La settima stanza

1 godz. 50 min.
6,8 623
oceny
6,8 10 623
950
chce zobaczyć
{"type":"film","id":601,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+settima+stanza-1996-601/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Siódmy pokój
 • Obejrzałam ten film wiele, wiele razy na przestrzeni lat... Każdorazowo przeżywam ów obraz, nastraja mnie nostalgicznie, uduchawia... Choć nie jest to szczyt artyzmu, - nie uważam Mészáros za dobrą reżyserkę (i to żenujące kreowanie rólek dla męża, już byłego, którego uważam za skończone i totalne beztalencie...) - film jest absolutnie wart obejrzenia, ze względu na osobę Świętej, doktor Kościoła. Nie jest to biografia. Nie jest to dokument. Jest to wizja reżyserki. Jest w tym filmie wiele scen bardzo źle zagranych (wszystkie z partycypacją Nowickiego), ale też wiele bardzo dobrych. Maia Morgenstern jest wybitną aktorką. Wciela się genialnie w rolę Edyty Stein. Módl się za nami, św. Tereso Benedykto od Krzyża!

 • normajeane Ewidentnie masz uprzedzenie do Nowickiego, bo trudno inaczej tłumaczyć kuriozalne słowa o "skończonym i totalnym beztalenciu".
  Krótko mówiąc - bzdura do sześcianu.

 • jan_niezbedny0 Całkiem zbędna wypowiedź, Janie xD

 • normajeane Nic podobnego.

 • normajeane nic podobnego - też dodam !

 • normajeane Myślę ,że cała filozofię tego filmu łatwiej jest nieco zrozumieć jeśli przeczytało się cokolwiek św.Teresy albo jakieś dzieło Edyty Stein.Bez tej wiedzy w filmie trudno wychwycić o co chodziło,oprócz obrazu pewnej historii,opowieści.
  Dla wierzących-święta a dla obserwatorów -surowa kobieta ze swoim postrzeganiem świata i zmaganiem się z tym co nas otacza ,
  To co dzisiaj obejrzałam zatrzymało mnie w czasie a to niesamowite doświadczenie.
  Jeśli chodzi o Nowickiego to jest on z tej starej szkoły aktorów,których nie wypada zbytnio krytykować .
  W wielokrotnych przypadkach to dzisiejsi aktorzy nieudolnie się na nich wzorują-z lepszym bądź gorszym skutkiem.