PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478299}
6,0 2
oceny
6,0 10 1 2

Sabbath
powrót do forum filmu Sabbath

"Sabbath" trafił na sklepowe pułki za sprawę Brain Damage Films. Co zresztą od razu widać po charakterystycznej okładce DVD. Jednak pomimo, iż zapaliło mi to od razu ostrzegawczą lampkę w głowie, to jednak postanowiłem dać szansę kolejnemu niezależnemu twórcy horrorów. I co? I dupa. Znowu.

Zacznijmy może od początku. Zaraz, zaraz... jakiego początku? Właśnie. Już na samym początku pogubiłem się w fabule. Nie daltego, że była skomplikowana, wręcz przeciwnie, jest prosta jak drut, z kilkoma nowymi aspektami. Rzecz w tym, że montażysta był chyba pijany, bo tak to posklejano, że czasem ciężko połapać się o to chodzi. Ale napiszę o fabule tyle: gdzieś po jakiś zadupiach włóczy się typ i panna, spotykają się niby na rozstaju dróg, ale ciężko zgadnąć, czy się znają i skąd tam się wzięli. Potem spotykają dwóch typów w strojach bejsbolowych i jakiegoś starszego wariata. Po okolicy panoszy się pełno żywych trupów. Na dodatek jest jeszcze jakaś atrakcyjna anielica na cmentarzu i ponury żniwiarz, który, o dziwo, zabija zombie. Ogólnie WTF? Dopiero na końcu sytuacja staje się w miarę klarowna. Pełno wtym błędów, a szkoda, bo w sumie można było ten pomysł jakoś sensowniej dopracować. Realizacja jest o dziwo zjdliwa, tzn od strony technicznej. Zdjęcia i muzyka dają radę, oczy ani uszy nie bolały. Za to aktorstwo jest tak kaleczne, że to głowa mała. Efekty, których jest mało, też sa beznadziejnę. Akcji jest zbyt mało i jest kaleczna. I film po prstu nudzi, jak dla mnie był zupełnie nie interesujący. Ale do końca dałem radę dotrwać. Tak czy siak, zdecydowanie odradzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones