PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819703}

Skłodowska

Radioactive
5,8 3 115
ocen
5,8 10 1 3115
3,4 5
ocen krytyków
Skłodowska
powrót do forum filmu Skłodowska
drab2000

A jak mieli przetłumaczyć? Dosłownie? Wtedy mielibyśmy film "Radioaktywna" - okropny tytuł. Poza tym dystrybutor musi też wziąć pod uwagę, pod jakim tytułem film najlepiej się sprzeda. Na Wyspach mogą sobie mieć "Radioactive", bo nazwisko Skłodowska nie jest im tak znane jak w naszym kraju. Dla Polski "Skłodowska" to bardzo dobry tytuł, szczególnie korzystny pod względem marketingowym.

Akhpu

spokojnie pasowałoby "PromienioTwórcza". O wiele lepsze i marketingowo i co do wierności. No, ale po co myśleć łatwo, lepiej utrudniać sobie i innym życie, mentalność narodowa

koliopp

"Promieniotwórcza" pasowałby, gdyby to był pastisz, parodia albo film o zmutowanej jaszczurce. Tytuł kiczowaty i nie zachęcający. Jak już pisałem, w aspekcie marketingowym tytuł "Skłodowska" jest dużo lepszy, bo jednocześnie stanowi reklamę. I niby komu to utrudni życie?

Akhpu

gówno prawda. Promieniotwórcza jest wieloznaczne i pasuje jak trzeba. Bo nie tworzyła tylko promieni a np. też przecierała szlaki dla kobiet w nauce (sram na feministki btw). "Skłodowska" pasuje jak streszczenie lektury dla gimbazy.

koliopp

"Bo nie tworzyła tylko promieni" - No tak, bo przecież Skłodowska tworzyła promienie...

Akhpu

co to zdanie wniosło?

koliopp

Podsumowało twoją wiedzę o Skłodowskiej.

ocenił(a) film na 3
koliopp

też przecierała szlaki dla kobiet w nauce (sram na feministki btw) - xD

koliopp

Byłem pewien, przetłumaczą tytuł jako "Radioaktywna", zdziwili i zawiedli mnie tą "Skłodowską". Ale "PromienioTwórcza"... GENIALNE!!

drab2000

hehe no trochę zabawne. Ale radioaktywność nie wiem czy by przyciagnęła szkoły :P

ocenił(a) film na 7
drab2000

Śmiech na sali gdy pojawia się ogromny na cały ekran tekst RADIOACTIVE, a lektor tłumaczy: Skłodowska

ocenił(a) film na 5
jj82

Ciekawe co to za sala, gdzie oglądasz telewizję? Pewnie szpital, bo w kinach lektora nie ma.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

To był pierwszy film z lektorem jaki widziałam w kinie. Byłam w szoku bo zawsze napisy lub dubbing.

ocenił(a) film na 5
Texa91

Co to za kino? Ja kiedyś, ale jeszcze za komuny, byłem na pokazie specjalnym "Łowcy jeleni" i lektor siedział na sali i czytał z kartki przez mikrofon.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Kino w moim mieście czyli w Zawierciu. No bardzo mnie zaskoczyli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones