PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104547}
6,2 38 236
ocen
6,2 10 1 38236
4,4 5
ocen krytyków
Sahara
powrót do forum filmu Sahara

Sahara.

ocenił(a) film na 7

Jeden z najbogatszych pisarzy - Clive Cussler, doczekał się już dwóch ekranizacji, z czego jedna nie jest zbyt dobra.
Sahara to świetny film, w którym znajdziemy coś z filmu sensacyjnego, przygodowego oraz komedii.
Film opowiada o archeologu, który kocha starodawne samochody.
Oczywiście w tym filmie jest samochód - Avions Voisin z 1936 r.
Film oceniam na 8, ale dałem 10 żeby podwyższyć ocenę.

ocenił(a) film na 9
maciej_glowacki1

Czytałeś chociaż te książki ?! On nie jest żadnym archeologiem ;/

ocenił(a) film na 7
Adder

Tak czytałem. To powiedz mi kim jest?

ocenił(a) film na 8
maciej_glowacki1

Jest nurkiem NUMA (poszukuje wraki statków, samolotów, łodzi podwodnych a także pociągi - no można powiedzieć znalazł jeden pociąg:) ), poszukiwaczem przygód a przy tym jest fascynatem starych samochodów... Ale nie jest archeologiem. Tym właśnie różni się od Indiana Jonesa (archeologa), do którego został porównany. Moim zdaniem nie trafnie, a przede wszystkim nie potrzebnie!

Dla mnie film jest bardzo dobry. Można znaleźć przede wszystkim wątki przygody, sensacji oraz humoru. I muzyka jest też bardzo dobrze dobrana. Choć większość twierdzi zupełnie inaczej. Chciałbym tylko przywołać, choć dwa fragmenty filmu, w którym muzyka jest bardzo dobrze dobrana:
1. Kiedy Al leżąc na motorówce gdzieś w Afryce, pogryziony przez komary i nie wiadomo co jeszcze, słucha piosenkę "Sweet Home Alabama". Dalej nie trzeba tłumaczyć...
2. Pędząc przez pustynie na wraku samolotu możemy się wsłuchać w piosenkę "Magic Carpet Ride".
3. Może jeszcze jeden. Kiedy Pitt jest w tarapatach "Right Place Wrong Time".

Film oceniam na 10/10 i to bez zawyżania oceny:) Można dopatrzeć się w nim wiele ciekawostek. Na przykład zegarek Pitta. Legendarna pomarańczowa DOXA 750T SUB, jaką nosi obecnie Clive Cussler. Dla spostrzegawczych zostawiam inne ciekawostki do samodzielnego zaobserwowania:)

ocenił(a) film na 8
ors

szkoda tylko, że sahara film też się Cusslerowi nie podobała. Ale w końcu pominęli dużo wątków w tym głównych. Za taki budżet mogli zrobić o wiele lepszy film. Może dorównywał by książce.

ocenił(a) film na 9
polizeifurreich

No ale co ci się nie podobało?? Czego brakowało?? Mnie np czasami irytuje w książkach Cusslera to że czasem wszystko jest zbyt fantastyczne i przesadzone. Odbieganie od realiów to jest przesada, i jak dla mnie przesadą było by umieszczenie lincolna na pustyni. Film lepszy od książki gdyż humor w nim jest zabawniejszy

ocenił(a) film na 7
sisal

Czytałeś jakąś? Bo Sahara ma zupełnie inną druga połowę niż książka, a Al... Kompletnie inna osoba.

ocenił(a) film na 9
tom_1984

Tak wszystkie z serii o Dirku Pitt

ocenił(a) film na 9
sisal

Powiem tak. Film jest o czym innym niż książka. Podoba mi się i jedno i drugie, a przyrównywać chyba nie ma co. Nie dziwie się Cusslerowi. Też by mi się nie podobał film, który jest inny niż rzecz którą napisałem :D Szczególnie, że to nie pierwsza, bo film o Titanicu to kompletnie skopany ;/

ors

jako film przygodowy - całkiem niezły.
Jako ekranizacja - TRAGEDIA!!!

maciej_glowacki1

inżynierem morskim z zawodu, były pilot USAF (tak poznali się z sandeckerem - dirk zestrzelił jego samolot).
Nuerk i poszukiwacz przygód z zmiłowania

ocenił(a) film na 2
a1_andrzej

Sahara... intelektualna. jak na film przygodowy, to tylko glupota, nuda i przewidywalnosc.

ocenił(a) film na 3
maciej_glowacki1

"Film oceniam na 8, ale dałem 10 żeby podwyższyć ocenę."

jestes na wpol uposledzony.

ocenił(a) film na 7
shamar

Po pierwsze chłopczyku, nie obrażaj mnie, po drugie, ślepy jesteś? Poprawiłem ocenę, po trzecie zamknij mordę.

ocenił(a) film na 10
maciej_glowacki1

Ten film jest jednym z moich ulubionych, najbardziej lubię Drika ; )) On jest boski xD
Nie czytałam akurat tej książki, ale czytałam inną, a potem oglądałam film i to normalne, że dużo rzeczy jest pominiętych i zmienionych.Bo co to była by za frajda czytać książkę, a potem dokładnie to samo - ale oglądać!
Przyznam się szczerze,że Saharę oglądam w kółko i w kółko..
A co do podobieństwa do filmu "Indiana Jones"- to też mój naj..
Oby dwa filmy są przygodowe, a praktycznie wszystkie filmy w tej kategorii są do siebie podobne tym,że czegoś szukają, przed czyś uciekają itp.
Książka Sahara jak wynika z waszych opisów jest bardzo fantastyczna, a film nie. No może troszkę..
Ja nie na widzę filmów FANTASY!- A ten film jak już wspomniałam wcześniej oglądam na okrągło.
i jeszcze co do tego,że jest inny..
popatrzcie na inne filmy np " Harry Potter" czytaliście książkę? Oglądaliście film?- Ta sama sytuacja pominięto, pozmieniano..
Na dzień dzisiejszy film Sahara jest moim ULUBIONYM! < 33
ale jak to mówią:
"O gustach się nie dyskutuje"
; ]]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones