacji. Wystarczy użyć google by w sekundy odnaleźć informacje o ludziach zdemaskowanych dopiero po latach podszywania się pod profesorów / lekarzy / oficerów armii a nawet duchownych.

ocenił(a) film na 3
Chomone

Ale akurat tutaj wprost zostało powiedziane, że nie przedstawiła w pracy żadnych referencji, nawet podrobionych, co jednak w prestiżowej placówce jest co najmniej dziwne.

ocenił(a) film na 1
Chomone

Nie ma gorszego syfu w całym świecie kina. Dno

ocenił(a) film na 5
Chomone

Film na pewno ma coś w sobie, ale nie przemówił do mnie ten złowieszczy, przemocowy ton w drugiej części. Wystarczy, że dzieci są ofiarami. Po co od razu psychopatami? Pierwsza połowa w porządku.

ocenił(a) film na 9
Chomone

Zgadzam sie w 100%. brytyjskie społeczeństwo jest mocno napiętnowane klasowością iw filmie było to pięknie pokazane. Kwestia rasowa tez jak najbardziej trafiona; mieszkając w UK często obserwuje u napływowych (niekoniecznie z Afryki) aspiracje przynależności do 'klasy średniej'. Jak dla mnie film naprawdę niezły. Te 'niedociągnięcia' o których piszą forumowicze(przebiegłość Cheryl, brak referencji, porzucony syn jako sprzątacz) są moi zdaniem również przemyślane i film jak całość ma sens, a przekaz potrafi otworzyć oczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones