PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595495}

Ramię za milion dolarów

Million Dollar Arm
6,7 5,7 tys. ocen
6,7 10 1 5690
Ramię za milion dolarów
powrót do forum filmu Ramię za milion dolarów

Pojedziemy do dzikich ludziów i zrobimy biznes bo tam miliardowe pogłowie. Trzeba im uświadomić że pragną naszych dóbr a dzicy będą uważać że realizujemy ich sny i marzenia. Z nami robią to samo jeśli ktoś ma wątpliwości. Dziś niewyobrażamy sobie życia bez rzeczy których nie mieli i nie potrzebowali nasi ojcowie, nie mówiąc o dziadach.

roman_zabawa

Masz całkowitą rację, i odnosi się to nie tylko do nowych "zabaweczek", ale do całego życia.
Kiedyś kara cielesna była normą, teraz za klapsa w tyłek odbiorą ci dzieci i umieszczą w placówce, w której przemoc jest na porządku dziennym.
Wiem to z własnego doświadczenia, 4 lata byłem wychowankiem domu dziecka, i widziałem jak wychowawca konkretnie łomotał pod żebra co niektórych wychowanków, a i sam doświadczyłem na własnej skórze jak "smakuje" kabel od żelazka na moim tyłku, i to nie od wychowawcy mężczyzny, a wychowawczyni kobiety (Pogotowie Opiekuńczo Wychowawcze Białystok ul. Orla 2).
Dzisiaj nauczają w szkołach, że najważniejsza jest kasa, kiedyś mówiliby że najważniejszą jest rodzina.
Kiedyś wiara w Boga była normą, dzisiaj gdy wierzysz jesteś wyśmiewany, a wszelkie zboczenia traktowane są jako norma.
Zoofilia już jest legalna w niektórych krajach: http://www.fronda.pl/a/zoofilia-legalna-czyli-postep-po-dunsku,47034.html
http://europejczycy.info/49615/artykuly/zoofilia-czyli-legalny-burdel-u-skandyna wow-i-niemcow/
Czy to jest normalność?!!
Biznes, biznes za biznesem goni inny biznes i wszystko w wielu przypadkach działa krzywdząc innych ludzi tak jak umowy śmieciowe, i traktuje ich jak niewolników.
Człowiek ma coraz mniejszą wartość, a wartość ustala się poprzez zawartość portfela.

użytkownik usunięty
baraqs

Cieszą mnie wasze głosy rozsądku panowie, rzecz na Filmwebie coraz rzadziej spotykana.

ocenił(a) film na 5
baraqs

Dziękuję za tę odpowiedź, mocna.

roman_zabawa

czemu nazywasz Hindusów dzikim ludem, w tym filmie nikt tak ich nie określił. Biznes a nie marzenia? a chłopaki którzy podpisali kontrakty w zawodowej lidze to co? nie marzenia? Gdybyś potrafił pięknie szydełkować i przyjechał by ktoś i zobaczył twoje hafty i zaproponował za zrobienie serwetki duże pieniądze to byś szydełkował całą noc i nie oglądał byś się czy to biznes i czy się sprzedajesz. Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to ludzie zanim opanowali rozpalanie ogniska jedli surowe mięso i spali w zimnych jaskiniach, czy myślisz że postęp źle im zrobił. Nowoczesność weszła i ich zepsuła? Głupoty Roman piszecie

ocenił(a) film na 5
brzeszczot_3

Szydełkujesz sobie z babcią i nagle do twojego domu przyjeżdża postęp w drugim garniturze. Patrzy co macie w chałupie i jakie oszczędności i ocenia że opłaca się dać Ci 1000 zł bo za oglądanie twoich wyrobów będzie pobierał od twojej rodziny characz w wysokości 10 000. Wcześniej był u sąsiadów, ich syn szydełkowal lepiej niż ty, ale bidnie było w chałupie i nie opłacało się go angażować bo zysk byłby marny.

roman_zabawa

Czyli sąsiedzi powinni być szczęśliwi, była bieda i pomimo że maja talenty i pięknie szydełkują będzie bieda ale przynajmniej nie będą płacić 10000 zł wymyślonego przez Ciebie haraczu ?. Ja zarobiłem tysiąca ale z niewyjaśnionych przyczyn będę musiał zapłacić 10000 zł za to że ktoś będzie oglądał moje wyroby. Możesz mi to jaśniej objaśnić bo ni h... nie łapie.
Mnie chodziło o to że tych dwóch Hindusów podpisując kontrakty wygrało na loterii. Zarobią oni, zarobi menedżer, na ich dobrej grze zarobi klub a kibice będą ich podziwiać. Jako alternatywę mieli Twoją utopię czyli wizję mieszkania w biednej wiosce.

ocenił(a) film na 5
brzeszczot_3

Zarobią to fakt. Zapłaci za to z nawiązką kolonizowany kraj

roman_zabawa

nawiązując do filmu i przy okazji do rzeczywistości. Zarobią oni ale ten "kolonizowany kraj" skorzysta na promocji nowego sportu, oczywiście zarobią wszelkiej maści reklamodawcy i menedżerowie ale tysiące talentów dostanie szansę na zrobienie kariery, Rinku Singh gra na pozycji miotacza w Pittsburgh Pirates zarabia więcej miesięcznie niż jego rodzina razem wzięta zarabia przez 10 lat i tą rodzinę może wspomagać . Prowadzimy dialog wyjaśnij proszę jeszcze raz jak zapłaci ten kraj? jaka to krzywda mu się stanie.

ocenił(a) film na 5
brzeszczot_3

Jedna z pierwszych scen filmu gdy mówią że tam jest miliardowy rynek zbytu na miliard czapeczek, rękawic, koszulek itp. Tu chodzi o forsę a nie spełnianie cudzych marzeń

roman_zabawa

Oczywiście że chodzi o forsę, to nawet największy naiwniak by nie uwierzył że chodzi o piękne idee. Chodzi również o to że przy okazji młode talenty mają okazję zrobić kariery. Tak działa sport już od dobrych pięćdziesięciu lat. Bez kasy w sporcie to możesz sobie pokopać piłkę koło bloku albo na łące

ocenił(a) film na 5
brzeszczot_3

I tu doszliśmy do porozumienia. Przeczytaj dyskusję od początku i się odmelduj. Dobranoc.

ocenił(a) film na 6
roman_zabawa

To normalne, że czasy się zmieniają, że ludzie podążają za nowościami, po za tym Indie to nie żadne ciemne ludy, a kraj, który przy swoich kontrastach posiada bombę atomową i prowadzi program badań kosmicznych, wysłała sondę na Marsa.