PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9190}

Rocky

7,7 199 923
oceny
7,7 10 1 199923
8,0 29
ocen krytyków
Rocky
powrót do forum filmu Rocky

Za każdym razem, kiedy oglądam ten film bardzo śmieszy mnie rozmowa Rockiego z Adrian.
Tłumaczy on dziewczynie, że nie jest zbyt bystry... Tak się jednak dziwnie składa, że każda jego decyzja jest rozsądna, mądra. Jeśli nie widzi perspektyw na sukces w sporcie nie poświęca się mu (bez względu na to, co sądzą inni). Kiedy pojawia się prawdziwa szansa na karierę w boksie zawodowym, Rocky potrafi ją wykorzystać. Przykłada się do treningu, z powodzeniem używa dostępnych środków i czasu. Ponadto na obiekt westchnień wybiera sobie kobietę, dla której szczerość, życzliwa bezpośredniość będzie największym atutem. Mało udawana skromność także mu się opłaca. Rockiego lubią nie tylko inni bohaterowie filmowego planu, ale też miliony widzów, na przestrzeni dziesiątek lat.

ocenił(a) film na 10
VAV

Historia Rockiego jest bardzo zblizona z historia Stallone tylko tyle ,że w filmie stał sie bokserem i dostał jedna szanse na milion, a w życiu napisał swietny scenariusz w momencie gdy niemiał nawet dolara i dostał jedna szanse na milion "bezdomny" facet gra w filmie ,który staje się legendą filmu.....

ocenił(a) film na 8
VAV

Nie widze ziwązku pomiedzy 'nie bycie bystrym' a przykładaniem się do treningu...
Więksozsć sportowców, z piłkarzami naczelke, to mało bystre chłopaki, a niektórzy nawet z deka tępi, a jednak ciężko pracują i osiągają zawrotne sukcesy :))

ocenił(a) film na 10
neus3zp

Ja bym powiedział nawet, że ludzie o mniejszym ilorazie inteligencji są dużo bardziej pracowici od inteligentnych. Wspólną cechą tych osób jest jeszcze obżarstwo, tak z obserwacji życiowych zauważyłem :)

VAV

Nasze komentarze tutaj są zbliżone do tego jacy jesteśmy, co przeżyliśmy. Nawet trollowanie o czymś świadczy:)Trudno zatem nie zgodzić się z względnie autobiograficzną sferą scenariusza.
Historia autorstwa Stallone może być zbliżona do sukcesu zwykłego Kowalskiego. Tu widzę główne źródło popularności filmu:)

Dodatkowe, zupełnie subiektywnie ocenione, przykłady rozsądku:
- propozycja wznowienia współpracy złożona przez trenera - jej przyjęcie było naj z uwagi na czas
- zgoda na reklamę (najwięcej korzystał na niej przyszły szwagier, ale Rocky nie tracił)
- słuszna rezygnacja z łamania kciuka dłużnikowi (wyjaśniona w filmie) oznaczała rozmowę z przełożonym dbającym o wizerunek... jej przebieg mało mi przypominał oderwane od rzeczywistości fantazjowanie.

ocenił(a) film na 10
VAV

Rocky powtarza opinie ojca, a Adrian opinie swojej rodziny, ale tak naprawdę oboje przełamują kody wbijane im przez najbliższych. W pewien sposób te hasełka mające ich 'ustawić' stają się bazą do szerszej pracy nad sobą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones