Film

Year of the Dragon

1985 2 godz. 14 min.
7,0 3 335
ocen
7,0 10 1 3335
2 823
chce zobaczyć
{"rate":7.33333,"count":3}
{"id":"9208","linkUrl":"/film/Rok+smoka-1985-9208","alt":"Rok smoka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/92/08/9208/6929052.2.jpg"}
Nienawidzący Azjatów detektyw Stanley White przejmuje policyjny nadzór nad Chinatown. Wkrótce rozpoczyna śledztwo z powodu tajemniczych morderstw przywódców Triad.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Na skróty 11 komentarzy
Rok smoka

Używając niesłychanych metod przemocy, młody Joey Tai zostaje głową chińskiej mafii w Nowym Jorku i niezaprzeczalnym liderem w chińskim środowisku. Stanley White, najbardziej odznaczony gliniarz w Noym Jorku, nienawidzący Azjatów od czasów służby w Wietnamie, ma objąć policyjny nadzór nad Chinatown. Oboje są nastawieni na łamanie zasad i nie chcą pójść na kompromis, co wiedzie do krawego konfliktu.

boxoffice
$18 707 466 w USA
budżet
$24 000 000
studio
AMLF (współudział) / Dino De Laurentiis Company / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
tytuł oryg.
Year of the Dragon
inne tytuły
Rok smoka Polska
Więcej...
Paul Newman i Clint Eastwood odrzucili rolę Stanleya White'a. Pod uwagę byli brani także Nick Nolte i Jeff Bridges.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Wilmington (Karolina Północna, USA), Victorii, Toronto i Vancouver (Kanada) oraz w Bangkoku (Tajlandia).
Podczas premiery reżyser filmu Michael Cimino musiał przekonywać urodzonego w Bronx'ie Stanleya Kubricka, iż zdjęcia w plenerze były w rzeczywistości kręcone w studiu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mickey nigdy nie byłeś tak wspaniały!

  Buczus_JuveFan ocenił(a) film na 9

  Najlepsza rola Rourke, zagrał niczym Al Pacino. "Nie jestem Włochem, jestem Polakiem - mnie nie kupisz" Nic dodać nic ująć! :)

 • 7/10 Dobry film i fajny klimat. Za co te maliny ?!

  LeoMessi86 ocenił(a) film na 7

  Gra aktorska fenomenalna!

 • 9/10

  navi69ator ocenił(a) film na 9

  Bardzo miłe zaskoczenie. Z tak nudnego i oklepanego tematu tyle wycisnąć? Jestem pod wrażeniem. Z wierzchu "Rok smoka" to taki typowy amerykański kryminał 'z tamtych lat'. Zatwardziały glina wymierza sprawiedliwość mafii i całemu światu, przy okazji tracąc najbliższych i pogrążając się w coraz większej rozpaczy ... więcej

 • Wieprzowina po seczuańsku i kieliszek Żytniej

  duraq ocenił(a) film na 7

  Porządny film, tyle że zajechany niepotrzebnymi wątkami obyczajowymi. Mamy do czynienia z typową historią niepokornego, skłóconego z "systemem", gliny, który prowadzi grę z przebiegłym szefem podziemia; wszystko oczywiście uwieńczone pojedynkiem na odludziu. Niby banał, ... więcej

 • 7' Film wytrzymał próbę czasu

  Tinnga

  Ma wyraźny klimat lat 80-tych, dobrą fabułę i aktorstwo. Całość wypada zgrabnie, więc czego chcieć więcej.