PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034266}
6,1 7 320
ocen
6,1 10 1 7320
4,0 9
ocen krytyków
Sami swoi. Początek
powrót do forum filmu Sami swoi. Początek

Recap?

ocenił(a) film na 6

Ten nowy film, "Sami Swoi. Początek", to za bardzo roztrzepany był, bardziej jak recap jakiegoś serialu niż prawdziwy film.
Może właśnie początkowo miał być to serial, ale potem musieli poobcinać, żeby zmieścić się w jakichś sensownych ramach czasowych?
Ale historia ciekawa, pokazująca historię ludzi żyjących w tamtych czasach w tamtym miejscu. Gdyby tylko nie ten humor i parę nieścisłości jak chwyt Heimlicha.
Aż zastanawiam się, czy nie obejrzeć pierwszej części. Może co nieco dowiedziałbym się, jak potoczyły się losy niektórych bohaterów.

ocenił(a) film na 8
Bohun_3

Ciekawi mnie dlaczego chwyt Heimlicha uważasz za nieścisłość?

ocenił(a) film na 6
adelitas

Chwyt został wymyślony przez lekarza Heimlicha w latach 70 w zeszłym stuleciu. Ale nawet jakby został wcześniej wymyślony, to skąd zwykły chłop miałby o tym wiedzieć. Można, by uznać, że to tzw. mądrość ludowa, ale ja za dzieciaka przy zadławieniu byłem ratowany przez dziadka przez złapanie mnie za nogi i potrząsanie.

ocenił(a) film na 8
Bohun_3

Ok, dziękuję za wyjaśnienie :)
Teoretycznie mógł się dowiedzieć od doktora z którym siedział w więzieniu, może widział jak ratuje któregoś z więźniów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones