PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9515}

Sid i Nancy

Sid and Nancy
7,0 10 217
ocen
7,0 10 1 10217
7,0 4
oceny krytyków
Sid i Nancy
powrót do forum filmu Sid i Nancy

Biografia basisty grającego okazjonalnie (słowo kluczowe) w zespole Sex Pistols. Nie wiedziałem, że o nim jest ten film, tak samo jak nie wiedziałem kto gra Sida (obstawiałem Mickey'ego Rourke i Gary'ego Oldmana, a kto go gra ostatecznie sami się przekonajcie ~~).

Bardzo naturalny film, trudno go sobie wyobrazić jako film w ogóle, trudno mi było patrzeć na sceny i wyobrażać sobie ich duble. Wszystko sprawiało wrażenie nagranego za pierwszym podejściem, a przez to prawdziwego. Dzięki temu cały obraz buzuje od emocji i punku. Nancy dzwoni do matki po czym jest tak wkur...zona, że rozwala szybę w budce. Sid z Johnem wbijają na chatę kogoś tam i pierwsze co robią to malują jakieś głupoty sprayem po ścianach. Podczas koncertu ktoś tam łapie wokalistę, Sid sprzedaje mu kopa na ryj, wściekły tłum go porywa a on krzyczy z angielskim akcentem.

Dziwne, że Cox po wszystkim nie zrobił kariery, skoro jego film jest szczerym, kultowym (w pewnych kręgach na pewno) i w gruncie rzeczy artystycznym dziełem. Trochę siada w połowie gdy Sid zamieszkuje w NY, a końcówki nie łapię za bardzo. Ulubiona scena? Jak tańczył z dzieciakami pod koniec.:)


7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones