PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 306
ocen
7,4 10 1 31306
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

W filmie bije od ludzkiej głupoty i dręczenia zwierząt. Psy bez żarcia zostawia się na łańcuchach. Można je było wpuścić do jakiej szopy leżąc jedno koło drugiego zwierzęta by się ogrzały. Podczas oglądania filmu towarzyszył mi ciągle niesmak i chęć aby np. głupi naukowiec utopił się w cholerę - psom byłoby lżej, aby w ostatniej scenie zemściły się za to co im zrobiono i zagryzły wszystkich w cholerę. Pozatym scenarzysta też się nie popisał - np. w samolocie którym odlatują jest w cholerę miejsca na 20 a nie na 8 psów. Nie rozumiem pozytywnych opinii. Chyba że komuś się podobało jak psiaki w filmie grały - faktycznie grały b. dobrze. Ale film wzbudza bardzo mieszane uczucia - jeśli nie chcecie aby wasze dzieci płakały nad męczonymi i niestey w konsekwencji zdechłymi psami - nie pozwólcie im tego oglądać. Dla mnie to pomnik ludzkiego draństwa i głupoty.

użytkownik usunięty
melancholia_4

czy ktos potwierdza powyzsza opinie? Chcialam zobaczyc ten film, ale jestem wyjatkowo wrazliwa na cierpienia zwierzat i jesli mam przeplakac pol filmu, to moze nie warto?

ocenił(a) film na 10

no mi lezka poleciala ale naprawde warto obekrzec, a psy nie byly przywiazane po to by je dreczyc lecz po to ze zaraz mial po nie pilot przyleciec i chodzilo zeby sie nie rozbiegly. film rewelacja

ocenił(a) film na 10

Bardzo dobry film, spokojniejsza wersja oryginału (http://www.filmweb.pl/film/Antarktyka-1983-38690/discussion) ale uwaga - to film oparty na prawdziwych wydarzeniach, oryginał dopiero bije ostrością zdarzeń.

melancholia_4

melancholia_4

tak bije glupota tylko pytanie czyja?, to film familijny i jest naprawde dobry, a ze ty to tak przyjales to twoja sprawa ale mnie twoje argumenty nic a nic nie przekonaly "FIN"

ocenił(a) film na 1
grzes1962

Tak. wspaniały film familijny. Niesamowita "przygoda". Walka o przetrwanie głodnych zwierząt. Pewnie lubisz przygody - chciałbyś być uczestnikiem "przygody" pokazanej w filmie?

ocenił(a) film na 7
grzes1962

W miejscowości Kraina Bezpiecznych Zwierząt odbył się marsz solidarności z biednym kotkiem, który wlazł na drzewo. Wszyscy obrońcy zwierząt płakali. Doszło nawet do aktu samopodpalenia, gdy kotek biedniusim głosem powiedział "miauuuu".

Nikomu nie przyszło do głowy, że koty chodzą po drzewach. Bo lubią (mieszkałem na wsi, to wiem). Kotek najczęściej nie chce zejść z drzewa, bo... boi się tych, którzy pod tym drzewem na niego czekają*

Na szczęście nadjechała banda łysych i rozgoniła to towarzystwo po swojemu. We wszechświecie znów zapanowała równowaga. Ale nadejdzie dzień, gdy znów jakaś nawiedzona miłośniczka serialu "Przygody Barbie" zadzwoni na policję, gdy zobaczy, że jakiś bezpański piesek moknie na deszczu.

*BTW nigdy nie rozumiałem, czemu w amerykańskich filmach do kota na drzewie wzywa się straż pożarną. Bzdura. Kot zejdzie, jak mu się zechce.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Hahaha :) Dobrze powiedziane !

ocenił(a) film na 7
Sony_West

BRAWO!!!

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Bo scenarzyści tych filmów nigdy nie mieli własnego kota :)
Aczkolwiek - owszem, kot "domowy" ale taki który biega swobodnie tak po mieszkaniu jak i na dworze wie jak an drzewo wejść, zejść i jak się poruszać w swojej okolicy. Ale kot tylko domowy, taki który na dwór nie wychodzi [tylko przebywa wyłącznie w mieszkaniu] i np przez przypadek wyjdzie na podwórko bo coś go przestraszyło sam z drzewa nie zawsze zlezie bo nie do końca umie [zwłaszcza koty domowe, którym się przycina pazury bo w mieszkaniach nie mają ich same jak zdzierać w odpowiednim stopniu].
Więc nie każda jedna scena gdzie strażak zdejmuje kota z drzewa jest nielogiczna.

Ba pamiętam przypadek, gdzie u nas w Polsce przerażony kocur wlazł na bardzo wysoką sosnę [sosnę zwyczajną] i nie umiał zleźć. Wszedł tam bo przestraszył się huku petardy, straż pożarna dała ciała na całej linii, nie umieli go zdjąć [wysięgnik był za niski] więc próbowali go debile woda polać, żeby sam zszedł, co pogorszyło sprawę, bo kot mało co nie spadł. Dopiero po godzinie przechodził tam pewien młody chłopak, jak się okazało pasjonat parkour - wlazł na owe drzewo [co nie było łatwe ani bezpieczne bo debile ze straży je zmoczyli] i zdjął kociaka.

Tak więc słowami zakończenia - do wszystkiego z dystansem, nie popadajmy w paranoję.

ocenił(a) film na 7
Pietro87

Dobrze, ze nie było tam policji, bo pewnie zaczęła by do kota strzelać, w nadziei, że się przestraszy i zejdzie ;)

Ale jaja, jajami, jednak autorka wątku ma rację - nawet, jeśli nie mieli wyjścia i byli zmuszeni te spy tam zostawić, to można to było zrobić z głową. Dla chcącego nic trudnego, a przecież te psy wiernie im służyły, więc jakaś troska z ich strony tym zwierzakom się należała.

.

Sony_West

świetne ! :)

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Co racja, to racja. Ja, jak miałem kotkę (zdechła nestety) powinienem był co chwile wzywać straż, albo samemu latać z drabiną, aby ściągnąć ją z mebli lub firanki. :)

melancholia_4

Po pierwsze, film nie do końca "bije ludzką głupotą" > Ja bym tego tak nie określiła, wiadomo że musieli wyjechać w związku z oparzeniami,aczkolwiek chcieli wrócić, były jedynie trudności z transportem.
Po drugie, film musi budowac napięcie, pokazywac też jakieś cierpienie, żeby miał jakiś sens. To jest własnie wątek filmu - psy zostawione przez ludzxi i pokazanie jak sobie radzą.
Ty chyba chcesz całkowicie zmienić fabułę filmu !!

Co prawda, dużo lepszym filmem o wierności psów był dla mnie "Pies przed sądem" , ale ten równiez był świetny.

melancholia_4

A ja doradzam oglądanie ;)) To nic złego płakać na filmie. Wydaje mi się, że reżyserowi chodziło o to, aby wzruszyć widza i powiem szczerze, osiągnął on zamierzony efekt. Ogólnie film jest rewelacyjny i skłania do refleksji nad tym, aby zaczęto lepiej traktować zwierzęta. Film absolutnie warty oglądnięcia. Uważam, że każdy powinien go oglądnąć i sobie troszeczkę popłakać.

ocenił(a) film na 1
Tajlana

No to fakt - wzruszył widza.... Super! Psy umierają z głodu (najgorszą z możliwych śmierci) a Ty promieniejesz bo mogłaś sobie popłakać. Sic!

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Żaden pies w tym filmie nie zdechł z głodu o_O. Film jest fantastyczny-wzruszający i przejmujący. Polecam!

ocenił(a) film na 10
kwaz102

Jeden zdechł z głodu. Old Bak jako jedynemu nie udało oswobodzić się z łańcucha i takiego znajduje martwego główny bohater. Logiczne, że przez ponad pół roku na łańcuchu bez jedzenia zdechł. Co do filmu zgadzam się rewelacja.

Pafcio79

Przepiękny , wzruszający film pokazujący min. jaka była duża współpraca, wspieranie się i więź miedzy tymi psami w obliczu zagrożenia i kryzysu:)Jestem pod wielkim wrażeniem mądrości i siły walki o przetrwanie tych cudownych psów:)

Pafcio79

Dziękuje Kochanie za wczorajszy, przyjemny wspólny seans i doskonałego wyboru filmu , który b. wzruszył mnie:*

kwaz102

Radzę obejrzeć jeszcze raz film z wiekszą uwagą;)Przecież to oczywiste , że najstarszy pies ze sfory, który nie mogl uwolnić się z łancucha umarl z glodu , wycienczenia , samotnosci i na dodatek w taką dużą zamieć snieżną , która go zasypała ...:(

kwaz102

Tyle że ona jakoś nie chcial się uwolnić, nie szarpał się, po prostu się położył i poczekał

melancholia_4

Głupi prowokator i tyle. Strata czasu. Nie posiada on za grosz rozumu.

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Jeny co za naród. Po pierwsze to jest film, po drugie nikt nie zostawił tych psów tam specjalnie na pewną śmierć, po trzecie film ma pokazać inteligencje tych zwierząt, jak sobie potrafią poradzić i że nigdy nie zapomną o człowieku, po czwarte dawno oglądałam ten film ale z tego co ja pamiętam to żaden pies nie padł z głodu, jeden był po prostu już za stary i słaby żeby się uwolnić z łańcucha a drugi spadł z wysokości i chyba sobie coś złamał, po piąte przy kręceniu filmu żaden pies nie ucierpiał! ciekawa jestem jak ty przeżywasz jakieś horrory gdzie np giną dzieci.. a film oczywiście REWELACJA I POLECAM

ocenił(a) film na 8
melancholia_4

według twojej koncepcji po 30 minutach filmu i utopieniu profesora powinni zabrać psy ze sobą. I co by reżyser miał pokazać dalej w tym dramacie żeby ci się podobało? Gerry z psami powinien biegać sobie po łące przez kolejne 1,5 godziny?

ocenił(a) film na 1
wiktor1989

Zdecydowanie bardziej podobał by mi się taki właśnie film. Fakt byłby nudny, ale przynajmniej nie pokazywałby pseudo prawdziwych, okrutnych, wynikających z ludzkiej głupoty historii.

melancholia_4

No to lepiej włącz sobie Teletubisie, tam nie ma takich scen i wszyscy biegają jak potłuczeni nie robiąc nikomu krzywdy...Ech...co za cierpiąca dusza...Śmiechu warte.

melancholia_4

Na początku przecież mówią, że jest to film na podstawie autentycznej historii ;]] Dlaczego więc twierdzisz, że to głupota ludzka? Zdecydowanie polecam film!!

ocenił(a) film na 1
Nathalie_

Autentyczne historie mogą być nacechowane ludzką głupotą. Co do autentyczności całej historii też mam wątpliwości - zwróć uwagę że większość filmu pokazuje kilka psów walczących o życie. Zadam Ci proste pytanie - który z nich zdał relację z wydarzeń???

melancholia_4

jej, ależ głębokie to przemyślenie Twoje - hahaha :) co do relacji - stawiam na MAXA - on rządził. :)
a poważnie: film bardzo dobry, jak na film familijny - taki film powinien właśnie wyciskać łzy: współczucia, smutku i na koniec radości.
zgodzę się z tym, że te sceny opowiadające o walce psiaków o przeżycie to baja - ale tak właśnie ma być, to jest istotą tego filmu - film familijny = bajka, naginanie rzeczywistości, coś, co pozwala ludziom wierzyć w to, że wszystko będzie dobrze. i nie ma się co bulwersować, bo to świadczy tylko o Twojej ignorancji :) jeśli chcesz prawdy i rzeczywistości, polecam inne gatunki :)
pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Ja mam wrażenie że melancholia jest rozpieszczonym dzieciakiem który siedzi cały czas w swoim pokoju i nie ma pojęcia jak wygląda życie. Nagle ogląda film gdzie nie jest już tak kolorowo jak w jej pokoju i się strasznie oburza. Sposób jej wypowiedzi odzwierciedla pewnie jej młody wiek. Widzisz na tym polega film na faktach że odtwarza on jak NAJPRAWDOPODOBNIEJ było, nie zawsze jest w 100% zgodny z autentycznością. Wystarczy że znaleźli te psy po kilku miesiącach i logiczne jest że musiały one walczyć o przetrwanie a film pokazuje jak to mogła wyglądać.

Jeśli chcesz 100 autentyczności to włącz sobie TV trwam i tam będziesz miała w 100% autentyczną relację z mszy świętej i żadne żywe stworzenie tam nie ucierpi.

ocenił(a) film na 7
Kasickaaa

A ja myślę, że to po prostu prowokator.

melancholia_4

Gdzie ty kukuryku widzisz głupote ludzką? W tym jak ludzie uciekają przed burzą i zostawiają psy ,ponieważ nie było miejsca w samolocie o.O? A z resztą mieli wrócić po nie, ale przeszkodziły im warunki pogodowe. Husky i malamuty są w dużym stopniu spokrewnione z wilkami i potrafią sobie poradzić w takim klimacie, a ludzie nie. Oczywiście jest mi bardzo przykro z powodu śmierci dwóch psów. Tak w ogóle co to za styl oceniania O.o??? Masz ocenić film, a nie narzekać że takie zdarzenie miało miejsce… FILM!!!! Czyli efekty specjalne, dźwiękowe, soundtrack, gra aktorska, charakteryzacja, scenografia, fabuła itp. To do większości osób na filmwebie. Nie wyrabiam jak widze kogoś kto ocenia film na 1. Co to za ocena?! „Ocenie sobie film na 1, bo mi się fabuła nie podobała” LOL Zapomniało się chyba komuś, że film nie składa się tylko z tego elementu. Whatever -.- wychodzę z tąd, bo się kukuryku zdenerwowałam. Mam nadzieje że coś z tego do was dotarło. Do widzenia :p

melancholia_4

No i nie napisałam tego co miałam napisać. A więc autentyczność…. Co do śmierci tych dwóch psów to cóż jednego znaleźli na łańcuchu, więc albo nie mógł się uwolnić ,albo stracił wole życia i po prostu dednoł. A co do drugiego psiaka, pewnie znaleziono jego zwłoki i wywnioskowano, że został on zaatakowany przez jakieś wodne zwierzątko. Hemmmm… spały przytulone do siebie, gdyż chciały utrzymać ciepło, tak jak pingwiny, w kupie raźniej. Psy też są wrażliwe na krzywdy i to jest ukazane w filmie. Wątpię żeby pies zignorował rannego członka stada. Maya była przywódczynią stada. Została ranna i Max objął jej stanowisko. Natrafił na swojego pana i zaprowadził go do niej. To już mógł opisać człowiek. Owszem są w tym filmie różne wątki, które mogły być nie autentyczne, ale to przecież film OPARTY na faktach.

Hawranek8

Przepraszam, drugi pies się zwalił z klifu. Ale wydaje mi się, że któregoś ugryzła ta foka. Dawno oglądałam :)

ocenił(a) film na 7
melancholia_4

Po co w takim razie w ogóle oglądać filmy? Każdy dobry film wywołuje w widzu silne emocje i daje materiał do przemyśleń na wile godzin. To, że dla ciebie film jest wstrząsający, to właśnie znaczy, że jest dobry, nie rozumiesz na czym polega sztuka. W trakcie kręcenia filmu nie stała się krzywda żadnemu psu, to tylko film, scenariusz, fabuła. Pokazuje jakie życie jest na prawdę, czasem piękne, ale znacznie częściej okrutne. A co do ludzkiej głupoty, to jak to mawiał Einstein "tylko dwie rzeczy są nieskończone..." i BARDZO DOBRZE, że są filmy, które to pokazują.

Film warty obejrzenia, gorąco polecam

melancholia_4

A Ty co, z Animals'ów jesteś??? Weź się wyluzuj, to tylko film, żaden pies tam nie zdechł...Właśnie przez tak skrajne, niesprawiedliwe, wręcz głupie opinie wiele filmów traci potencjalnych widzów...

pooh77

omg... melanchlia..... większego deb*** niż Ty to nie widziałem! TOŻ TO PO TO TEN FILM ZOSTAŁ TAK ZROBIONY, ABY LUDZIE PRZYSTANĘLI I ZASTANOWILI SIĘ JAK TRAKTUJE SIĘ ZWIERZĘTA W CODZIENNYM ŻYCIU. Ale jak widać jesteś na tyle ograniczony(a), że tego nie rozumiesz. I myślisz, że zabłyśniesz po takim komentarzu jak to uwielbiasz zwierzęta i inne bzdety... Wyobraź sobie, że ja też lubię zwierzaki i właśnie dlatego film dla mnie był świetny! BO WYOBRAŹ SOBIE, ŻE NAJWAŻNIEJSZE BYŁO POKAZANIE PRZYWIĄZANIA ZWIERZĘCIA DO CZŁOWIEKA I NA ODWRÓT, JAK RÓWNIEŻ TO, ŻE MIMO TRUDNYCH WARUNKÓW PSOM UDAJE SIĘ PRZETRWAĆ! Oczywiście i bez ofiar się nie obyło. Ehhh... "obrońca zwierząt" się znalazł. KRETYN!

PaWeLoS

Chyba pomyliłeś adresatów... Kto Ci dał prawo do obrażania mnie?!? Następnym razem spójrz dokładnie, komu odpowiadasz...Niepotrzebne napięcia stwarzasz.

pooh77

No przecież na początku jest napisane-melancholia o.O czyli, że tej osoby się zwracam... Do Ciebie to ja nic nie mam....

PaWeLoS

Melancholia radzę udać się do psychologa. Widzę, że masz problem z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Gdyby naprawdę jakiś pies, bądź psy były traktowane tak jak pokazano w filmie, wtedy miałbyś 100% racje, ale to był tylko FILM, oni tam ŻADNEGO psa nie zadręczyli, nikomu nie stała się krzywda, więc nie wiem w czym Ty człowieku masz problem. TO TYLKO FILM! Który właśnie za zadanie miał pokazać to, że pies mimo, że nie jest człowiekiem też może czuć i wzruszać. Problem w tym, że niestety Ty jesteś na to za głupi.

PaWeLoS

Fajnie się obraża kogoś, kto ma inną opinię niż "twoja" nędzna osoba.Każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany temat, wyrazić swoją opinię oraz mieć swój gust filmowy. Kultura tego wymaga, aby to uszanować.

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Nie zgadzam się z opinią. Nie ma tutaj miejsca na ludzką głupotę. To
kwestia priorytetów. W przypadku gdyby zabrali najpierw psy potem
człowieka, osoby zarządzające jednostką postawiono by przed sądem.

Nie ma luk w scenariuszu, ponieważ to film oparty na faktach. Jeśli
dostrzegłeś nadmiar miejsca w samolocie, to może być tylko przypadek. Poza
tym psy nie mogą zostać luzem w samolocie, gdy zbliża się burza. I jaka
burza - to widzieliśmy w filmie.

Film istotnie wzbudza mieszane emocje. Dla mnie mimo, że był okrutny, to
jednak uważam, że za mało takich filmów. W kinie wychwala się ludzi, ten
film pokazał, że nie zawsze to oni są bohaterami. Psy uratowały człowiekowi
życie (doktorowi), a mimo wszystko długo zabierał się za to, żeby wrócić po
nie i je ratować.

Jednakże, całość uważam za arcydzieło. Chyba za grę psów i dobry dobór
aktorów.

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

zamknij ryj jesteś jednym z wielu którzy z w filmie widzą każdą skazę niepoba się to wystaw ocenę i nie odradzaj oglądania świetnego filmu

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Smutny film :(

melancholia_4

Patrzysz ze złej strony. Tu nie chodzi o dręczenie psów, bo nawet tego nie było, tu chodzi o miłość do psów jaki dzieli ten człowiek. Jak wielkie może być takie uczucie do psów. Szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach jest mało takich ludzi jak główny bohater tego filmu!!! Osobiście polecam!!!

ocenił(a) film na 6
melancholia_4

masz rację, było dużo niedopracowań i sadyzmu, ale jak ktoś lubi te psy (ja np. bardzo) to polecam obejrzeć

ocenił(a) film na 7
melancholia_4

Nikt tych psów nie zamierzał tam torturować. Słabo zrozumiałeś/aś fabułę filmu. Właściwie kompletnie nie rozumiem skąd takie myślenie przyszło ci do głowy. To jest tzw. krytyka na siłę, chęć przedstawienia, że potrafi się znaleźć negatywne strony zjawiska pomimo ich braku. Tandetny popis dyletanta. Skoro nasze dzieciaki nie powinny oglądać tego filmu, to co powinny oglądać? Pocahontas? Biali draniami wobec Indian. 101 Dalmatyńczyków? Ludzie draniami wobec psów. Zbierz sobie gromadkę, która cię popiera i wnieś projekt ustawy zakazujący telewizji dzieciom. Oczywiście bez żadnych sankcji, bo nie można być draniem wobec innych.

ocenił(a) film na 10
melancholia_4

Te psy były przywiązane poto by się nie rozbiegły !

ocenił(a) film na 9
melancholia_4

ja tam film polecam;) był dobry;) chociaż masz racje z tym samolotem;) spokojnie zmieściliby tam pare psów;)

ocenił(a) film na 9
melancholia_4

Film jest świetny... melancholia_4 przyjacielu napisałeś gdzieś wyżej że mogli zamknąć psy w jakiejś szopie zgodzę się z tobą ale powiedz mi jak psy przetrwały by w szopie 170dni owszem było powiedziane że pilot wróci za kilka dni ale jak każdy widział tak się nie stało z powodów atmosferycznych i mamy problem bo raczej by się nie wydostały gdy były przywiązane mogły się uwolnić co zrobiło 7 z psów (szkoda że jeden nawet nie próbował) dalsze ich historie pokazane w filmie są zmyślone (w pewnym sensie) człowiek pokazał jak mogło być bo film jest na podstawie historii która się wydarzyła. Pozdrawiam i zachęcam do oglądania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones