PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034266}
6,1 7 868
ocen
6,1 10 1 7868
4,0 9
ocen krytyków
Sami swoi. Początek
powrót do forum filmu Sami swoi. Początek

Nie chcę klasycznie narzekać ze sztandarem na ustach, że dialogi w polskich filmach są nie do zrozumienia dlatego chciałabym się upewnić czy tylko ja miałam ten problem. Dajcie znać czy byliście w stanie zrozumieć dialogi, bo ja miałam z tym TAAAKIII PROBLEM, że myślę, że luźno 50% nie byłam w stanie zrozumieć. Szczególnie genialnie odegranego Pawlaka <3. Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie jest to kwestia kijowego nagłośnienia u mnie w kinie? Czy jest aż tak źle i ktoś jeszcze też miał taki problem. W zasadzie tylko głos Zamachowskiego mlekiem i miodem płynący wybrzmiewał mi idealnie, a tak miałam problem nawet żeby Adama Ferencego zrozumieć. Te kilka linijek ukraińskich do których były zbawienne napisy potrafiły mi wejść lepiej niż niektóre pozostałe.

Poza tym, jeśli chodzi o sam film to naprawdę jestem przyjemnie zaskoczona. Nie wiem czy to kwestia tego, że bałam się, że tykają pomnik cenniejszy od spiżu i zakładałam, że to będzie katastrofa, więc poprzeczka była niziutko. I gdy porównuję opinie krytyków - faktycznie rozmieszczenie wątków i akcentów, na które oni wskazują o dziwo nie grało dla mnie pierwszych skrzypiec. Co więcej nawet spodobał mi się ten zabieg gruntownego przeprowadzenia historii przez różne ważne momenty dziejowe. Aktor grający Pawlaka - chapeau bas! Naprawdę przemiło się go ogląda. Historia wcale nie skiepszczona i (z tej części tylko co dosłyszałam xD) bardzo dużo dobrych, mocnych onelinerów! Wcale nie odstaje. Plus klasyki, nawiązania do części, które już znamy naprawdę eleganckie. Tak więc polecam - tylko dajcie znać czy mam iść do innego kina/sali czy to niestety naprawdę plaga dramatycznej realizacji dźwięku, bo wszyscy dobrzy dźwiękowcy z Polski wyjechali do Hollywood xD.

ocenił(a) film na 8
SlonecznikXD

Na moim seansie nie było problemów z dźwiękiem, wszystko dało się usłyszeć. Jedyny problem jaki miałam to znaczenie kilku słów gwarowych, ale z kontekstu zawsze można się domyślić o co chodziło. W porównaniu z filmem np 'Pokolenie Ikea" gdzie nie dało się usłyszeć i zrozumieć większości dialogów (według mnie film nr 1 z najgorszym dźwiękiem), "Sami swoi" wypadli zdecydowanie bardzo dobrze. Jeszcze nie wszyscy dźwiękowcy ogłuchli i kilku dobrych zostało w Polsce.

ocenił(a) film na 8
adelitas

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Właśnie przed chwilą obejrzałam zwiastun (wiadomo, że to nie wyrocznia) u siebie na kompie z dobrą jakością i chyba faktycznie coś musiało być nie tak w kinie, bo tutaj zrozumiałam wszystko idealnie, a podczas seansu tekstu o koniach jak smoki w ogóle nie rozpoznałam i inne też sprawiały mi trudność (scena z dzieciństwa na mosteczku). Tak więc to u mnie nie był problem gwarowości nawet tylko chyba faktycznie szczęśliwie ciulowego nagłośnienia w kinie, a nie samego filmu <3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones