PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595495}

Ramię za milion dolarów

Million Dollar Arm
6,7 5 676
ocen
6,7 10 1 5676
Ramię za milion dolarów
powrót do forum filmu Ramię za milion dolarów

Świetny film jak chcemy jakaś lekką i przyjemną historię. Tak jak pisali niektórzy, nie jest to tytuł, do
którego będzie się wracać, ale wart poświęcenia dwóch godzin.

Zastanawia mnie gra Jona Hamma: nie wiem jak ją ocenić, bo odgrywana postać jest podobna do tej
z Mad Mena.

ocenił(a) film na 6
jasper_bstein

Podobna, bo oprócz tej roli nie miał żadnej większej. Ale widać, że w paru scenach próbuje nie-grać Drapera. Wychodzi mu to z różnym skutkiem, ale ogólnie rola na plus. Oby częściej gościł na dużym ekranie.

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

ciepły, fajny film, jeden z niewielu gdzie nie ma bijatyki, SF i innych wampirów, bardzo ciekawie opowiedziana historia, JON HAMM cudny przynajmniej tu ma więcej uczuć niż w Mad Menie.

ocenił(a) film na 6
bystra45

Oj bardzo dużo jest takich filmów. Polecić Ci kilka? ;)

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

bardzo cie prosze bo wszędzie widze tylko bijatyki i wampiry i sf

ocenił(a) film na 6
bystra45

Rozumiem, że mają być to filmy ciepłe, fajne bez bijatyk, fantastyki i wampirów, ciekawe. Coś jeszcze mam wrzucić do maszyny losującej? ;)

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

wrzucaj, zobaczę co proponujesz!!!!!

ocenił(a) film na 6
bystra45

Jeśli nie byłaś w kinie to polecam "Bogów" - film niemal skrojony pod Twoje wymagania. Mnie nie powalił na kolana, ale to wciąż solidne 7/10 - takie polskie filmy chciałoby się oglądać zawsze, to po prostu powinna być norma.

Ciepłym i ciekawym filmem jest też norweski "Elling" z 2001. Dwóch nieprzystosowanych społecznie gości dostaje wspólne mieszkanie. Jeden to karzeł-pierdoła o duszy poety, drugi to dość prymitywny drwal. Ciężko się wbić w klimat tego filmu na początku, bo bohaterowie bardziej irytują niż wzbudzają litość. Warto dać im szansę, bo droga do końcowego happy endu jest nadzwyczaj ciekawa.

Polecam też serię Linklatera "Przed wschodem/zachodem słońca" i "Przed północą". Mnie najbardziej podobał się ten ostatni. Seria oparta jest na rozmowach dwojga głównych bohaterów i wspólnym przerabianiu kolejnych etapów ich związku. Może nie brzmi zbyt zachęcająco, ale jest w tych filmach coś autentycznego i niehollywoodzkiego, co rzadko zdarza się uchwycić światowej sławy reżyserom.

Na razie zostawiam te trzy propozycje. Spodoba się - podam więcej. Daj znać, czy coś Cię zainteresowało albo czy się nie znam. :)

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

bardzo Ci dziekuję , Bogów oglądałam, dobre ,polskie kino. Mnie również nie powaliło ale dobrze się ogląda.
Serię "przed wschodem i zachodem i przed północą oglądałam, bardzo ciekawie, można sie wiele nauczyć dla siebie.
Szukam wszędzie Elling ale coś nie widzę nigdzie.
Bardzo dziekuję za ciekawe propozycje iczekam na następne.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
bystra45

Elling jest do znalezienia, można go znaleźć w tzw. zatoce - w końcu norweska produkcja. ;)

Nie znam już więcej podobnych filmów, które mógłbym z czystym sumieniem polecić. Na co dzień wybieram bardziej mroczne lub brutalne kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones