PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9190}

Rocky

7,7 199 941
ocen
7,7 10 1 199941
8,0 30
ocen krytyków
Rocky
powrót do forum filmu Rocky

Często na forum pojawia się zarzut, że sytuacja w której nieznany bokser dostaje taką szansę jest bardzo naciągana. A ja myślę, że w filmie jest to doskonale uzasadnione. Apollo to showman uwielbiający przedstawienia i wierzący w "american dream". Odstawmy mały cyrk (to skakanie w cekinach po ringu), a przy okazji bądźmy wspaniałomyślni i dajmy szansę biednemu szaraczkowi. Apollo jest mistrzem, wolno mu wszystko.I nagle okazuje się, że, cytując słowa trenera, Rocky "nie wie, że to lipa i walczy na serio". I wtedy robi się pięknie... Takie jest moje zdanie. Jeśli się mylę dajcie znać :)

ocenił(a) film na 9
yoanna1

Fabuła "Rocky'ego" ma swoje korzenie w prawdziwej historii, a dokładniej w walce Muhhamada Alego z nieznanym Chuckiem Wepnerem. Było podobnie. Szarak bez umiejętności dostaje szansę udziału w wielkim show. Co prawda Wepner nie wygrał, jednak pokazał wielkie serce do walki i nawet udało mu się przewrócić mistrza (w rzeczywistości nadepnął mu na stopę podczas zadawania ciosu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones