PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034266}
6,1 7 132
oceny
6,1 10 1 7132
4,0 9
ocen krytyków
Sami swoi. Początek
powrót do forum filmu Sami swoi. Początek

Jak mnie pamięć nie myli to Jaśko Pawlak kosą trafił Władysława Kargula a nie jego ojca jak jest pokazane w tej części i dlatego musiał uciekać za ocean. Jakby tak się dobrze przyjrzeć to więcej takich kwiatków by się znalazło. Ogólnie film do obejrzenia ale 4 liter nie urywa i nie ma go w ogóle co porównywać do kultowych Samych Swoich.

bartek220

Samym swoim to on może buty czyścisz, obecną mentalność to próba wybicia się na legendarnych filmach. A pamięć Cię nie myli. Sam Kargul mówił, że mu Jasko kosą po zebrach przejechał.

ocenił(a) film na 10
G_O31

Pytanie kto ma rację :) Kto pokazał jak było, faktycznie ? :) Zachęcam do przeczytania „Każdy Żyje Jak Umie”… Pamiętajmy, że „Pawlak” to stryj scenarzysty i to jest autentyczna postać :)

ocenił(a) film na 7
NeutralMix

Ale czy twórcy nie podkreślili wyraźnie, że "Początek" jest częścią filmowej sagi, nie zaś jego książkowego pierwowzoru? Dlatego te nieścisłości są niewątpliwym minusem tergo filmu.

ocenił(a) film na 10
GROT7X

A co z zawyżonym wiekiem bohaterów w Samych Swoich? Myślę, że mieli trudny orzech do… Może powinni wypowiedzieć się na ten temat. Natomiast mam wrażenie, że A.Mularczyk w książce chciał „wyprostować” parę faktów. W książce zmienione są imiona i nazwiska to też ciekawostka.

ocenił(a) film na 7
NeutralMix

Cóż, dziwne to zabiegi, nawet starsi widzowie zastanawiają się o co w tym chodzi?Ale pewnie w czasach PRL przedstawienie wywózki w głąb ZSRR matki i sióstr Pawlaka było niewygodne, dlatego pojawiła się ona na Ziemiach Odzyskanych w oryginale z 1967 roku. Podobnie jak dogadywanie się z niemieckim oficerem, albo wątki ukraińskie, bo kto wiedział że Aniela to córka kowala Słobodziana, w której kochał się sam Kaźmirz? Dlatego w mojej opinii te zmiany są największym minusem filmu Żmijewskiego ponieważ Polacy znają Samych Swoich z ekranu, a nie książki o której nikt nie słyszał, choć i tak dzięki nowej produkcji zyska ona większy rozgłos.

bartek220

I jeszcze jedno. Na ziemię odzyskane Kaźmierz przyjechał że swoją rodziną i mamą a nie teściową

Marzena_444

I mamie Pawlaka zmieniono imię

ocenił(a) film na 10
kacper9712

Pytanie co było pierwsze : Kura czy jajko? W kwestii nieścisłości, musiałabyś przeczytać „Każdy Żyje JakUmie”, wtedy będziesz wiedział kto ma rację .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones