PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 113 124
oceny
8,0 10 1 113124
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Do niedawna byłem nastawiony do anime bardzo sceptycznie. Kojarzyło mi się zresztą z emitowanymi w polskiej telewizji serialami nie najwyższych lotów (Gigi, Kapitan Tsubasa, Yataman itp.). Przeżyłem ponad 30 lat życia, nie mając pojęcia, że istnieje ktoś taki jak Hayao Miyazaki. Początkowo, kiedy filmy wyreżyserowane przez tego pana zaczęły pojawiać się w 1. setce filmwebu byłem zaskoczony. Bynajmniej nie pozytywnie. Nie lubię czegoś krytykować, jeżeli tego nie poznam, dlatego zacząłem sięgać po anime. Najpierw ”Ghost in the Shell” - nie był to dobry wybór na początek, trzeba lubić sci-fi, żeby film tego typu przypadł do gustu. Ja bardziej niż sci-fi lubię fantasy dlatego bardzo spodobał mi się ”Spirited Away” Miyazakiego. Później obejrzałem jeszcze ”Grobowiec świetlików”. Dobry ale przygnębiający.
”Ruchomy zamek Hauru” utrzymany jest w podobnej stylistyce co ”Spirited Away”. Podobnej a zarazem bardzo innej. Podobał mi się ale ciut mniej. Bardzo ładny był od strony wizualnej, ciekawy fabularnie, choć na mój gust w koncówce zbyt pogmatwany. Zdaję sobie sprawę, że japoński spojrzenie na świat różni się od europejskiego a ja należę chyba do tych europejczyków, którzy nigdy tak do końca nie zrozumieją specyfiki Dalekiego Wschodu. Potrafię już docenić dobre anime ale raczej nie stanę się jego fanem. 7/10

ocenił(a) film na 9
galladorn

podoba mi sie twoje nastawienie ze jak czegos nie znasz to nie krytykujesz. nie lubie jak ktos daje 1 wszysttkim anime bo uwaza ze to sa jakies bajki.

ocenił(a) film na 7
JustyxD

Ja też tego nie lubię. Oceniam filmy zgodnie z moimi odczuciami a nie po to, żeby zawyżyć lub zaniżyć ocenę jakiegoś filmu. Bardzo rzadko oceniam filmy na mniej niż 4, jedynki przyznaję jeżeli moje odczucia względem filmu są skrajnie negatywne. Jeżeli oczywiście uda mi się dotrwać do końca filmu. Muszę jednak napisać, że tą niezdrową atmosferę - przyznawanie jedynek niewidzialnym filmom i windowanie dziesiątkami własnych oraz zakładanie multikont - w dużej mierze wprowadzili fani anime, którzy chcieli doprowadzić do umieszczenia w top 100 jak najwięcej anime. Ranking nie jest najważniejszy. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
galladorn

jesli bardziej odpowiada Ci tematyka fantasy to polecam Ksiezniczke Mononoke, jest troche mocniejsza w tresci i przekazie od Ruchomego Zamku i Spirited Away

ocenił(a) film na 7
Reco

Dzięki za sugestię, chętnie obejrzę. Mam już w planach od jakiegoś czasu. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones