PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034266}
6,1 7 320
ocen
6,1 10 1 7320
4,0 9
ocen krytyków
Sami swoi. Początek
powrót do forum filmu Sami swoi. Początek

Plastyka tego filmu jest naprawdę na wysokim poziomie. Wspaniałe zdjęcia, pejzaże, scenografia, kostiumy, doskonałe, widoczne w każdym detalu. Pod tym względem film jest stworzony do oglądania w kinie. Naprawdę duża przyjemność dla oka. Znakomita gra aktorska Pana Bobika, naprawdę brawo za wczucie w rolę i wysiłek w odwzorowanie charakteru Pawlaka. Jednak na pytanie czy film jest tak dobry jak dawne części, niestety odpowiedź brzmi nie. Chociaż pewnie można było się tego spodziewać, jak się bierze za klasykę. Film nie powinien być nazywany komedią, lecz raczej filmem obyczajowym z elementami komediowymi. Rzeczywiście było parę scen, na których nawet ja się uśmiechnąłem, ale bez porównania do poprzednich filmów. Raczej chyba nikt nie ma wątpliwości po co ten film powstał. Wiadomo, chodzi o kasę. A że remaków, sequeli i prequeli ci u nas dostatek, to prędzej czy później musiało też paść na Samych swoich.

ocenił(a) film na 6
pyciam1

Myślę nad tym, czy dałoby się osiągnąć lepszy rezultat końcowy, gdyby stanowisko reżysera powierzono komuś innemu? Artur Żmijewski poradził sobie, lecz dopuszczam do siebie ewentualność, że być może jakiś twórca bardziej doświadczony w tej dziedzinie, poprowadziłby zgrabniej całą historię. Film ogólnie jest nierówny, chociaż po seansie nie miałem poczucia zmarnowanego czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones