PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220748}

Scott Pilgrim kontra świat

Scott Pilgrim vs. the World
6,8 53 135
ocen
6,8 10 1 53135
7,7 36
ocen krytyków
Scott Pilgrim kontra świat
powrót do forum filmu Scott Pilgrim kontra świat

Byłem wczoraj

ocenił(a) film na 1

Byłem wczoraj i mniej więcej w 1/3 filmu wyszedłem i uwierzcie mi nie byłem jedyny. Ludzie opuszczali sale masowo po pierwszej scenie "starcia" z pierwszym byłym. Film kierowany dla zagubionych gimnazjalistów którzy naczytali sie wielu komiksów i uwielbiają Tekken'a tudzież Mortal Kombat bez krwi <lol>. Oprócz tego oklepane schematy komedii. Thanks but no thanks! Waste of f&^%$^$# money!

ocenił(a) film na 8
mikehart

A czego się ty człowieku spodziewałeś? Przecież to nie "Strażnicy" których zwiastuny wyczerpywały wszystkie sceny akcji w filmie - ludzie myśleli, że idą na kolejnego Spider-mana a dostawali poważną opowieść, która dla widzów z takim nastawieniem wydawała się maksymalnie nudna (dla jasności - nie krytykuję samych "Strażników" tylko ich promocję). Zwiastuny "Scotta Pilgrima..." uczciwie mówiły - to nie jest film dla starych zgredów, którzy wiedzą gdzie są, nie czytali zbyt wielu komiksów i nie lubią Tekken'a tudzież Mortal Kombat nawet z krwia <ftw>

mikehart

powiedziane od typa który ocenił silent hill na 10/10, idź dziadku dalej oglądać te swoje kiepskie "horrory"

ocenił(a) film na 8
vann91

Eghem... przepraszam, co masz do "Silent Hill" ?

_Nameless_

uważasz że ten dosyć średni thriller zasługuje na 10/10? jak tak to nie mamy o czym rozmawiać

ocenił(a) film na 8
vann91

Może nie 10/10 ale co najmniej 7-8 mu się należy, a już na pewno nie zasługuje na nazwanie go "kiepskim <<horrorem>>" czy "średnim thrillerem" (swoją drogą zdecyduj się człowieku, bo te dwa gatunki nie są tożsame). Ponadto Twój "argument" z pierwszej wypowiedzi w tym temacie ma mniej sensu niż J. Bieber jako wokalista zespołu z gatunku Nordyckiego Heavy Metalu. Po za tym, że takie chamskie wyciąganie ocen innych filmów uchodzi za co najmniej niekulturalne, to co ma "SH" do "SPvstW" to dwa różne gatunki, a sam "SH" nie jest filmem aż tak słabym (wiem bo sam oceniłeś/aś go na 5/10), żeby komuś wyrzucać że się mu bardzo podobał?! Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że, z całym szacunkiem, jesteś osobą wybitnie mało inteligentną bo nie oceniłeś/aś "Flinstonów" na 8/10 lub więcej.

_Nameless_

chodziło mi o to że skoro silent hill wg. kogoś zasługuje na 10/10 to np. na co zasługuje Godfather lub inne prawdziwe klasyki, ale proszę bardzo dalej sobie popracuj nad moją psychologią, dobrze ci idzie

vann91

Ekhm. Przepraszam że się wtrącę, ale porównywanie Godfathera do Silen Hill jest bezsensu. Filmy ocenia się w obrębie ich gatunku. Poza tym nie wszyscy uważają klasyki za ciekawe, nie wszyscy lubią takie klimaty, tak samo nie wszyscy lubią SF i Fantasy. Zgodze się z _Nameless_, Jak się idzie na film to powinno się wiedzieć chociaż trochę wiedzieć czego się spodziewać. To tak jak matki chodzące z dziećmi na "Labirynt Fauna" bo były wróżki na plakacie. Ocenianie filmy "bo to nie był gatunek jaki myślałem że będzie" jest głupie. Autor pierwszego posta pisze, że film jest "dla gimnazjalistów". A może to jest jego grupa docelowa? PG-13 ?

_Nameless_

Silent Hill - to najlepszy horror jaki w zyciu widziałem , jescze inni mi sie podobał to 2 the best horrory!!!!
trzeba lubic poprostu cos takiego , lubie tez supernaturals :)
Scott piligrim tez fajny film, ale nie gadajcie na Silent Hill

vann91

i co z tego? Silent hill miażdżył i nadal miażdży wszystkie horrory od roku jego powstania po dziś dzień

ocenił(a) film na 10
mikehart

ech, tak to jest, jak porządna produkcja wchodzi do Polski, czego oczekiwać, za mało nawiązań do ustawek a za dużo do komputerów, z których, jak wiadomo, korzystają tylko cioty - prawdziwy zią ma bejzbola i niuńkę, nie klawiaturę.

ovis

to ale nieironicznie

ocenił(a) film na 7
mikehart

Sorry ale co Ty możesz napisać o filmie skoro widziałeś tylko 1/3? Nawet na najgorszych produkcjach trzeba dotrwać do końca żeby je rzetelnie ocenić. Poza tym, jak się idzie bez żadnej wiedzy na film to tak jest. "Scott Pilgrim..." to ekranizacja komiksu, w którym właśnie były tego rodzaju przerysowane walki. O to właśnie chodzi, żeby wiernie oddać klimat i wydarzenia z komiksu, nie wiem czego oczekiwałeś idąc na ten film. Dla mnie wyrzucaniem pieniędzy w błoto jest właśnie wychodzenie z kina, bo skoro już wydałem kasę to dosiedzę do końca żeby mieć chociaż pojęcie co będzie dalej. Każdy ma prawo do subiektywnej oceny filmu, ale niech chociaż idą za tym jakieś argumenty.

ocenił(a) film na 1
mikehart

Przypominam nie tylko ja z moją dziewczyną opuściliśmy ten marny film. Przede mną ok. 20 osób zrobiło dokładnie to samo. Mam wrażenie, że i po mnie wielu nie wytrzymało. Argumentów mi jednak starczyło po 1/3 filmu aby opuścić lokal. Rozumiem, że jak Ty idziesz do restauracji i dostajesz beznadziejnie podany, kiepsko smakujący obiad wcinasz i jeszcze zamawiasz deser bo przecież już zapłaciłeś... Odnośnie postów Vann91 sugeruje wytrzeć mleko spod nosa i jeszcze raz obejrzeć wspaniałe dzieło. Gratuluje Twojej argumentacji która w żaden sposób nie broni owej produkcji wręcz przeciwnie jeszcze bardziej mnie utwierdza w przekonaniu że zwolennikiem tego filmu może być głównie zbuntowany chłopczyk z padem w ręku. Polecam przeczytać posty _Nameless_ może nauczysz się w jakikolwiek sposób budować dłuższe zdania w celu obrony swojego punktu widzenia

mikehart

Tyle, że drugi kęs kotleta nie smakuje inaczej niż pierwszy. Porównywanie filmów do jedzenia jest na dość niskim poziomie.

mikehart

siostro, siostro, leć po kaczkę, bo dziaduś mikeheart zaraz się nam.. a nieważne, już się ssikał.

sam pewnie masz pewnie 2 lata więcej ode mnie i myśli że starszak

vann91

Nie siostro leć po kaczkę tylko ty pal gume po słownik pajacu. Tyle razy pisałem zanim napiszesz sprawdź czy jesteś na tyle mądry by pisać albo skończ wreszcie gimnazjum pacanie. Pozdrawiam twoja siostrę z kaczką ;]

ocenił(a) film na 10
wyatt_b

to dorzucę swoje pięć groszy. Film ocenia się po całości. Czym byłby Szósty zmysł bez finałowej sceny... przeciętnym filmem, a to ostatnia scena zmienia wszystko. Filmy są układankami, wyrzuć jedną scenę (wyjście do kibla podczas seansu) i tracisz zamysł twórcy. Oczywiście nie mówię o wszystkich filmach, ale tych bardziej złożonych... komercja w pełnym słowa tego znaczenia to inna bajka. Na film wybieram się za parę dni na American Festiwal Film i na pewno wytrwam do końca w kinie ;-) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
zmrok2

Nie no w swojej klasie jest to film wybitny. Montaż, muzyka, zabawne dialogi.. generalnie świetna rozrywka w rytmie nintendo.. myślę, że trzeba być fanem komiksów, starego MTV i gier na nintendo by ten film docenić w pełnym wymiarze.. Dla mnie bomba...

wyatt_b

niestety z gim to się tak 4 lata spóźniłeś dziadku

mikehart

Cóż... Ja jestem dziewczynką z padem w ręku i uważam że to film w swoim rodzaju dla fanów gier to zabawna opowieść to dla odstresowania. Porównywanie do SH jest błędem ze względu na różnice. Zalogowałam się tu bo wkurzaliście mnie na maksa ludzie którzy uważają że gry to zabawa dla dzieci takich filmów nie powinni oglądać a co dopiero oceniać. Niech pan mikehart przejdzie takie gry jak Heavy Rain i potem wyraża się że gry to rozrywka tylko dla dzieci mam 18lat a jestem poważniejsza od was wszystkich tu:p

ocenił(a) film na 10
belgariada

wow.. no to musiałaś się nieźle wkurzyć.. pierwsze logowanie tylko dla nich.. mogą się poczuć wręcz wyjątkowo ;-) A swoją drogą masz rację i ładna bura ;-)

ocenił(a) film na 1
belgariada

Pan mikehart przeszedł takie gry jak Heavy Rain, Silent Hill itp - bardzo je lubi, natomiast nigdy nie przepadał za Tekken'em, Dead Or Alive tudzież Bloody Roar

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
mikehart

Teraz jest taka moda, żeby wychodzić z kina przed końcem seansu ? Cholera, jak bym miał zapłacić prawie 30zł za bilet to bym wysiedział te 1,5 godziny.

Lord_Joshua

Tak to jest jak ignorant idzie na film w ciemno. Ja zanim wybiore sie na seans staram sie dowiedziec czegos o filmie. Przypominaja mi sie matki z dziecmi ktore wychodzily z Watchmen przy pierwszej seks-scenie.

ocenił(a) film na 7
mikehart

po pierwsze nie wiem jakimi kryteriami Drogi Autor się kieruje przy pójściu na coś do kina.. ale polecam czasami obejrzeć zwiastun, ułatwia często. Ja wiedziałem np. że jest on na podstawie komiksu i tego się spodziewałem. Lekki głupkowaty śmieszny film pozwolił się odprężyć i pośmiać i o to chodziło

mikehart

Dyskusja zabawna, mi nasuwa się jeszcze jedno pytanie do pana mikehart jak wielkim debilem trzeba być żeby zabierać dziewczynę na film dla nerdów ? Z takim podejściem nigdy nie stracisz cnoty...

Edmunt_Dantes

Ok ale film naprawdę ssie......

Edmunt_Dantes

thanks but no thanks ! ?????? Chyba " thanks but no " albo "no thanks "

ocenił(a) film na 10
piotrek78_filmweb

'thanks, but no thanks' to idiom, który znaczy dokładnie to samo co dwa pozostałe zwroty. Jest bardziej potocznym zwrotem.

ocenił(a) film na 1
piotrek78_filmweb

gratulacje ze znajomości języka angielskiego dla piotrek78-filmweb Keep it up! <lol> Na szczęście Murdoc zdążył mnie wyręczyć ;)

ocenił(a) film na 9
mikehart

Keep it up - ale co on ma trzymać w górze :D:D

uwielbiam "mądrale", które poprawiają innych, nic nie kumając

Piotrek78 pewnie płacąc z góry mówi "I will pay you from the mountain"

A film naprawdę dobry był i dałem 9/10

ocenił(a) film na 1
Edmunt_Dantes

Może ty zabierasz kobietę na film by ją zaliczyć ja natomiast o seks ze swoją kobietą nie musze sie martwić i nakręcać ją jakimkolwiek filmem w kinie ... Zastanawiam sie jakim debilem trzeba być by napisać to co Ty napisałeś chłopczyku lol

mikehart

This is... this is.. what!?!? this is boooooooring :D

ocenił(a) film na 8
mikehart

istnieje coś takiego, co nazywa się trailer. jest to bardzo przydatna rzecz, bo często można z niej się dowiedzieć, o czym jest film i w jakiej konwencji jest utrzymany. pozwala też na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i nerwów - również nerwów userów, którzy mają do popkultury nieco większy dystans.

ocenił(a) film na 7
sayoko

ja oglądałem trailer i tak mnie zmylił. Myślałem, że film będzie o czymś innym Zgadzam się dobrze zrobiony, klimat gier tylko przeznaczony do młodszej grupy widzów. A takie filmy jak (dla was zresztą głupie bo fantasty czy sci-fi) mają kilka przesłań

ocenił(a) film na 8
rafcio_100

przepraszam, "dla nas"? to znaczy, ja się mieszczę w kategorii gardzących sci-fi?!
trochę mnie to bawi, biorąc pod uwagę, że w AVATARZE mam Kirka i Spocka.

jak dla mnie, film świetny. nie zaskoczył mnie tym, czym zaskoczył Mikeharta - po pierwsze dlatego, że znam oryginał, po drugie - bo widziałam trailer. Film jest od trailera lepszy, w tym wypadku mogę się zgodzić, że może zwiastun "zmylić".

mikehart

...film nie dla sztywniakow, juz sie boje zapytac jaki film bys nazwal dobra kemdia :), moze "zemsta", dobry film na odmozdzenie. Nie rozumiem czego sie spodziewelas placac za bilet...

ocenił(a) film na 7
mikehart

W dobie podobnych filmow do siebie, Scott i Kick Ass zasluguja na wysoka ocene ze wzg na ciekawe podejscie do teamt komiksy/gry. Wole to niz kolejny film akcji bazujacy - ladna laska, duzo strzelania, klopoty, zdrada, szczesliwe djednoczene jak Niezniszczali, duzo nazwisk z czego glownie 2 osoby wystepuja, dali Rouke z aktorow choc wystapuje przez 10min filmu... Scott nie byl dzielem sztuki ale ciekawe zrobiony i to jego najwiekszy plus

ocenił(a) film na 10
D1RT

10/10 czegoś takiego jeszcze nie było, powiem tak AVATAR MOŻE MIEĆ SUPER EFEKTY ALE TEN FILM GO BIJE NA ŁEB NA SZYJĘ NA CYCKI. PO PROSTU ŚWIETNA ZABAWA Z MARŁEM!!!!

ocenił(a) film na 8
gohan263

zalezy kto co po tym filmie oczekiwal. jesli normalnego filmu akcji/komedi/kolejnego dramatu lub czegos totalnie oklepanego to jasne.. mozna wychodzic z kina.

ten film jest totalnie inny, moze i wkurzal mnie momentami, ale ogolnie - super sprawa. Polaczenie filmu, gry, komiksu. Cos nowego ;) trzeba byc otwartym a nie rezygnowac po pierwszych 20 minutach (film trwa prawie 2 godz ;p)

ocenił(a) film na 10
Karinn

co najlepsze, zakonczenie genialne i morał. Taemu filmowi będą zaniżały ocenę osoby któe nie umieją się wczuć w klimat filmów. Bo są takie co po prostu trzeba zrozumieć. a nie wstawiać aaaa nudy 1/10. Jeśli wyszedłeś z kina za wcześnie to żałuj ja się świetnie bawiłem, zajebisty wątek geja xD

ocenił(a) film na 2
mikehart

też tak uważam, film zdecydowanie jest kierowany do bardzo "młodzieńczej" widowni.. nic nie straciłeś po tych 40 min film ciągnie się jak flaki z olejem... musisz być naprawdę wytrwały by nie zacząć przewijać dalej.. i dalej.. i to co widzisz dalej nie jest interesujące... strata czasu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones